Įkraunama...
Įkraunama...

Mano geriausias Napoleonas

QUOTE(Tresor @ 2013 02 22, 13:20)
Kociojimas man pati sunkiasia dalis darant napaleona, skaudejo ant rytojaus delnu pagalveles doh.gif Dar zadejau daryti didesnius lakstus, bet kur jau ten nesigavo, mano tortine 28 cm skersmens, tai siaip ne taip su vargais iskociojau tuos lakstus..
O jums nelipo tesla prie maistines pleveles? Atrodo laikiau kameroje, atsalo ir stengiausi iskarto kocioti, bet kaip lipo, be pleveles buciau neiskociojusi, liptu prie kocelo..
Ar ragavot jau savo torta? Receptas tikrai vykes, bet vargo ir pastangu daug, sakiau kita karta darysiu is 1.5 kiekio teslos smile.gif


Tesla gavosi lipni. is pradziu bandziau kaip jus raset ant kepimo popieriaus per maistine plevele. popierius slankiojo per visa stala, plevele lipo prie teslos, zodziu buvo nerealiai sunku. paskutinius lakstus, netekus kantrybes, kociojau ant popieriaus, bet nebe per plevele, o tiesiog pabarsciau miltu ant teslos ir kocelo - buvo zymiai lengviau. lakstus kepiau vakar, siandien viriau krema, sutepiau, valgysim ryt smile.gif nors toki krema dariau pirma karta, bet atrodo pavyko smile.gif bedarydama krema ilindau ir rusisko recepto pasiziureti, tai ten raso, kad kocioja ant pakaitintos skardos. tada matyt sviestas lydosi ir kociot tampa lengviau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Erdve @ 2013 02 22, 15:31)
Tesla gavosi lipni. is pradziu bandziau kaip jus raset ant kepimo popieriaus per maistine plevele. popierius slankiojo per visa stala, plevele lipo prie teslos, zodziu buvo nerealiai sunku. paskutinius lakstus, netekus kantrybes, kociojau ant popieriaus, bet nebe per plevele, o tiesiog pabarsciau miltu ant teslos ir kocelo - buvo zymiai lengviau.  lakstus kepiau vakar, siandien viriau krema, sutepiau, valgysim ryt smile.gif nors toki krema dariau pirma karta, bet atrodo pavyko smile.gif bedarydama krema ilindau ir rusisko recepto pasiziureti, tai ten raso, kad kocioja ant pakaitintos skardos. tada matyt sviestas lydosi ir kociot tampa lengviau smile.gif

Ta teslos lipnuma manau itakojo alkoholis g.gif Man irgi slankiojo kepimo porierius per visa stala, o plevele lipo prie tu lakstu kuriuos labai plonai iskociojau. Ir po viena teslos rutuliuka isimdavau is kameros, kad neatsileistu greitai tesla kambario temperaturoje. Na pastangu daug reikalauja sis procesas smile.gif O tas kociojimas ant skardos ikaitintos gal ir turi pliusu, reikes kita karta pabandyti su karsta skarda.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tresor: 22 vasario 2013 - 18:25
Labukas, stai mano Napaleonas, kuri seima labai megsta... smile.gif smile.gif smile.gif
http://img221.images...21231173552.jpg

Kepu pagal si senovinio Napaleono recepta : http://www.supermama...?...&p=52479491
Atsakyti
mamkos, gal kuri turit vienuoliu napaleono receptuka ir galetu padaryt copy -paste
Atsakyti
VIENUOLIŲ NAPOLEONAS (Cipciukas pasidalino)


Nerekomenduoju , kas mėgsta gaivius tortus ( jogurtinius , želinius ) .
Aš dariau iš pusės normos ...12 cm. skersmuo 7 lakšteliai ) .
LAKŠTELIAMS..


900 g, miltų

500 g. margarino
2 kiaušiniai
1/2 arb. šaukštelio druskos

KREMUI ...

1 litras pieno
pusantros stiklinės cukraus ( stiklinė turbūt senovinė buvusi , tai 250 ml.)
4-5 tryniai
4-5 dideli su kaupeliu šaukštai miltų
300 g. sviesto
pagal norą , citrinos žievelė , vanilė ....



Į dubenį beriam miltus , padarom duobutę , ten mušam kiaušinius , ir tarkuojam šaltą margariną .
Užminkome tešlą , dedame per naktį šaltai ( na jei vakare minkėte ) .

Ryte išimam ,padaliname į 7 gabaliukus , iškočiojame , subadome šakute ( pūslės beveik nekyla ) , dedame ant sviestinio popieriaus , ir kepame ...prieš tai skardą sudrėkinus vandeniu .

Šitie lakšteliai ne kaip sluoksniuotos tešlos , o panašūs į sveriamus sviestinius, labai trapius sausainius .

Atvėsiname .

Kremui nuo 1 l. pieno nupilame 1 stiklinę .
Visą kitą , pilame į puodą , suberiame 1 stiklinė cukraus ( puse pasiliekam ) , ir paverdame apie 20 minučių .

Trynius išplakame su likusiu cukrumi ( jei reikia dedame vanilę ) , sudedame miltus ir supilame pieną , gerai išmaišoma , kad neliktų gumuliukų .

Plona srovele pilame į lėtai verdantį pieną vis maišydamos , taip dar pakaitiname iki sutirštės .

Atšaldome .

Sviestą išplakame iki purumo .

Dedame jo po šaukštą į virtą kremą , įdedam išmaišom , vėl įdedam .....

Jei palaikysite kremą šaldytuve , jis sustings ir be vargo pertepsite tortą , jei ne , tepkite formoje .

P.S .....Patarsiu pagaminti pora dienų prieš valgymą .
Kremo užtektinai visam tortui pertepti .
Atsakyti
Sveikos, turiu didziuli prasyma smile.gif noriu issikepti napoleona, labiau tradicinio varianto noreciau, bet receptu daug ir tiesiog gal kuri pasakytu pavadinima (recepta susirasciau wink.gif), koks labiausiai vykes/skaniausias, nes kiek matau cia yra kepusiu ne pagal viena 4u.gif
Atsakyti
neseniai dariau napoleona,nors niekad ju nemegau,bet vistiek nutariau mest sau issuki ir padaryt..taigi galiu pasakyti kad gavosi vienas skaniausiu tortu thumbup.gif velykom vel darysiu biggrin.gif dariau pagal ,,NAPOLEONAS IS VAIKYSTES'' recepta,tik kad lakstus is pirktines sloksniuotos teslos dariau,bet vistiek begalo skanus gavos thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos, noriu paklausti gal zinote kremuka koki, kad butu kuo maziau miltu, nes mano vyrui sako, kad jie jaucias. as darau taip:
1l pieno, 0,5kg sviesto, 240gr miltu, 330gr cukraus.
tryniu nededu ar jie tirstina kremuka? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(nuit @ 2013 03 26, 18:39)
Sveikos, noriu paklausti gal zinote kremuka koki, kad butu kuo maziau miltu, nes mano vyrui sako, kad jie jaucias. as darau taip:
1l pieno, 0,5kg sviesto, 240gr miltu, 330gr cukraus.
tryniu nededu ar jie tirstina kremuka? smile.gif




As darau toki, mums labai patinka ( tik reikia trecdaliu mazinti norma, ne cia labai dideliam tortui, sakyciau net dvigubam.)
Kremas:
1 1/3 cukraus
4 stiklines pieno
4 kiausiniai
4 valgomuju saukstu miltu
1 pokiukas vanilinio cukraus (jo deti jau i atvesusi krema)
300 gr. minksto sviesto

1. I piena ipilti cukru, ismaisyti ir pastatyti ant vyrikles
2. suplakame kiausinius su miltais, ipilame pora samteliu silto pieno is puodo ir gerai suplakame, kad nebutu gumuliuku, si misinuka ipilame jau i karsta piena, ir pastoviai maisome kad neprisviltu, kai atsiranda pirmieji burbuliukai piena isjunkti, jokiu budu nevirti toliau. Kremas gatavas
3. Kol kremas alsals, skarda butinai istepti vandenuku (kad tesla nesusitrauktu)tesla iskociojame apie 3-4 mm skardos didzio, biski prispaudziame prie skardos subadoma sakute (kad pusliu dideliu nebutu) ir kepti
Kepame ikaitintoje orkaiteje apie 220 karscio, ir apie 20min.
Jej liks teslos, ja reikia uzsaldyti ir galima bus veliau panauduoti kaip saldiems patiekalams taip ir suriems
4. I pieno misini imaisyti vanilini cukru
5. Sviesta kambario temperaturos suplakti iki purumo
6. po truputi dieti pieno misini ir plakti, kol visa mase kartu sujungsite su sviestu, kremas turi buti purus ir baltas
7. sutepama, kad geriau teptusi, dekite lygia puse i virsu (negrublieta)
8. Ziurekite pilnai video ir viskas bus aisku
SKANAUS !
Atsakyti
o tai gal miltus būtų galima kokiu kukurūzų krakmolu pakeisti ? nes man tas pertepimas tai nelabai koks doh.gif nei man, nei vyrui nepatinka torčiukas su tokiu kremu (matyt ir bus tas su miltais ) g.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2013 03 27, 08:05)
o tai gal miltus būtų galima kokiu kukurūzų krakmolu pakeisti ? nes man tas pertepimas tai nelabai koks  doh.gif  nei man, nei vyrui nepatinka torčiukas su tokiu kremu (matyt ir bus tas su miltais )  g.gif

Galima pakeisti miltus bulvių krakmolu, nes jis pigesnis už kukurūzų. Bet reikia virti kaip kisielių, t. y. pusėje stiklinės šalto pieno išmaišyti krakmolą, o paskui jį pilti plona srovele vis maišant į karštą pieną, kuriame jau ištirpintas cukrus. Gaunasi pieno kisielius, o poto į jį jau pravėsusį iki 70 laipsnių įplakti trynius, nes karštesniame suvirs tryniai.
Atsakyti
O neturės darant su krakmolu, kisieliui būdingo glitumo? rolleyes.gif

nuit, čia receptas kremo su mažai miltų.
Atsakyti