Įkraunama...
Įkraunama...

Skydliaukės hipofunkcija (tiroiditas)

QUOTE(popuri @ 2010 06 07, 21:05)
Labukai

Cia tos senbuves, ir mamos cia biggrin.gif
Niu ka, pas mane per 2 men is 0,002 TTH persoko i 17,11 blink.gif  Neklauskit kaip, nezinau. Zinau, tik, kad labai jegu nera ir smaugia. blink.gif  Bet kaip taip galejo paveikt dozes sumazinimas nesuprantu... Nuo 75 iki 50mg sumazinau ir se tau... Pradedu galvot, kad praeita karta man tyrimu rezultatus ne mano pateike unsure.gif

Na dėl tyrimų, tai kažkokia mistika g.gif mano mamai panašiai buvo su cholesteroliu doh.gif gavom tyrimo atsakymą 10,1 (norma 5,0 ) gyd. už galvos susiėmė, klausinėja kaip ji jaučiasi, o mama tvirtina, kad viskas gerai, ėmė siūlyt vaistus, kurie geriami visą likusį gyvenimą, mama supanikavo, sakau kartojam tyrimą, o apakartotinio rezultatas 5,2, taip niekas ir nesuprato, kodėl taip nutiko, bet mes irgi svarstėm tokį variantą, kad pateikė kt. žmogaus tyrimus doh.gif nors to niekas neįrodė
Kaip matai būna visokių kuriozų, nenusimink, gal prie progos tyrimuką pasikartok, endokrinologas gali duoti siuntimą nemokamam tyrimui, sėkmės tau ir mažiukui 4u.gif
Wonderful, 4u.gif ačiū, kad išjudinai senbuves biggrin.gif sveikatytės!
Daivulka, šaunuolė! 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Betuk, 4u.gif laikykis, ką padarysi padurniuoja skydliaukė kartais, bet gyventi galima, svarbiausia nenukabink nosytės smile.gif
Dagili,tikrai pamenu tave, stiprybės tau, viskas bus gerai thumbup.gif laikysiu kumštukus už tavo sėkmę!
Linamoq, 4u.gif linkiu susiimti, mylėti save ir saugoti.
Lucero, 4u.gif
Smagu su jumis pabendrauti, naujų neignoruoju, bet kažkaip neįsimenu, pasirodo - dingsta g.gif

Ir pabaigai truputis bendros informacijos, gal kam bus įdomu smile.gif
Girdėjau per teliką, aiškino endokrinologė, kad be reikalo nereikia čiupinėti kaklo, vengti kaklo, sprando masažo, turintiems problemų su skydliauke. Nes bereikalingą čiupinėjimą skydliaukė "supranta" kaip masažą, o mūsų gyd. nevengia įdurti į mazgą, pažiūrėti kas viduje yra, na žinoma, kai būtinai reikia tai neišvengsim, bet be reikalo nereikia jos judinti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liūtuke: 09 birželio 2010 - 15:19
Man šiandien paskyrė ATPO tyrimą, sakė jis parodys ar reiks gydymo, sako džiaukis pjaut nereiks doh.gif Taip grubiai, o aš iš viso nesusidūrus niekada su tokiom ligom
Atsakyti
QUOTE(daivulka78 @ 2010 06 08, 12:18)
Popuri, yra žodis REIKIA biggrin.gif  Tą ir darau.
Man tai vis tth daro ir echoskopiją, stebi ar ar neauga toliau, bet kol kas viskas ramu thumbup.gif

blush2.gif
Labai dziaugiuosi.

QUOTE(Betukas @ 2010 06 08, 17:54)
Na kol buvau  nestuke.gif , tai nei galva skaudėjo, nei širdis tabalavosi, nieko - jaučiausi tiesiog puikiai  wub.gif  O paskui vėl toks sunkumo jausmas, galvos skausmai, tth vėl nenormoj, rankos dreba, esu nervuota, pavargus doh.gif  Nors jau dabar kaip mažutė paaugusi, tai ir miego užtenka, ir tų rūpesčių atrodo didelių nėra unsure.gif  Kaip yra viena gydytoja sakiusi, nėštumas, tai moters organizmo išbandymas -  vienoms dingsta ligos, kitoms kaip tik, prasideda 

Na, man kol laukiausi jokiu problemu irgi nebuvo, o dabar kazkaip sugriuvau...

QUOTE(liūtuke @ 2010 06 09, 14:46)
Na dėl tyrimų, tai kažkokia mistika  g.gif mano mamai panašiai buvo su cholesteroliu  doh.gif gavom tyrimo atsakymą 10,1 (norma 5,0 ) gyd. už galvos susiėmė, klausinėja kaip ji jaučiasi, o mama tvirtina, kad viskas gerai, ėmė siūlyt vaistus, kurie geriami visą likusį gyvenimą, mama supanikavo, sakau kartojam tyrimą, o apakartotinio rezultatas 5,2, taip niekas ir nesuprato, kodėl taip nutiko, bet mes irgi svarstėm tokį variantą, kad pateikė kt. žmogaus tyrimus  doh.gif nors to niekas neįrodė
Kaip matai būna visokių kuriozų, nenusimink, gal prie progos tyrimuką pasikartok, endokrinologas gali duoti siuntimą nemokamam tyrimui, sėkmės tau ir mažiukui  4u.gif

Smagu su jumis pabendrauti, naujų neignoruoju, bet  kažkaip neįsimenu, pasirodo - dingsta 

Ir pabaigai truputis bendros informacijos, gal kam bus įdomu
Girdėjau per teliką, aiškino endokrinologė, kad be reikalo nereikia čiupinėti kaklo, vengti kaklo, sprando masažo, turintiems problemų su skydliauke. Nes bereikalingą čiupinėjimą skydliaukė "supranta" kaip masažą, o mūsų gyd. nevengia įdurti į mazgą, pažiūrėti kas viduje yra, na žinoma, kai būtinai reikia tai neišvengsim, bet be reikalo nereikia jos judinti.

Niu geras...
Del dabartiniop tyrimo tai as neabejoju, nes tikrai jauciuosi pavargus, ir svoris labai auga. Man iskilo klausimas ar pries pora menesiu man ne mano tyrimu rezultatus pateike? g.gif Nes tada jauciausi puikiai, o tipo tth 0.002 buvo doh.gif
Rimtai nemokama gali duoti? Man visada liepia susimoket...

Geras, o viena pazysta, man kaip tik patarinejo, kad skydliauke reikia masazuoti jei jos veikla sutrikus doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(popuri @ 2010 06 09, 16:09)
blush2.gif
Labai dziaugiuosi.
Na, man kol laukiausi jokiu problemu irgi nebuvo, o dabar  kazkaip sugriuvau...
Niu geras...
Del dabartiniop tyrimo tai as neabejoju, nes tikrai jauciuosi pavargus, ir svoris labai auga. Man iskilo klausimas ar pries pora menesiu man ne mano tyrimu rezultatus pateike? g.gif  Nes tada jauciausi puikiai, o tipo tth  0.002 buvo doh.gif
Rimtai nemokama gali duoti? Man visada liepia susimoket...

Geras, o viena pazysta, man kaip tik patarinejo, kad skydliauke reikia masazuoti jei jos veikla sutrikus doh.gif  biggrin.gif

Paskutinį kartą lankiausi pas endokrinologę 05.24, nuėjau su tyrimais, o ji nusistebėjo, kad susimokėjau sakė dabar gali ji duoti nemokamą siuntimą, bet tik 1 tyrimui arba TTH, arba FT4, bet pridūrė, kad 1kartą gali skirti 1 , kitą kartą kitą (jeigu ji mano, kad tyrimų žmogui reikia) taigi nori skiria nori ne, bet kaip supratau ligonių kasos neriboja, nes anksčiau duodavo nemokamai 1kartą per metus, tai buvo tikrai mažoka.

Dėl masažų/čiupinėjimų biggrin.gif rašytinės info neturiu, bet per teliką kalbėjusi endokrinologė labai tai akcentavo. Tipo žmogui pasakai, kad kažkas negerai, tai puola čiupinėt biggrin.gif o tai kenkia sad.gif
Atsakyti
QUOTE(liūtuke @ 2010 06 09, 19:50)
Paskutinį kartą lankiausi pas endokrinologę 05.24, nuėjau su tyrimais, o ji nusistebėjo, kad susimokėjau sakė dabar gali ji duoti nemokamą siuntimą, bet tik 1 tyrimui arba TTH, arba FT4, bet pridūrė, kad 1kartą gali skirti 1 , kitą kartą kitą (jeigu ji mano, kad tyrimų žmogui reikia) taigi nori skiria nori ne, bet kaip supratau ligonių kasos neriboja, nes anksčiau duodavo nemokamai 1kartą per metus, tai buvo tikrai mažoka.

Dėl masažų/čiupinėjimų  biggrin.gif rašytinės info neturiu, bet per teliką kalbėjusi endokrinologė labai tai akcentavo. Tipo žmogui pasakai, kad kažkas negerai, tai puola čiupinėt  biggrin.gif o tai kenkia sad.gif

Geras... Reiks paklaust kai nueisiu. Jauciu, kad taupo g.gif As ir siaip tik tth darausi, tai manjokio skirtumo.
Del masazu tai tikiu, man jau seniau atrode keista, juk jei skydliauke problematiska, kam ja dar daugiau dirgint??? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(popuri @ 2010 06 09, 21:33)
Geras... Reiks paklaust kai nueisiu. Jauciu, kad taupo g.gif As ir siaip tik tth darausi, tai manjokio skirtumo.
Del masazu tai tikiu, man jau seniau atrode keista, juk jei skydliauke problematiska, kam ja dar daugiau dirgint??? doh.gif

Būtinai paklausk, gal ir taupo, bet tai skirta pacientams, tikrai galėtų duoti. g.gif
Pradžioje ligos bandydavau pasičiupinėti, gerai, kad nepavyko, tai daugiau nejudinu smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liūtuke: 12 birželio 2010 - 07:53
Sveikos, merginos,
mane tai nugydydė ponia gydytoja iš vienos tokios Vilniaus poliklinikos... verysad.gif
diagnozavo hipotirozę ir skyrė tiroxino nuo kovo mėnesio po 50mcg gert, nes buvo labai prasti tth, atpo tyrimai. Kai atėjau pas ją po mėnesio, tth buvo jau normos ribose, bet ji man pasakė: na va, jau geriau atrodot, ateisit dabar po trijų mėnesių, ir toliau gerkit vaistus. Tai man pas ją kaip ir rugpjūčio mėnesį tektų eit, bet.. aš taip blogai jaučiuosi, kad nuėjau praeitą savaitę pasidaryt tyrimo (aišku, už savo pinigėlius..), ir ką-- mano tth -- 0,049 verysad.gif
nežinau, ką man dabar daryti... aišku, vaistus nutraukiau.. o pas tą pačią gydytoją kažkaip nebetraukia eiti... gal kas galit patart kokią gerą gydytoją Vilniuj?... verysad.gif
Atsakyti
Sveikutes, as tai eisiu kita savaite daryt tyrimus, idomu kaip bus, jau dvi vasaras butent vasaras kai saule man tth durniuoja, meldziuosi kad sia vasara nesudurniuotu .... kazkaip eme kojos tinti unsure.gif
Atsakyti
Sveikos merginos, labai jau seniai cia lankiausi. Gal kas zinot i ka daugiau daktarai ziuri nestumo metu? Ar i TSH ar i T4? Is pradziu visada maniau, kad i TSH bent jau lietuvoj taip sake. O cia Anglijoj tai i T4. As tokia pasimetus, man jau 39 savaites nestumo. Siandien gavau tyrimo rezultatus T4 - 11.8, o TSH - 0.71. Kaip suprantu, jei priklauso nuo TSH tai doze reiketu mazinti, bet jei labiau ziurima i T4 doze reiketu didinti ar ne? Man liepe didinti, bet nezinau ar cia gerai? Jaudinuosi del mazyles, nors gal jau ir nebetures tiek reiksmes, nes man jau pats galas, pries tai visada geri tyrimai buvo. Labai buciau dekinga uz informacija, gal kam panasiai buvo ar is daktaru kanors zinot. Iskarto dekoju
Atsakyti
Siaip abu tyrimai yra svarbus, bet FT4 yra daug tikslesnis ir greiciau parodo pakitimus.Nes tth kartais buna blogas pvz del streso ar pan, t.y. trumpalaikio poveikio, o Ft4 parodo tikraja situacija. siaip priklauso nuo gydytojo, paskutine pas kuria einu, dabar liepia darytis FT4, ji sako, kad jis daugiau pasako...
Papildyta:
QUOTE(mangule @ 2010 06 17, 12:46)
Sveikos, merginos,
mane tai nugydydė ponia gydytoja iš vienos tokios Vilniaus poliklinikos...  verysad.gif
diagnozavo hipotirozę ir skyrė tiroxino nuo kovo mėnesio po 50mcg gert, nes buvo labai prasti tth, atpo tyrimai. Kai atėjau pas ją po mėnesio, tth buvo jau normos ribose, bet ji man pasakė: na va, jau geriau atrodot, ateisit dabar po trijų mėnesių, ir toliau gerkit vaistus. Tai man pas ją kaip ir rugpjūčio mėnesį tektų eit, bet.. aš taip blogai jaučiuosi, kad nuėjau praeitą savaitę pasidaryt tyrimo (aišku, už savo pinigėlius..), ir ką-- mano tth -- 0,049  verysad.gif
nežinau, ką man dabar daryti... aišku, vaistus nutraukiau.. o pas tą pačią gydytoją kažkaip nebetraukia eiti... gal kas galit patart kokią gerą gydytoją Vilniuj?...  verysad.gif


pati vis dar esu paieskose, jau nemazai praejau, dabar pradejau vaikscioti pas Katiliene, ziuresim toliau kas cia bus, kol kas dar tik viena karta buvau.
Atsakyti
QUOTE(rozerozyte @ 2010 06 18, 20:54)
Siaip abu tyrimai yra svarbus, bet FT4 yra daug tikslesnis ir greiciau parodo pakitimus.Nes tth kartais buna blogas pvz del streso ar pan, t.y. trumpalaikio poveikio, o Ft4 parodo tikraja situacija. siaip priklauso nuo gydytojo, paskutine pas kuria einu, dabar liepia darytis FT4, ji sako, kad jis daugiau pasako...
Papildyta:


Labai aciu tau uz atsakyma 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
na va, mano tyr. atsakymai
atpo 1034,5
ft4 16 (11.5-22.7)
FT3 3.62 (3.5-6.5)
TSH 0.99 (0.55-4.78)

kaip su ft4, norma pas mane? kazkaip jau pamirsau,kiek turi buti, lyg link aukstesnes normos g.gif

ir dar klausimas, del jodo, dabar skaitau,kad prie hipo vienas is simptomu yra jodo trukumas, o man gyd kaip tik liepe vengt jodo, nevalgyt lasisu ir pan, tai dabar nelabai supratau unsure.gif
Atsakyti