Įkraunama...
Įkraunama...

Kūdikio dienos režimas

sveikos mamos,

man jau greitai gimdyt, del visko nerimauju ir aisku turiu daugybe klausimu. apie gimdyma aisku galvoju, bet dar labiau mastau, kas bus po jo, kai tapsiu mama, ar susitvarkysiu su savo vaikeliu, ar galesiu pati ilgai maitinti ir t.t.

man labai idomu, ar dienas leidziate vienos su kudikiu, ar maitinate krutimi, kaip jie valgo, miega, kaip daznai einate pasivaikscioti, ar vezetes kudiki ir kur toliau, pvz., i svecius, ar gaminate pati maisteli, ar perkate stiklainiukuose jau paruosta, ar uztenka poilsio, ar randate laiko sau, ar spejat dar ir namus tvarkyti ir panasus klausimai.
aprasykit apytiksliai savo diena, kad as zinociau, ko man apytiksliai laukti!
Atsakyti
QUOTE(Borderline @ 2005 08 29, 15:11)
sveikos mamos,

man jau greitai gimdyt, del visko nerimauju ir aisku turiu daugybe klausimu. apie gimdyma aisku galvoju, bet dar labiau mastau, kas bus po jo, kai tapsiu mama, ar susitvarkysiu su savo vaikeliu, ar galesiu pati ilgai maitinti ir t.t.

man labai idomu, ar dienas leidziate vienos su kudikiu, ar maitinate krutimi, kaip jie valgo, miega, kaip daznai einate pasivaikscioti, ar vezetes kudiki ir kur toliau, pvz., i svecius, ar gaminate pati maisteli, ar perkate stiklainiukuose jau paruosta, ar uztenka poilsio, ar randate laiko sau, ar spejat dar ir namus tvarkyti ir panasus klausimai.
aprasykit apytiksliai savo diena, kad as zinociau, ko man apytiksliai laukti!


na žinok visi vaikeliai labai skirtingi, taip kad sunku nuspręst, ko tikėtis. pavyzdžiui pirmą mėnesį tikrai neturėjau laiko sau, nes mano mažutė kartais valgydavo ir kas valandą. nuo mėnesio viskas pradėjo gerėti, dabar jau spėju beveik viską, nes mano mažutė rami.
dienas leidžiu namie su vaikiuku, nes tėvelis dirba. maitinu pati. mano dukrytė miega naktį nuo 22 val. iki 6 val. ryto. tada pavalgo ir dar porą valandų pamiega. dar miega nuo 12 iki 16 val. ir dar vakare kokią valandą nusnaudžia. bet čia tik apytiksliai taip. valgo maždaug 6-7 kartus per parą. kartais būna dienų, kai ir daugiau kartų valgo. pasivaikščioti einam kasdien, vaikštom 2-3 valandas. į svečius važiuojam.toli važiuot dar neteko. maistelio gamint kol kas man jokio nereikia, nes dukrytei dar tik 3,5 mėn.
Atsakyti
[quote=Borderline,2005 08 29, 15:11]
sveikos mamos,

man jau greitai gimdyt, del visko nerimauju ir aisku turiu daugybe klausimu. apie gimdyma aisku galvoju, bet dar labiau mastau, kas bus po jo, kai tapsiu mama, ar susitvarkysiu su savo vaikeliu, ar galesiu pati ilgai maitinti ir t.t.

Labutis, viskas priklauso nuo tave sir vaikiuko, kaip tu i viska atsinesi, koks vaikiukas bus, svarbiausia pasitiket savim ir islikt ramiai ir kantriai, viska bus kaip reikia juk tu busi mama tongue.gif O siaip dienos greit praslenka, vaikiukas kasdien idomesnis tampa, visos mimikos visos nuotaikos, judesiai. Mes va dabar tai baseina, tai koki masaza lankom, tai visai linksma, bunam daug lauke kol viska aprepiu tai ir dienos kaip nebuta ir jau 8 menesiai su manim zmogeliukas, o rodos taip nesenai ja parsiveziau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Borderline @ 2005 08 29, 15:11)
sveikos mamos,

man jau greitai gimdyt, del visko nerimauju ir aisku turiu daugybe klausimu. apie gimdyma aisku galvoju, bet dar labiau mastau, kas bus po jo, kai tapsiu mama, ar susitvarkysiu su savo vaikeliu, ar galesiu pati ilgai maitinti ir t.t.

man labai idomu, ar dienas leidziate vienos su kudikiu, ar maitinate krutimi, kaip jie valgo, miega, kaip daznai einate pasivaikscioti, ar vezetes kudiki ir kur toliau, pvz., i svecius, ar gaminate pati maisteli, ar perkate stiklainiukuose jau paruosta, ar uztenka poilsio, ar randate laiko sau, ar spejat dar ir namus tvarkyti ir panasus klausimai.
aprasykit apytiksliai savo diena, kad as zinociau, ko man apytiksliai laukti!


as savo maziuke maitinu misinuku verysad.gif valgo kas 3-4 valandas. tuose tarpuose pamiega. pasivaikscioti einam 1-2 kartus per diena maziausiai. lauke bunam apie 3-4 valandas beveik bet kokiu oru. pirma karta keliavom pas senelius (apie 150 km) kai buvo 3 savaites. i svecius daznai nukeliaujam. vyras daznai mane isleidzia i parduotuve ar siaip po miesta pasiganyti ax.gif namus tvarkomes abu, buna dienu, kad ir pavalgyt nera laiko, bet va siandien puse dienos sedejau prie kompiuterio, nes maze tik valge ir miegojo ax.gif taigi buna visokiu dienu 4u.gif
Atsakyti
To Berrry: pavydetinas tavo kudikelis-tiek daug miega! kai prisiklausau apie pieno trukuma, kolikas, nemiegotas naktis, net nesitiki kad tokiu vaikiuku buna. nors mano sesute irgi gerai valge ir miegojo (skirtumas tik toks, kad buvo maitinta misineliu, o tokie kudikiai kaip zinia geriau miega). linkiu ir toliau taip. beje, labai grazios Julytes nuotraukos.

to Inga22: davei man gera ideja-eisiu ne viena i baseina, o su kudikiu. maciau per tv, kaip jiems patinka pliuskentis. tik vienas klausimelis: kaip daznai tenka keisti vystyklus baseine, ar neiskyla nepatogumu? o jei lauke 2-3 val. bunat, tai ar neisalksta, ar neprireikia pervystyti?

to Zhemuoge: del kokiu priezasciu nemaitini pati? (kaip supratau, negali?) as tik ir girdziu aplink, kaip sunku paciai maitinti, kaip skauda is pradziu, kad geriau ir paprasciau misinelis, o cia Vokietijoje tai moterys net nuo pirmuju nestumo dienu nusprendzia, kad nemaitins krutim. arba sako: nebuvo pieno. bet kodel vienos turi pieno, o kitos ne? mano mama irgi man pasakojo, kad maitino mane iki 4 men, o tada eme trukti pieno. bet juk jei vaikas nuolat zinda, tai pienas juk gaminasi?


Atsakyti
QUOTE
To Berrry: pavydetinas tavo kudikelis-tiek daug miega! kai prisiklausau apie pieno trukuma, kolikas, nemiegotas naktis, net nesitiki kad tokiu vaikiuku buna. nors mano sesute irgi gerai valge ir miegojo (skirtumas tik toks, kad buvo maitinta misineliu, o tokie kudikiai kaip zinia geriau miega). linkiu ir toliau taip.


na, bet pirmą mėnesį mažai miegojo doh.gif

QUOTE
beje, labai grazios Julytes nuotraukos.


dėkui 4u.gif

QUOTE
o jei lauke 2-3 val. bunat, tai ar neisalksta, ar neprireikia pervystyti?


Nepraalksta, nes į lauką vežu iškart po maitinimo. Pervystyti kol kas tik vieną kartą reikėjo, tai pas draugę užsukau ir pervysčiau, gerai, kad netoli buvau smile.gif

QUOTE
as tik ir girdziu aplink, kaip sunku paciai maitinti, kaip skauda is pradziu, kad geriau ir paprasciau misinelis,


ir aš nepaguosiu, pradžia ir man sunki buvo, ir su aukštom temperatūrom, ir nugraužtais speneliais. betgi viskas su laiku praeina, o kai ko galima ir išvengti, jei dar gimdymo namuos parodys, kaip teisingai kūdikį prie krūtinės dėti ir kitų svarbių dalykų. dabar maitinimas yra tik malonumas, nors pirmą mėnesį vos nepradėjau maitinti mišinėliu

QUOTE
bet kodel vienos turi pieno, o kitos ne?


į šitą klausimą tikrai sunku atsakyt, nes neįlysi į kitos moters vidų ir nesužinosi, ar ji tikrai pieno neturėjo, ar jai tiesiog pabodo ar per sunku buvo maitint, bet ji to nenori pripažint. manau, kad kai kuriais atvejais pasakymas "neturėjau pieno" yra paprasčiausias pasiteisinimas. bet to visom tikrai netaikau, nes, kaip jau sakiau į kitos moters vidų neįlysi smile.gif svarbiausia nestresuok, norėk, ir bus to pienelio. o jeigu nebus, tai ir su mišinukais lygiai tokie patys sveiki ir gražūs vaikiukai užauga. sėkmės 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo berrry: 30 rugpjūčio 2005 - 14:19
QUOTE(Borderline @ 2005 08 29, 16:11)
sveikos mamos,

man jau greitai gimdyt, del visko nerimauju ir aisku turiu daugybe klausimu. apie gimdyma aisku galvoju, bet dar labiau mastau, kas bus po jo, kai tapsiu mama, ar susitvarkysiu su savo vaikeliu, ar galesiu pati ilgai maitinti ir t.t.

man labai idomu, ar dienas leidziate vienos su kudikiu, ar maitinate krutimi, kaip jie valgo, miega, kaip daznai einate pasivaikscioti, ar vezetes kudiki ir kur toliau, pvz., i svecius, ar gaminate pati maisteli, ar perkate stiklainiukuose jau paruosta, ar uztenka poilsio, ar randate laiko sau, ar spejat dar ir namus tvarkyti ir panasus klausimai.
aprasykit apytiksliai savo diena, kad as zinociau, ko man apytiksliai laukti!


Man tai labai sunku buvo piromis dienomis, dar kol gulejua ligoninej. Jei ne vyro pagalba nezinau ka buciau darius. Paskui tikrai buvo lengviau.
Del maitinimo: Tai mano dukrai dabar 7 men. Kolkas maitinu pati. Aisku jau valgom ir kosytes, kurias irgi verdu namie. Ir tikrai uztenka laiko ir sau ir pasivaiksciojimams.
Del kelioniu: Tai mes pirma karta is namu isvaziavom, kai mergytei buvo menuo. Bet mes nevaziavom niekur, del manes. Buvau susiuta ir buvo labai sunku sedet.
Beje del laiko sau tai dabar jau jo maziaiu, kai pradejo repliot. Praktiskai viena palikt nebeimanoma.
Atsakyti
Musu dienos taip pat labai ivairios- kartais lelius tik miega ir valgo, o kartais vien verkia ir nezino pats, ko jis nori... blink.gif Bet kai supranti, kad tai tik kudikelis, ant kurio negalima pykt ir ziuri visai i viska geriau...
Pradzia buvo sunki... Buvau nusistacius, kad tik pati maitinsiu ir jokiu misineliu. As taip pat is Vokietijos ir galiu patvirtint, ka jau tu minejai- cia moterys perdaug nesuka sau galvos del motinos pieno... net ligoninej sesele iskart duoda bonkute, jei mato, kad vaikas nepasisotina motinos pienu... iseidama is ligonine gavau net du buteliukus jau paruosto misinelio- atseit, jei truktu savo pienuko! blink.gif Bet jie pas mane dar iki siol stovi saldytuve! biggrin.gif Tiesiog as tokios nuomones, kad pienas pirmiausia gaminasi motinos galvoje, o veliau krutyse! tongue.gif Tiesopg pati pagalvok, ko tu savo kudikeliui labiau nori! O ir tie nugrausti speneliai tada nera tokie skausmingi, kai matai, kad tavo lelius valgo tai, kas jam dabar naudingiausia!

Namuose tvarkytis man padejo mano mama, veliau pati pradejau tvarkytis.
Kas mane labiausiai erzindavo- tai sveciai, nuo kuriu dar iki siol negaliu visais atsikratyt... blink.gif sad.gif
Atsakyti
Sveika smile.gif

Kaip taisykle - kuo daugiau jaudinsiesi, kokia mama (ar pakankamai gera busi), tuo daugiau problemu kils.. Suprantama, kad su pirmu vaikeliu viskas atrodo labai sudetinga, bet ish savo istorijos galiu pasakyuti - gime ir staiga suzhinai, ka jam reikia daryti ir ka su juo veikti.. Tai tiesiog naturaliai ateina..
Mano deina atrodo mazhjdaug taip: Tauras keliasi apie 9 valanda.. valanda pabuna vienas pats su karuselemis ir zhaislais, tada mes mankshtinames, prausiames, pasiplepam ir t.t., 11 val. valgo. Valgo mishini, nes pati maitinau tik 1 menesi.. cry.gif paskui jis numiega pora valandu, per ta laika ash apsitvarkau, pavalgau, paguliu vonioj, na, vienzho - mano laikas.. po to vel pazhaidziam, kartais einam i lauka. 15 val. valgo. po to ishkart i lauka. Ten ishbunam kaip kada - kartais valanda, kartais 3-4. Lauke pamiega, bet ne daugiau valandos. Jis gana ramus, ale diena nemegsta miegoti..smile.gif 19 val. vel valgo. po to pamiega vel valanda, kartais dvi.. vakare maudomes arba prausiames, priesh tai pasimankshtinam, apie 11 vakaro miegot. Keliasi 6 val. valgyti..
Ish principo kartais buna sunku, nemiegadieniai, bet ish principo viskas ok, ir per drauges palakstau, ir pakeliaujam, ir pasilinksminam.. jei ka, i svecius vezhames, svarbiausia 11 vakaro pamaitinti, tada jis bet kur uzhmiega ir lieka tik ramiai namo parvezhti..smile.gif
Atsakyti
Gerai sakai, Sayonara! As taip pat gimus vaikiukai, atrode, kad viska zinai, net mano mama stebejos ir juokaudavo- kad jau pati gimiau viska mokedama... mirksiukas.gif Tiesiog intuityviai zinai, kas tavo kudikiui geriausia ir ko jam noris! tongue.gif 4u.gif Sekmes! Manau, kad visom mamom taip yra, nesvarbu, kurio vaikelio laukias! tongue.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sirdukas: 04 rugsėjo 2005 - 15:32
Gerai sakai, Sayonara! As taip pat gimus vaikiukai, atrode, kad viska ziani, net mano mama stebejos ir juokaudavo- kad jau pati gimiau viska mokedama... mirksiukas.gif Tiesiog intuityviai zinai, kas tavo kudikiui geriausia ir ko jam noris! tongue.gif 4u.gif Sekmes! Manau, kad visom mamom taip yra, nesvarbu, kurio vaikelio laukias! tongue.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
JO, jo... pritariu mergom... Vaikeliui gimus pajusi viska pati...
O musu diena eina taip: As maitinu savo pienuku, tai maitynimas gaunasi kas 3 val. doh.gif
22.00 guldom mazyli. Tada 3.00 jis atsibunda pavalgyt, pavalges toliau miega (nieko nedarau tik paguldau atgal i lovyte) tada keliasi 7 - 8val vel pavalgo ir pamiega toliau iki 9-10val... Tada jau apie 10val pavalgo ir guli toliau lovyteje - zaidziasi, i "karusele" ziurineja. Buna kad migteli trumpam. Apie 11-12val keiciam drabuzelius (is pizamos i normalias) ir tada einam i virsu, i svietaine zaistis ant vaikisko kilimelio. 13.00 vel valgom ir tada jau i lauka einam. Lauke visada uzmiega ir miega apie 2val biggrin.gif 16valvel valgom ir tada atena tevelis. Su teveliu jau buna daaaaaug juokingu akymirku. tada 19val pavalgo ir ramiai zaidziasi. 21.30einam tvarkytis, maudytis - ruostis nakciai... 22val skaniai pavalgom ir miegucio........ Tada viskas is naujo ax.gif wub.gif tai dienos ir bega... Ziauriai greitai. nespeji apsisukt o jau vakaras doh.gif

Borderline - lengvo tau nestumo pabaigos ir greito gimdymo!
Atsakyti