Įkraunama...
Įkraunama...

Mūsų turtingas ir nuostabus daržas II

QUOTE(Zavioji @ 2010 07 20, 14:20)

Nenormaliai dideli auga cukinijų krūmai,

Nepatarsiu, nes tai normalu. Skabyti nepatarčiau, nes augalui nepatiks.
Atsakyti
norejau pasidometi ir suzinoti kas ka patartu: pas mane komposte netycia isimaise buvo pomidoru sekliuku nuo pernai ir siandien ziuredama darza, apziurejau, kad tarp bulviu, kurios jau pradeje sirgti maru:( isauge sprindzio dydzio pomidoriuku daigai, kolkas jie sveikuciai, as juo isroviaus, isskirsciau ir pasodinau i tuscias vietas kur jau esame bulves iskase ir suvalge...chm idomu kazin ar neuzsikres daigeliai maru? tikiuosi sulauksiu iki rudens derliaus, tik va bijau ar neuzsikres, gal vis tik nupurksti juos kai prigis? ka manote g.gif
Atsakyti
QUOTE(georgiana @ 2010 07 20, 14:37)
norejau pasidometi ir suzinoti kas ka patartu: pas mane komposte netycia isimaise buvo pomidoru sekliuku nuo pernai , tik va bijau ar neuzsikres, gal vis tik nupurksti juos kai prigis? ka manote g.gif


Pas mane vienais metais taip buvo. Kur nulaužydavau pomidorams atšakas visokias mečiau ant mėšlo. O jie prigijo. Kažkaip iš karto neužmačiau, nes ne po akim būdavo. Rudenį labai įdomu pasidarė kas ten raudonuoja ir geltonuoja. Pasižūriu pomidorai. Kaip paaiškinti kad maras neužpuolė nežinau???? Lapai žali žali. Tik pomidorų nevalgėm, nes kažkaip mėšle grynam augę. g.gif Taigi net nežinau kartais kodėl maras puola ir kodėl ne.
Atsakyti
QUOTE(Vėjo pasaka @ 2010 07 20, 14:48)
Pas mane vienais metais taip buvo. Kur nulaužydavau pomidorams atšakas visokias mečiau ant mėšlo. O jie prigijo. Kažkaip iš karto neužmačiau, nes ne po akim būdavo. Rudenį labai įdomu pasidarė kas ten raudonuoja ir geltonuoja. Pasižūriu pomidorai. Kaip paaiškinti kad maras neužpuolė nežinau???? Lapai žali žali. Tik pomidorų nevalgėm, nes kažkaip mėšle grynam augę.  g.gif  Taigi net nežinau kartais kodėl maras puola ir kodėl ne.

na va ko tik zmogau neisgirsti ir nepamatai as vat jau pamaciau kad auga ka blink.gif i bulves emiau kasti ankstyvas is po kartono, po kuriuo mano MB komposta uzberes pernyksti buvo, tad siandien ziuriu daigeliai ale dar kolkas neuzkresti, nors salimais bulviu lapeliai Maro paliesti auga, ziuresiu kas bus susodinau siandien, na gal per stebukla derlius bus,, na tada lietuviskom anomalijom tikrai patikeciau cool.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2010 07 20, 14:22)
Nepatarsiu, nes tai normalu. Skabyti nepatarčiau, nes augalui nepatiks.


Normalu ? smile.gif Geras. Aš dar nebuvau mačiusi tokio dydžio lapų. Bet kitos išeities neturiu, kaip tik apskabyti lapus. Ten taip tanku, tiek tu lapu, kad net cukijos mažytės pūti pradeda. Žiedai nenukrenta, lieka ant cukinijos galo ir pradeda pūti.

Atsakyti
QUOTE(Zavioji @ 2010 07 20, 16:32)
Ten taip tanku, tiek tu lapu, kad net cukijos mažytės pūti pradeda.

Kokiu atstumu augalai pasodinti?
Atsakyti
QUOTE(Zavioji @ 2010 07 20, 13:20)
Sveikos, gal patarsit.
Nenormaliai dideli auga cukinijų krūmai, man iki bambos, o gal ir ir aukštesni..... Moliūgai taip pat baisiai dideli.
Ar galiu aš cukinijų lapus apskabyti? Kažin dėl to nenustotų derliaus vesti?  Ir kada jau reikėtų cukinijas ruošti žiemos derliui? Per kiek laiko jos užsiaugina tinkamo storio odą ?
Ar galima moliūgų palikti tik vieną atšaką, o kitas nuskinti? Nes aš, gudruolė, viduryje daržo susodinau, tai dabar viskam šakės .... Ir kiek , paprastai reikėtų ant vieno moliūgo daigo palikti pačių vaisių? Kiek jie gali jų užauginti ?


Ateikit i moliugu tema - ten daugiau info mirksiukas.gif
As cukinijoms po 1-2 lapus nuskabiau, nepasakyciau, kad del to jos supyko. As manau, kad ziemai jas palikti augti dar anksti g.gif neverta. Pati zadu tik rugpjucio pab. ju nebeskinti.
Moliugam palieku tik viena "stieba", o ant jo 4 vaisius uzmegztus. Skaiciau kelis straipsnius, tai rekomenduoja 1-2 palikti, jei nori dideliu, bet man gaila buvo blush2.gif
Isvingiuok tas moliugu atsakas, kad eitu per takelius ar kur i pieva ax.gif Saviskius taip ir nukreipiau smile.gif

Gal kiek pagelbejau ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo madmuazele: 20 liepos 2010 - 17:28
QUOTE(diasaja @ 2010 07 20, 17:31)
Kokiu atstumu augalai pasodinti?

Iš akies spėjant apie 1m viena nuo kitos. Kai nulėksiu į daržą, pasimatuosiu tiksliai, kad kitiems metams žinočiau g.gif

Papildyta:
QUOTE(madmuazele @ 2010 07 20, 18:27)
Ateikit i moliugu tema - ten daugiau info mirksiukas.gif
As cukinijoms po 1-2 lapus nuskabiau, nepasakyciau, kad del to jos supyko. As manau, kad ziemai jas palikti augti dar anksti g.gif  neverta. Pati zadu tik rugpjucio pab. ju nebeskinti.
Moliugam palieku tik viena "stieba", o ant jo 4 vaisius uzmegztus. Skaiciau kelis straipsnius, tai rekomenduoja 1-2 palikti, jei nori dideliu, bet man gaila buvo blush2.gif
Isvingiuok tas moliugu atsakas, kad eitu per takelius ar kur i pieva ax.gif  Saviskius taip ir nukreipiau smile.gif

Gal kiek pagelbejau ax.gif


Ačiū, merginos !!! Ketvirtadienį lėksiu daržan kariauti su tais milžinais. Moliūgus tai tikrai į pievą leisiu. Ir šonines šakas išnaikinsiu. Dar internete perskaičiau, kad vaisiams paaugus pagrindinę šaką reikia nukirpti, o rekomenduoja 3-4 moliūgėlius palikti. Lekiu į moliūgų temą smile.gif
O cukinijas pagal būtinybę aplaužysiu ir žiūrėsiu, kas bus.
Na, bent jau pamoką kitiems metams turėsiu gerą smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Zavioji: 20 liepos 2010 - 19:31
QUOTE(Lady Dy @ 2010 07 19, 22:37)
Tavo morkas gadina morkinė muselė,sako jos ypač mėgsta gyventi ten kur yra eglių ,apie ekologines kovos priemones su ja reiktų pasieiškoti internete,o  cheminių priemonių tai yra visur kur prekiaujama sėklomis

aciu.
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2010 07 20, 18:27)
tai rekomenduoja 1-2 palikti, jei nori dideliu,

man dideli nepatinka. Po to sunku odą nulupti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(diasaja @ 2010 07 21, 07:45)
man dideli nepatinka. Po to sunku odą nulupti doh.gif



Bet tada moliūgai žiemą nesilaikys g.gif
Atsakyti
QUOTE(madmuazele @ 2010 07 21, 09:24)
Bet tada moliūgai žiemą nesilaikys g.gif

vienas didelis užauga ir taip thumbup.gif Tai jo ir užtenka.
Atsakyti