Įkraunama...
Įkraunama...

Mokykimės anglų kalbos savarankiškai - 5

QUOTE(akagintaras @ 2010 03 25, 12:16)
Aš pirkau tris komplektus (iš penkių)


Kol kas klausau tai, ką radau per tavo blogą. 4u.gif thumbup.gif O pirkt irgi ruošiuos, tik dar nesumaniau, ko labiau riektų. faktas, kad norisi kalbėt laisvai. Įdomaiusia, kad gyvenau metus Londone ir jau kalbėjau, nes nu kitaip ten neįmanoma - visa aplinka tai skatina. O jau keli metai Lt ir vėl sunkumas tiek klausant, tiek kalbant. Nieko, geras metodas padės vėl nesunkiai ne tik atgaminti mokėjimą, bet ir tobulėt. biggrin.gif
Visad maniau, kad jau kam kam, o kalbom tai esu supernegabi, bet va rusų tai moku, mokykloj visi laisvai jau kalbėjom, o su anglų ui vargelis buvo. doh.gif Dabar jau aišku, kodėl. bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ateik @ 2010 03 26, 12:21)
Kol kas klausau tai, ką radau per tavo blogą.  4u.gif  thumbup.gif O pirkt irgi ruošiuos, tik dar nesumaniau, ko labiau riektų. faktas, kad norisi kalbėt laisvai.  Įdomaiusia, kad gyvenau metus Londone ir jau kalbėjau, nes nu kitaip ten neįmanoma - visa aplinka tai skatina. O jau keli metai Lt ir vėl sunkumas tiek klausant, tiek kalbant. Nieko, geras metodas padės vėl nesunkiai ne tik atgaminti mokėjimą, bet ir tobulėt.  biggrin.gif

Aš buvau armijoje du metus. Kai grįžau, tai kalbėjau lietuviškai laaaaabai lėėėėėėėtai, vis sustodamas ir pagalvodamas, kaip čia pasakyti lietuviškai. Tiesą sakant, išlipęs iš traukinio geležinkelio stoty, užsimaniau nusipirkti apelsinų. Tai neišdrįsau paprašyti lietuviškai blush-anim-cl.gif - paprašiau rusiškai, kad sklandžiau būtų biggrin.gif
O dabar mano rusų kalbos įgūdžiai smarkiai atbukę - atsirado kažkoks lietuviškas akcentas, pasidarė sunku ištarti kai kuriuos garsus (pvz. "живёт")

Anam puslapy yra nuoroda į pirmąją pilnai sukomplektuotą Real English pamoką. Gali pabandyti savaitę ar dvi, tada matysi. Man labai patinka Real English - ten yra vien tik tikra kalba (įrašyta telefonu, pašnekovui to nežinant) ir vien tik pokalbiai.

Original Lessons trečiame lygyje pasunkėjo dėl to, kad ten A.J. pradėjo skaityti labai rimtus straipsnius ir faktiškai ten jau prasidėjo, galima sakyti, vos ne literatūrinė kalba, atsirado labai daug navatnų žodžių ir mintys reiškiamos įmantriau. Pačios pamokos nėra sunkios, bet straipsniai man sunkoki. Man tas kol kas dar nėra būtina, tai dabar noriu labiau pavaryti šnekamosios kalbos, o Real English tam labai tinka.

Pilnai sukomplektuota pirmoji pamoka:
Earthquakes

Imtis Original Lessons yra prasmė tada, jeigu šios pamokos pasirodytų per sunkios, bet tau, man atrodo, jos nebus per sunkios smile.gif

Atsakyti
Sveiki

parsisiunciau ta temos pradzioj reklamuota programa english plus. Bet gal kas nors galetu paaiskinti kaip priversti ja veikti? siunciau is linkomanijos. Daug rar failiuku. Kai kuriuos isarchyvuoja netgi. Suinstaliuoju. Renkuosi kad be interneto rysio (gal cia ir beda????) ir viskas, kaip ja atidaryt? blush2.gif ar kam buvo bedu ja paledziant?
Atsakyti
QUOTE(Algyte @ 2010 04 09, 00:28)
parsisiunciau ta temos pradzioj reklamuota programa english plus. Bet gal kas nors galetu paaiskinti kaip priversti ja veikti? siunciau is linkomanijos. Daug rar failiuku. Kai kuriuos isarchyvuoja netgi. Suinstaliuoju. Renkuosi kad be interneto rysio (gal cia ir beda????) ir viskas, kaip ja atidaryt?  blush2.gif ar kam buvo bedu ja paledziant?

English plus yra beviltiškai pasenusi. Ji skirta Windows 98 platformai, po to dar buvo versija skirta Windows Millennium. Šios programos gamyba nutraukta prieš 10 metų (greičiausiai kaip neperspektyvios). Norint ją paleisti su Windows XP, reikia pakeisti licenciją (c-dilla). Jos reikia ieškoti kažkur Google. Kažkada turėjau, bet jau išmečiau, tai negaliu padėti.

Aš turėjau nelaimę mokytis su šia programa, taigi galiu pasakyti, kad geriausia, ką galima su ja padaryti, tai ją sudeginti arba išmesti. Ten yra per daug nereikalingų dalykų, kurie tik gaišina laiką ir neduoda jokios naudos, o reikalingų dalykų ten trūksta. Nebent jeigu kas visai nemoka nė vieno žodžio angliškai, tai galima panaudoti pirmą diskelį kaip įvadą, bet ir tam nėra jokio reikalo. Jeigu skaitai rusiškai, tai galiu pasiūlyti Nikolajaus Zamiatkino knygą "Вас невозможно научить иностранному языку". Ją galima padidinti per visą ekraną ir skaityti tiesiog ten pat.

Jeigu nori būtinai mokytis su kompiuterine programa, tai tada geriau jau Rosetta Stone. Ji bent jau šiuolaikinė, bet iš esmės ten irgi "naujas vynas senuose vynmaišiuose" smile.gif
Atsakyti
Aciu uz greita atsakyma.
Parsisiunciau, nes labai isgirta. Mokytis nebutinai su programa noriu, bet man reikalinga kazkokia sistema, nes informacijos labai daug. O dar ten kaip suprantu lengva sekti savo pazanga, ivertinti kiek moki.
Rusiskai neskaitau, gaila.
Gal zinai kazkoki psl ar kazka, kur butent viskas eina nuosekliai pagal lygius? nors is tikruju ko as cia klausiu, info pilna, tik rinkis smile.gif
O pagrindus tai kazkokius turiu, ir mokykloj ir univere, bet vat lankiau sese graikijoj, reikejo su studenciokais angliskai pasneket, tai pasirodo didziulis kompleksas, o is kur jis, aisku is netvirto zinojimo. O ir siaip vat kol su vaikais namie sedziu norisi pasistipint, reikia tos english nors tu ka. Tai aciu
Atsakyti
Jeigu skaitai angliškai, tai gali perskaityti Steve Kaufmann knygos "The way of the Linguist" skyrių "How to learn languages". Ją galima skaityti internete nemokamai, be to yra ir garsas, taigi galima klausyti. Ten viskas yra step by step. Šiai dienai jau daug kas pasikeitė (knyga parašyta prieš 6 metus), bet esmė išlieka. Keičiasi kai kurios technikos.

Naujesnis variantas yra čia: How to learn English in the age of the internet

Lietuviškai žinau tik vieną knygą - Vera F. Birkenbihl "Lengviau mokykimės užsienio kalbų". Ji išleista prieš 9 metus, bet pagrindiniai principai iš esmės tie patys. Aš savo egzempliorių radau kažkokioje internetinėje senų knygų parduotuvėje.

Aš siūlau pradėti nuo protingos knygos skaitymo todėl, kad laikas sugaištas tam, kad išmokti kaip mokytis, ateity atsipirks dešimtis kartų.
Dabar aš pavyzdžiui matau, kad per tą laiką, kurį sugaišau su English Plus, galėjau išmokti daug daugiau. Bet tada laikiausi jos įsikibęs kaip ožys (išėjau 4 lygius). Gerai, kad užteko proto mesti, nes grėsė dideli laiko nuostoliai - buvau sumanęs išeiti visą kursą blush-anim-cl.gif
Bet buvo tikrai sunku. Padėjo Birkenbihl knyga. Bet sunkiausia įveikti senus įpročius. Netgi žinodamas, kad darau nesąmones, toliau tęsiau savo neefektyvius mokslus. Nuo idėjos mesti iki fakto praėjo du mėnesiai. Iki šiol kovoju su savo inertiškumu, nes jau žinau, kaip dar efektyviau mokytis, bet vėl gi seni įpročiai trukdo judėti greičiau smile.gif
Atsakyti
Ką tik pažiūrėjau Steve Kaufmann video. Jis parodė įspūdingą krūvą knygų, kurias perskaitė apie kalbų mokymąsi ir pavadino jas "useless". Po to parodė dvi plonas Stephen Krashen knygeles, kuriose yra beveik visa kalbų mokymosi išmintis. Jeigu dar nebūčiau pradėjęs, tai dabar pradėčiau būtent nuo jų:

Krashen and language acquisition
Atsakyti
Is esme buti "oziuku" mokantis kalbu yra labai geras dalykas, kitaip greit rankos gali nusvirti. O patirtis labai naudinga, ir nuorodos liuks, reiketu gal ideti i pirma psl. jei tai imanoma padaryti..
Bandysiu imt ta antra nuoroda, skaityt ir pasikonspektuot.
Aciu
O kokiam dabar pats lygy esi? na kaip jautiesi?
Atsakyti
QUOTE(Algyte @ 2010 04 11, 09:31)
Is esme buti "oziuku" mokantis kalbu yra labai geras dalykas, kitaip greit rankos gali nusvirti.

Dabar jau yra ir kitas požiūris. Geriau paieškoti stiprių motyvatorių ir mokytis su malonumu, negu būti stachanoviečiu ir bandyti save priversti. Nors iš kitos pusės geriau mokytis bile kaip, negu nesimokyti visai smile.gif

Dabar jaučiuosi patenkinamame supratimo lygyje. T.y. aną Kaufmano video suprantu lengvai. Anthony Robbins'ą suprantu pakankamai gerai. Yra kažkiek nežinomų žodžių, bet iš esmės suprantu apie ką jis šneka. Filmus dar kol kas nevisai suprantu.
Rašyti jau sekasi pakankamai lengvai. Prieš metus vienas postas angliškame forume užimdavo apie pusę dienos. Tai po kelių bandymų nustojau rašyti visai - buvo gaila laiko.
Kalbėdamas dar jaučiuosi įsitempęs, trūksta žodžių, bet iš kitos pusės galima sakyti, kad aš dar ir nesimokiau kalbėti. Neseniai pradėjau dirbti su akcento programa ir po 20-ties perklausymų 10 kartų papasakoju mini-istorijas iš Effortless English. Tai ir visa mano kalbėjimo praktika. Dar neturėjau nė vieno pokalbio su vadovu, o ir to paties vadovo dar neturiu smile.gif

Kai imu naują medžiagą sistemoje LingQ, tai rodo kažkur 12-15 proc. nežinomų žodžių. Pagal Kaufmaną žmogus pradeda kalbėti laisvai, kai nežinomų žodžių lieka mažiau, kaip 10 proc. Pradžioje tie procentai mažėja labai greitai, bet paskui labai sulėtėja. Nuo 100 iki 20 procentų yra pakankamai trumpas kelias. Nuo 20 iki 10 - pakankamai ilgas smile.gif
Atsakyti
Sveiki, klausimėlis turbūt Gintarui,
aš tame lingq esu užsiregistravusi senokai,bet tik vakar pradėjau "eksperimentuoti" ir paspaudžiau "I know all words". Ar būtų įmanoma tai kaip nors atšaukti? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Paulina25 @ 2010 04 16, 12:00)
Sveiki, klausimėlis turbūt Gintarui,
aš tame lingq esu užsiregistravusi senokai,bet tik vakar pradėjau "eksperimentuoti" ir paspaudžiau "I know all words". Ar būtų įmanoma tai kaip nors atšaukti?  blush2.gif

Atšaukti negalima, bet galima sutvarkyti natūraliu būdu. T.y. kai jūs nežinomą žodį pažymėsite (perbrauksite su pele paspaudus kairįjį klavišą) sistema jį įskaitys kaip jums nežinomą.

Čia matosi kaip tai padaryti:
Anglu kalbos pamokos internete - 1 pamoka
Atsakyti
Laba,

Skaitinėju vis tėmelę.. Smagu mokytis tos kalbos, va ir suprantu vis daugiau, ir knygų adaptuotų vis pasiskaitinėju, ir parašyti kokį laišką nebėra sunkumų.
Bet didžiausia problema - kalbėjimas. Ir kaip tu žmogau išmoksi savarankiškai kalbėti doh.gif Trūksta žodžių, pinasi liežuvis, netenku žado biggrin.gif
Gal turit kokių naudingų patirčių?
Atsakyti