Įkraunama...
Įkraunama...

29-ieji onko namučiai

Sveikos, ačiū visiems siūliūsiems pagalbą ir vaistukų, rašiusiems į až ir palaikiusiems 4u.gif ...Liūdna...Viskas taip greit,tik pusantro mėn nuo pirmų apsilankymų pas gydytojus.. Tiek buvo dar planų, norų, kad ir ligos
patale...

Savaitgalį - likimo ironija - lankytojų buvo daug....................

Labai sunku susitaikyti su mintim, kad mano mylimo uošvio nebėra..Tai buvo Žmogus.

Tie mirties išvakarėse ieškoti vaistai liko nepanaudoti, turiu bent 20 manitolio tirpalo buteliukų 10 proc infuzinio tirpalo, vienkartinių paklodžių - mielai padovanočiau kitai su šia bėda susidurusiai šeimai..
Atsakyti
labukas,
nepykit kad trukdau, bet noriu paklausti apie vaista Hereceptina.ar kas nors vartojot?ir ar padejo? blush2.gif
Atsakyti
Zuvedra, klausk ir be atsiprasinejimu, viskas cia vietoje ir i tema! Tik man nereikejo herceptino, bet jau trecios eiles chemija siulo.
QUOTE(-zuvedra- @ 2010 09 14, 23:13)
labukas,
nepykit kad trukdau, bet noriu paklausti apie vaista Hereceptina.ar kas nors vartojot?ir ar padejo? blush2.gif


Papildyta:
Violeta*, tikrai labai sunku tokia staigi netektis! Uzuojauta dar karta!
QUOTE(Violeta* @ 2010 09 14, 22:02)
Sveikos, ačiū visiems siūliūsiems pagalbą ir vaistukų, rašiusiems į až ir palaikiusiems 4u.gif ...Liūdna...Viskas taip greit,tik pusantro mėn nuo pirmų apsilankymų pas gydytojus.. Tiek buvo dar planų, norų, kad ir ligos
patale...

Savaitgalį - likimo ironija - lankytojų buvo daug....................

Labai sunku susitaikyti su mintim, kad mano mylimo uošvio nebėra..Tai buvo Žmogus.

Tie mirties išvakarėse ieškoti vaistai liko nepanaudoti, turiu bent 20 manitolio tirpalo buteliukų 10 proc infuzinio tirpalo, vienkartinių paklodžių - mielai padovanočiau kitai su šia bėda susidurusiai šeimai..

Atsakyti
QUOTE(Patriccija @ 2010 09 14, 21:50)
Zuvedra, klausk ir be atsiprasinejimu, viskas cia vietoje ir i tema! Tik man nereikejo herceptino, bet jau trecios eiles chemija siulo.
karta!

mano anytai isoperavo kruties vezy, gavo chemika, svitinima, o dabar skyre ta vaistuka.ar ji skiria kad uzkirst kelia metaztazem ar jas uzmigdyt? g.gif kursas puse metu kas 3sav.jei neklystu.
Atsakyti
Patricija ,tu stipri,mes tai zinom mirksiukas.gif Tikek tvirtai,ir mes tikesim,kad viskas bus gerai 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Primenei,tikrai NBA seniai nerase unsure.gif Jeigu skaitai,parasyk,mieloji,kaip tu? heart.gif

ragnez ,visai nesirodai cia...kaip tu laikaisi? Kaip vaikai? Kaip nauji mokslo metai? smile.gif

TIKESIU ,seniai nebuvo jokiu ziniu...Galvoju apie tave kiekviena diena heart.gif

tati ,maciau tavo reportaza is keliones wub.gif Kaip laikaisi? Kaip reikalai su operacija?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SVETA K.: 14 rugsėjo 2010 - 22:57
Laba diena.
Prieš mėnesį mano tėvui nustatė storosios žarnos vežį... Adenokarcenoma T3N2M0....Navikas išoperuotas dabar laukia chemoterapija.

LABAI PRAŠAU SUSIDURIUSIŲ ŽMONIŲ PAPASAKOT apie gydymo eigą, apie skirtą chemoterapiją, apie daktarus irvaistus. Rūpi viskas nuo...iki
LABAI NORIU PADĖT TĖVUI ILGIAU IŠGYVENTI verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(SVETA K. @ 2010 09 14, 23:53)
ragnez ,visai nesirodai cia...kaip tu laikaisi? Kaip vaikai? Kaip nauji mokslo metai? smile.gif

esu su jumis, skaitau zinutes kiekviena diena smile.gif

mokslo metai uzpuole kaip silutes potvynis pavasari biggrin.gif mano jau du jaunuoliai zygiuoja i mokykla, mazylis - i darzeli. dziaugiuosi - laikos visi trys vyriskai. mikas kiekviena ryta pradeda nuo diskusijos apie tai, kaip jis siandien i darzeli neis, bet darzelyje elgiasi kuo puikiausiai, aukletoja gyre, kad yra snekus ir draugiskas smile.gif gustas nuo antros savaites is mokyklos pareina pats. vaikinai padaro pamokas, susiskambina arba internete susiraso su draugais (ot siuolaikinis jaunimas!) ir siausia i lauka, jei geras oras. dar vis turiu aukle - ji pasiima mika pries pietu miega ir paduoda pietus mokinukams.

na, man paciai sunku persiorientuoti is vasaros atostogu... kol kas dar neturiu aiskios vizijos, ka papasakot studentams - tai kuriu kiekviena paskaita nuo nulio ir judu gana apgraibom. darbo daug...

sveikata... aj... kol kas techapziuros nebaigiau, tai nieko negaliu sakyt. vasara viena techapziura praleidau, nes tai gydytojai atostogavo, tai mes patys buvo isvaziave. susidare per ilgas tarpas, bet tikiu, kad viskas gerai.
Atsakyti
QUOTE(Mamona @ 2010 09 15, 03:36)
Laba diena.
Prieš mėnesį mano tėvui nustatė storosios žarnos vežį... Adenokarcenoma T3N2M0....Navikas išoperuotas dabar laukia chemoterapija.

LABAI PRAŠAU SUSIDURIUSIŲ ŽMONIŲ PAPASAKOT apie gydymo eigą, apie skirtą chemoterapiją, apie daktarus irvaistus. Rūpi viskas nuo...iki
LABAI NORIU PADĖT TĖVUI ILGIAU IŠGYVENTI  verysad.gif

mano diagnoze panasi, operavausi onkolgijos institute pries 2 metus, chemoterapija praejau santariskiu klinikose.

pirmas dalykas, ka patarciau - kas nors is artimuju turetu lydeti ligoni i susitikimus ir pokalbius su gydytojais, pries susitikima verta susidaryti klausimu sarasa, kad ko nors nepamirstumete. paciam ligoniui del streso kartais gali buti per sunku viska isiminti, susiorientuoti. artimuju palaikymas ir pasitikejimas gydanciu gydytoju, mano akimis, sudaro didele dali gydymo sekmes.


o gydymo seka gali buti mazdaug tokia:
navikas pasalinamas su zarnos gabalu. priklausomai nuo naviko vietos daroma arba nedaroma laikina stoma (as laikina stoma is plonosios zarnos turejau 6 men.)

praejus mazdaug 4-6 savaitems po operacijos, kai sugyja zaizdos, skiriama chemoterapija. kokia ji bus, priklauso nuo ivairiu aspektu - cia jau reikia labai konkreciai kalbetis su gydanciu gydytoju. as gavau gydyma pagal FolFox schema (leucovorin+fluorouracil+oxaliplatin). vaistai buvo lasinami ligonineje 3 paras non-stop kas 2 savaites. paprastai skiriami 6-8 tokie ciklai, gali buti daugiau ar maziau - priklausomai nuo ligonio bukles.
yra ir kitu gydymo variantu, pvz. FolFiri schema (leucovorin+fluorouracil+irinotecan); arba vien fluorouracilas (dar vadinamas 5-FU).

apie tai, kokia chemoterapija bus skirta, kokios trukmes ir kokie salutiniai poveikiai - kalbekites su onkologu chemoterapeutu. jei skaitote angliskai, daug info galite rasti internete.

kartais gali buti skiriama ir radioterapija (svitinimas).

atsigavus po chemoterapijos, jei buvo daryta laikina stoma, ji gali buti pasalinta.
ir viskas - toliau lieka tik sekimas kas tris-keturis menesius pirmus dvejus metus, o veliau - kas pusmeti. baigus gydyma gali buti skiriama kolonoskopija, karta i metus - kompiuterine tomografija.

dar vienas dalykas - verta pasirupinti tinkama mityba. as konsultavausi su dietologais, nes per gydyma buvau numetusi labai daug svorio.

sekmes jums!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 15 rugsėjo 2010 - 09:50
QUOTE(ragnez @ 2010 09 15, 10:48)
mano diagnoze panasi, operavausi onkolgijos institute pries 2 metus, chemoterapija praejau santariskiu klinikose.


o kaip nustate liga tau, neskaiciau visu senu temu blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(SVETA K. @ 2010 09 14, 23:53)

TIKESIU ,seniai nebuvo jokiu ziniu...Galvoju apie tave kiekviena diena heart.gif


Galvokit...Gal tai ją ir palaiko.....
Atsakyti
QUOTE(nikola @ 2010 09 15, 11:15)
o kaip nustate liga tau, neskaiciau visu senu temu blush2.gif

pastebejau pakraujavimu, galvojau gal koks hemorojus, turejau toki malonuma po gimdymu. seimos gyd. nusiunte pas proktologa, tas rado augliuka...
Papildyta:
QUOTE(saulėlydis* @ 2010 09 15, 13:06)
Galvokit...Gal tai ją ir palaiko.....

galvoju.
ir apie shaiba... ir kitas, kuriu senokai nesimato... vis susirandu, ziuriu, kada buvo prisijungusios...
Atsakyti
Te saugo angelas sargas TIKESIU, NBA, shaibą! Jos, man rodos, seniausiai čia buvo prisijungę.


Dabar skaitinėdama senas temas supratau, kad a.a.adis ir NBA yra iš Marijampolės kilusios, na, mano žemietės.

Gal Art prisijungs ar NBA ir parašys ar nuo Novelbine slenka plaukai, ar būsiu vėl plika galvele?

quote=adis,2009 09 06, 20:29]
Navelbine? Mano kursas kas savaitę...12 savaičių iš eilės, jei tik kraujas leis. Po pirmosios buvo 1 sav. priverstinė pertauka, dabar rytoj žiūrėsiu koks bus...
Portas gerai, labai norėčiau, bet man jo nedėtų dabar (jau kalbėjau), nes perikardas drenuotas ir širdis truputį pamišo - pulsas 120 (nepadeda paskirti vaistai), dar skysčiai pleuroje.
Turbūt Jums viską išaiškino? Portas, esant reikalui, gali būti ilgai iki 5 m., jei viskas gerai. Tik kas mėnesį reikia praplauti su fiziologiniu skysčiu ir tai turi su spec. adata praplauti tai mokanti daryti sesutė. Adatos leidimui skiriasi nuo praplovimo adatų, yra pigesnės, nes tiek vienas, tiek kitas teks pirkti pačiai.
Na, vietinė nejautra man nelabai patiko, kai į perikardą dreną vedė, o jums ves į arteriją, truputį toliau nuo širdies, bus tikrai viskas gerai. Chirurgai klinikose patyrę, man toks visai jaunikaitis dreną statė, tai likau sužavėta jo darbu.
P. s. aš ir bijočiau, nes yra laiko bijojimui. Mane, kai dėl dusimo „pačiupo“ chirurgai, tai net išsigąsti nespėjau - buvau rami ramutėlė, net keista.

****pajuokausiu: bus man smagiau - turėsiu vaisto draugę.
**********
Kaip Jums paminklas kalbai ir tautai, man visai gražus, kiek l. ryte mačiau.
Aš juk jablonskinė, Vinco Peckaus mokyta. Lotynų ir krimtau, sugebėjo mokytojas Juozas Vosylius sudominti net pačius negabiausius ir didžiausias neklaužadas. Baigė mokyklą bernai, tai Jo rašytą sentencijų knygą ir lotynų kalbos vadovėlį pirko, mes panos labai nustebintos buvom. Seniai buvo, bet visai smagiai prisimenu. Vis su nostalgija grįžus prasuku pro mokyklą.

Taip Navelbine. Aš gi sakau, kad einu tavo pramintais keliais. Taip, dėl porto paaiškino kažkiek, bet nepilnai. Adatą leidimui vieną nusipirkau, bet, kad praplovimui reiks kitokių nežinojau. Man statys patyręs gydytojas, Velička, tai tikiuosi, kad viskas bus gerai ir informaciją gausiu pilnesnę.
Paminklas man gražus, šiandien buvau su vyru ta proga šventiniam koncerte. Labai patiko, nes dainavo baritonų trio (Želvys marijampolietis), Vyšniauskas, Seilius.
Nostalgija man taip pat išlikus Alytui, miestui kur prabėgo gražiausi ir, deja, sunkiausi (sirgo ir mirė mama) gyvenimo metai.
Adis, aš turiu mintį. Kai būsi Marijampolėj, galėtumėm nors trumpam susitikti.



NBA 2009 09 06, 22:13 Paskelbta: #73


Puoliau skaityti porto instrukciją, bet ten daugiau apie jo įvedimą. Rugutės tinklapyje išsamiai parašyta. Mano ilgalaikis. Pavojų yra - infekcijos, lūžiai, bet vidiniams portams jie retesni. Praplovimai kas mėnesį. Jau apsisprendžiau, kaip bus, taip bus, visvien dėsiu. Gydymas visas dar prieš akis, nenoriu tų rankos skausmų, nes jie pakamkamai stiprūs. Tiesa, Kauno onkologijos ligoninėje būsiu pirmas pacientas su portu - sesutės ant manęs mokysis...

Adis, tikrai, jeigu kada susiruoši į Marijampolę, parašyk.


Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Patriccija: 15 rugsėjo 2010 - 12:43