Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas Lietuvoje. Kiek tam reikia pinigų?

QUOTE(ugnex @ 2010 11 25, 15:22)
ka jus norite galite sakyti,bet lietuvoje 2asmenys kazin ar pragyventu su 500lt.valgant viska BIO lotuliukas.gif pas mus nerealios kainos maisto ir neatitinka atlyginimu doh.gif o ka jau kalbeti,kad valgyti daug vaisiu,darzoviu...kaip pvz.pas jus kg.bananu gal 1euras,o pas mus jau 4lt.(gal ir brangiau)ta pati mesa jautienos kg.25lt.(gal ir daugiau)svetur 7eurai,o kur visos higienos priemones... doh.gif tai kad dedant 1=1,tai neimanoma pragyventi lietuvoje su 800lt.nei svetur su 800euru schmoll.gif
dabar taip susimasciau,jei ives lietuvoj eura,tai idomu kainas vers i eurus ar kainas palikt tokias tik eurais lotuliukas.gif nes tuomet tas pats ant to pacio ar litas ar euras,visviena"p_ _ _A" lotuliukas.gif



siandie specialiai pardej ziurejau vistienos krutinele bio 16€/kg, paprastos vistienos 10€/kg.
o jautiena tikrai ne 7€/kg. geros jautienos kg prasideda nuo 12€/kg.
vaisiai ir dazoves italijoj kainuoja tiek, kiek lietuvoje. bet koks uzdarbis? vidutinis atlyginimas 900€ blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(ZBITKA @ 2010 11 25, 18:26)

o jautiena tikrai ne 7€/kg. geros jautienos kg prasideda nuo 12€/kg.


nu, jei nori pataupyt, jei apie tai kalba eina, tai yra ir turgus, kur gausi šviežią, bet bent per pus pigiau nei pardėj (bent jau pas mus. identiška mėsa,kurią perku pardėj apie 9 eur, turguj - 4.50 ir t.t.).
Atsakyti
QUOTE(ZBITKA @ 2010 11 25, 20:26)
siandie specialiai pardej ziurejau vistienos krutinele bio 16€/kg, paprastos vistienos 10€/kg.
o jautiena tikrai ne 7€/kg. geros jautienos kg prasideda nuo 12€/kg.
vaisiai ir dazoves italijoj kainuoja tiek, kiek lietuvoje. bet koks uzdarbis? vidutinis atlyginimas 900€ blush2.gif


na nzn ar visur cia tokios kainos,nes drauges mama ten buta nusipirko vasarom leisti,tai kas liecia kainas sake nepalyginsi kaip ten pigiau nei cia bigsmile.gif o ji tikrai valgo gera maista,nes sportuoja tam tikra sporto saka kur mityba yra labai svarbi ax.gif tai manau kiek yra regionu tokios ir kainos thumbup.gif nes pvz.ispanija,tai barselonoj daug brangesnis pragyvenimas,nei toj andaluzijos dali,kur uz 2eurus ne tik gausi tintos isgerti bet dar ir pavalgyti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 25, 15:22)
ta pati mesa jautienos kg.25lt.(gal ir daugiau)svetur 7eurai

Pas mus jautiena nuo 20 eur. Cia provincijoje, dideliame mieste dar ir brangiau... Bananu po eura irgi nebuna schmoll.gif
Kainu ir atlyginimu santykis gal ir nepalankesnis LT, bet ir valgymo iprociai yra kitokie. Mes darbe neturime galimybes valgyti restorane ar kavineje (ju tiesiog nera), tai visi valgome prie vieno stalo. Tai galiu pasakyti, kad pas kolegas maistas tikrai labai paprastas, tarkime:
- troskintos morkos+mesos maltinukas be jokio padazo+jogurtas
- troskintos cukinijos (vietine darzove) su duona+mandarinas
- garuose troskinti kalafijorai su duona+bananas
- ryziu kruopos + cikorines salotos+obuoliu tyrele.
Ir cia yra "vyriski" patiekalai. Kai as istraukiu savo balandelius arba lietuviskus karbonadus arba balta misraine (kaip siandiena), visi nosi i mano lekste sukisa.
As pati kartais nustebu, kaip jie paprastai maitinasi.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2010 11 25, 22:01)
Pas mus jautiena nuo 20 eur. Cia provincijoje, dideliame mieste dar ir brangiau... Bananu po eura irgi nebuna  schmoll.gif
Kainu ir atlyginimu santykis gal ir nepalankesnis LT, bet ir valgymo iprociai yra kitokie. Mes darbe neturime galimybes valgyti restorane ar kavineje (ju tiesiog nera), tai visi valgome prie vieno stalo. Tai galiu pasakyti, kad pas kolegas maistas tikrai labai paprastas, tarkime:
- troskintos morkos+mesos maltinukas be jokio padazo+jogurtas
- troskintos cukinijos (vietine darzove) su duona+mandarinas
- garuose troskinti kalafijorai su duona+bananas
- ryziu kruopos + cikorines salotos+obuoliu tyrele.
Ir cia yra "vyriski" patiekalai. Kai as istraukiu savo balandelius arba lietuviskus karbonadus arba balta misraine (kaip siandiena), visi nosi i mano lekste sukisa.
As pati kartais nustebu, kaip jie paprastai maitinasi.


o tai kokioj saly gyvenate?gal kur skandinavijoj,nes tai visai jau kita tema lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(grange @ 2010 11 25, 20:38)
nu, jei nori pataupyt, jei apie tai kalba eina, tai yra ir turgus, kur gausi šviežią, bet bent per pus pigiau nei pardėj (bent jau pas mus. identiška mėsa,kurią perku pardėj apie 9 eur, turguj - 4.50 ir t.t.).

Kiek zinau gyveni Belgijoje, kazkur netoli Briuselio, tai man labai idomu pasidare kokiuose turguose gali rasti geros mesos uz 4,50? Nes as kiek girdejau geram ekologiskam turguj, kuris vyksta sekmadieniais woluwej st lamberte mesa kainuoja nuo 15 eur/kg vistiena iki 25eur/kg(ir daugiau) jautiena. Obuoliu kilas kainuoja 2.60eur. Tuo tarpu midi turguj tikiu, kad antibiotikais primaitintu parseliu ir visteliu mesos gali ir papigiai nusipirkti. Taip, kad mano nuomone, geras maistas Belgijoje tikrai kainuoja brangiai. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(sigutekns @ 2010 11 25, 22:19)
Kiek zinau gyveni Belgijoje, kazkur netoli Briuselio, tai man labai idomu pasidare kokiuose turguose gali rasti geros mesos uz 4,50? Nes as kiek girdejau geram ekologiskam turguj, kuris vyksta sekmadieniais woluwej st lamberte mesa kainuoja nuo 15 eur/kg vistiena iki 25eur/kg(ir daugiau) jautiena. Obuoliu kilas kainuoja 2.60eur. Tuo tarpu midi turguj tikiu, kad antibiotikais primaitintu parseliu ir visteliu mesos gali ir papigiai nusipirkti. Taip, kad mano nuomone, geras maistas Belgijoje tikrai kainuoja brangiai.  4u.gif


kaip turguj gali kainuoti daug daugiau,nei pardej? g.gif ir man juokingas pasakymas kad jei ne bio tai ten kazkas ziauraus doh.gif tiek bio tiek eiliniai gaminai yra pilna visokio s...bet tik vien tas zodis bio lotuliukas.gif suprasciau,jei tiesiogiai pirktumet is kokio ukininko thumbup.gif tarkim pas mus kaune yra ukininku turgelis,ale viskas sviezia be jokiu s....tai nusipirkau bryza sonines pradejau ja kept eme putoti doh.gif is kaimo atsiveziau,mociutes augintos kiaules,nei putojo ir spalva visai kita thumbup.gif tai kad maziau tik tu tokiu reklamu apie BIO,manau pas mus daug lengviau gauti BIO produktu,nei jum kazkokiose turguose mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2010 11 25, 20:01)
Pas mus
As pati kartais nustebu, kaip jie paprastai maitinasi.


pas mus tai čia kur , kur tu gyveni? ax.gif

QUOTE(sigutekns @ 2010 11 25, 20:19)
Kiek zinau gyveni Belgijoje, kazkur netoli Briuselio, tai man labai idomu pasidare kokiuose turguose gali rasti geros mesos uz 4,50? Nes as kiek girdejau geram ekologiskam turguj, kuris vyksta sekmadieniais woluwej st lamberte mesa kainuoja nuo 15 eur/kg vistiena iki 25eur/kg(ir daugiau) jautiena. Obuoliu kilas kainuoja 2.60eur. Tuo tarpu midi turguj tikiu, kad antibiotikais primaitintu parseliu ir visteliu mesos gali ir papigiai nusipirkti. Taip, kad mano nuomone, geras maistas Belgijoje tikrai kainuoja brangiai.  4u.gif

taigi aš rašiau, jei nori pataupyt (ir nekalbėjau apie bio, o apie tokią pat mėsą, kurią gali gaut tiek parduotuvėj, tiek turguj...ir čia ir čia visko būna, bet bent vaisiai mano akims ir skoniui daug skanesni turguj, vėlgi, ne apie "bio" kalba eina).
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 25, 16:22)
ka jus norite galite sakyti,bet lietuvoje 2asmenys kazin ar pragyventu su 500lt.valgant viska BIO lotuliukas.gif pas mus nerealios kainos maisto ir neatitinka atlyginimu doh.gif o ka jau kalbeti,kad valgyti daug vaisiu,darzoviu...kaip pvz.pas jus kg.bananu gal 1euras,o pas mus jau 4lt.(gal ir brangiau)ta pati mesa jautienos kg.25lt.(gal ir daugiau)svetur 7eurai,o kur visos higienos priemones... doh.gif tai kad dedant 1=1,tai neimanoma pragyventi lietuvoje su 800lt.nei svetur su 800euru schmoll.gif
dabar taip susimasciau,jei ives lietuvoj eura,tai idomu kainas vers i eurus ar kainas palikt tokias tik eurais lotuliukas.gif nes tuomet tas pats ant to pacio ar litas ar euras,visviena"p_ _ _A" lotuliukas.gif


jazau kaip nemegstu zmoniu,kurie isitikine,kad lt viskas brangiau.Mes gyvenam it,Romoje,as tau garantuoju,kad mb italas atvaziaves ejo i maximas ir tikrai dziaugesi,kad geros kainos lt tikrai,beto ir pasirinkimas didelis.Gal jis ismano,dirbdamas restoranu versle.Bananai 1 eur,siandien paziurejau specialiai,beveik 2e..beto italija tau ne bananu salis lotuliukas.gif O turguje,kur mes daznai apsiperkam,yra brangesniu prekiu negu supermerkatuose,isdurineja zmones ir tiek..Beto kokie mokesciai,butu nuomu kainos ir t,t..o as tikrai zinau jaunu zmoniu,kurie cia dirba uz 700e,yra italai,su aukstuoju,ne babajai visokie,ir dziaugiasi bent jau darba turedami.Ir kiek zinau 4 zmoniu seimu,kurie turi isgyventi uz 1000 e..nesapnuokit,kad jau cia uzsienyje dangus,visur savos bedos,aisku as nelieciu skandinavijos saliu,ten sistema daug labiau civilizuota
Papildyta:
QUOTE(ZBITKA @ 2010 11 25, 13:26)
italijoje valgant maista bio nemanau, kad uztektu 500€ dviems. valgant ka nori- t.y. kokybiska zuvi (tokia kokia nori),  vaisius ir dazoves bio, mesa bio reiketu zymiai daugiau. nors mes nemazai pinigu isleidziam ant maisto, bet visko is bio tikrai neperka. zuvi perku ta, kuriai akcija. valgant normalu maista, valgant daug vaisiu ir dazoviu, nevalgant kiaulienos, kuri kainuoja maziau uz jautiena arba viersiena, mes isleidziam ant maisto 500€, o gal ir daugiau.


Zbitkames irgi tiek pat,jei ne daugiau mirksiukas.gif Gal tikra edrunai kokie esam lotuliukas.gif Nors tiesa sakant mums patinka geras,kokybiskas maistas..As dar akciju paieskau,o vat vyra reikia pabarti,nes geriems dalykams neskaiciuoja..
Atsakyti
QUOTE(ugnex @ 2010 11 25, 21:19)
o tai kokioj saly gyvenate?gal kur skandinavijoj,nes tai visai jau kita tema lotuliukas.gif

O kodel tai butu kita kalba? Tiesiog idomu.
As gyvenu FR.

QUOTE(ugnex @ 2010 11 25, 21:34)
kaip turguj gali kainuoti daug daugiau,nei pardej? g.gif

Nu paprastai. Yra, kas kainuoja brangiau, yra ir pigiau.

QUOTE(grange @ 2010 11 25, 21:44)
pas mus tai čia kur , kur tu gyveni?  ax.gif

Taip, cia FR.
As bio neperku, ir tiesiai is ukininko neperku. Bet jautiena vis tiek man kainuoja nuo 20 eur/kg.

Lyginant pragyvenimo kastus LT ir uzsienyje, nereiktu pamirsti ir daugelio mokesciu, kuriu LT nera, bet seniai egzistuoja uzsienyje.
Atsakyti
QUOTE(angelinka @ 2010 11 25, 23:19)
jazau kaip nemegstu zmoniu,kurie isitikine,kad lt viskas brangiau.Mes gyvenam it,Romoje,as tau garantuoju,kad mb italas atvaziaves ejo i maximas ir tikrai dziaugesi,kad geros kainos lt tikrai,beto ir pasirinkimas didelis.Gal jis ismano,dirbdamas restoranu versle.Bananai 1 eur,siandien paziurejau specialiai,beveik 2e..beto italija tau ne bananu salis lotuliukas.gif O turguje,kur mes daznai apsiperkam,yra brangesniu prekiu negu supermerkatuose,isdurineja zmones ir tiek..Beto kokie mokesciai,butu nuomu kainos ir t,t..o as tikrai zinau jaunu zmoniu,kurie cia dirba uz 700e,yra italai,su aukstuoju,ne babajai visokie,ir dziaugiasi bent jau darba turedami.Ir kiek zinau 4 zmoniu seimu,kurie turi isgyventi uz 1000 e..nesapnuokit,kad jau cia uzsienyje dangus,visur savos bedos,aisku as nelieciu skandinavijos saliu,ten sistema daug labiau civilizuota


jetau gyvenu lietuvoj ir matau kas cia dedasi doh.gif pagrindine zmoniu alga yra 800lt.ant popieriaus 650lt.i rankas,o dirba daugiau nei 8val.ir kas antras su aukstuoju doh.gif tai seima 4asm.gauna pajamu 1300-1500lt.ir skaiciuojam,sildymas 200lt.(cia as tik tiek moku)+gyvatukas apie 45lt.+vandens pasildymas kubo virs 12lt.+elektros kw 0.45ct.+duju kubas 2,15lt+ abonentas 2lt.+siuksles,kaupiamosios lesos,prieziura ir t.t.45lt.(cia as taip moku)+tv,internet 50lt.+buto nuoma 300lt.=? g.gif man gaunas menesiui 700-750lt.vien mokesciai blink.gif o kur uz darzeli? g.gif 80lt.su lengvatai,o taip 160lt. g.gif na tai kaip 4asm. isgyventi uz 500-600lt. g.gif kai duonos kepalo kaina virs 4lt.10kiausiniu 4lt.pieno 1l.2lt.pigiausio,sviesto 400gr.virs 3lt.grikiu 500gr.apie 5lt.jau nekalbu apie mesa...o jei susergi ir vaistu dar reikia g.gif o kur higienos reikmenys?skalbimo? doh.gif tai apie ka cia mes kalbam,kad pas mus labai pigu ir imanoma pragyventi?tik nejuokinkit,kai nueini i parduotuve su 20lt.ir tegali nusipirkti arba puskili farso,kiausiniu,duonos arba duonos,kiausiniu,sviesto ir desros 2rusies doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2010 11 25, 23:49)
O kodel tai butu kita kalba? Tiesiog idomu.
As gyvenu FR.


mano vyras ten gyvena ir dirba,tai ju pragyvenimo lygis,issivystymas labai skiriasi nuo europinio...taip ten maisto kainos nemazos,mokesciai nemazi,bet ir atlyginimai nemazi ir ne pirmo butinumo prekes,kaip rukalai,alkoholis labai jau brangus palyginant su europa...tarkim pragyventi uztenka 25.000kronu 3asm. thumbup.gif norvegijoje visgi gali pasitaupyti ir daugiau sau leisti,nei daugelis dirbanciu lietuvoje gaudami centus.
tarkim nuoma 2000-5000kronu,nuo seimininko ir susitarimo priklauso ar papildomai reiks moketi uz vandeni,elektra,o gal uz kiekviena gyvenanti asm.atskirai
pagrinde visi sildosi elektra(norvegija pati gaminasi elektra vandens elektriniu pagalba)tai kW nevirsyja 1kronos
istikruju reiks pasidometi koks yra ju minimumas g.gif
Atsakyti