Įkraunama...
Įkraunama...

Vaikų vardai pagal meksikietiškus serialus

Izabele biggrin.gif man juokinga, o serialine tikrai.
Atsakyti
QUOTE(Qwertyio @ 2010 12 12, 19:44)
Izabele  biggrin.gif  man juokinga, o serialine tikrai.


man kažko su serialais neasocijuoja unsure.gif Pažįstu vieną Izabelę. apie 30metų
Atsakyti
QUOTE(*Gutte @ 2010 12 12, 18:54)
man kažko su serialais neasocijuoja  unsure.gif  Pažįstu vieną Izabelę. apie 30metų


aš dar vyresnę drinks_cheers.gif ir mano močiutės auklėtoja buvo Izabelė, bet vadindavo ją tarmiškai - Zabeliuke smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Qwertyio @ 2010 12 12, 18:44)
Izabele  biggrin.gif  man juokinga, o serialine tikrai.


Izabelė man tikrai ne serialinis vardas schmoll.gif vat Marijana tai kitas reikalas biggrin.gif
Atsakyti
Man nekaip atrodo tie serialiniai.
Atsakyti
QUOTE(Qwertyio @ 2010 12 12, 19:44)
Izabele  biggrin.gif  man juokinga, o serialine tikrai.


Izabelė man nuo vaikystės labai gražus vardas smile.gif Ir ne dėl kokio serialo (nežiūriu jų), o įsiminė, kad vardadienis per mano gimtadienį biggrin.gif

Man rodos, l'eau teisi, dažnai, bet koks "keistokas", aiškiai ne lietuviškos kilmės vardas yra tiesiog susiejamas su serialu ir tiek ax.gif
Pvz., mano tėvų kaimynystėje gyvena mergaitė Mariana, vis matydavom ją su mamyte ir atrodė, na, va, dar viena serialo auka biggrin.gif O paaiškėjo, kad mergaitės tėvas - ispanas ax.gif
Bet jei lietuviai tėvai, o vaiko vardas įmantrus, aišku, kad kyla minčių iš kur tą vardą tėvai ištraukė biggrin.gif Kartais įdomu būna sužinoti visokių istorijų... Jei tėvai gana išsilavinę, o vardas neįprastas, teko išgirsti, kad, pvz., vaikas taip pavadintas kokios nors asmenybės garbei ir pan. Apie tai, kad vardas kažkur tiesiog išgirstas ir dar (čia "smagiausia") neteisingai interpretuotas/netaisyklingas, dažniau pasitaiko nelabai išprususiems ax.gif

Iš asmeniškos patirties su "serialiniais" vardais: Samanta, Selestė, Paola, Armandas, Amadėjus.
Atsakyti
QUOTE(Nieko sau @ 2010 11 29, 17:41)
Visos Lauritos, Pedritos-tai serialų pasekmė  bigsmile.gif .
Pažįstu Emanuelį  ax.gif , kvepia lotynų Amerika nors tu ką.


Dėl Lauritų ir Pedritų sutinku - kvaila duoti vardą mažybine forma, o dar kvailiau, kai ta mažybinė forma ne lietyviška -ytė, o ispaniška -ita. O Emanuelis serialais "nekvepia" - tiesiog Lietuvoje anksčiau nebuvo gilios tradicijos katalikams duoti Senojo Testamento vardus.


QUOTE(Qwertyio @ 2010 12 12, 19:44)
Izabele  biggrin.gif  man juokinga, o serialine tikrai.


Ne, ne, tai tik viena iš Elžbietos vardo versijų - kaime, kuriame gimė mano močiutė, buvo tikia Izabelė, gimusi apie 1920 metus. Ir man šis vardas asocijuojasi su E.A. Poe eilėraščiu "Fairy Land"...


QUOTE(Isila @ 2010 12 13, 15:11)
Izabelė man tikrai ne serialinis vardas  schmoll.gif vat Marijana tai kitas reikalas biggrin.gif


drinks_cheers.gif Mano močiutės, beje, vardas buvo Marijona
Atsakyti
Šiuo metu rodomas serialas "Klona",ten išgirdau vardus Chadė ir Chadija.(Kas žiūrite-tikrai girdėjote). Na ir man visai patiko šie vardai;)
Chadija toks mergaitiškas atrodo,beveik kaip Dija,tik su pradžia:))
Atsakyti
atrodo, kad Petro Cvirkos sesuo buvo Izabelė g.gif ir senais laikais pasitaikydavo. dar būdavo toks vardas -- Rozalija -- mano prosenelė (ir kapinėse tokių matosi). o jeigu dabar tokį duot -- irgi sakytų tikriausiai kad meksikoniškas g.gif
Atsakyti
[quote=Nieko sau,2010 11 29, 17:41]Visos Lauritos, Pedritos-tai serialų pasekmė  bigsmile.gif .
Pažįstu Emanuelį  ax.gif , kvepia lotynų Amerika nors tu ką.


Nesutinku su Jumis,mano duktė Laurita,niekada nežiūrėjau ir nežiūriu jokių serialų,o pavadinome tokiu vardu,nes turiu draugę (30 m.) tokiu vardu ir man tas vardas labai patiko ir patinka.
Papildyta:
[quote=Ašaka,2011 01 28, 22:57]
Dėl Lauritų ir Pedritų sutinku - kvaila duoti vardą mažybine forma, o dar kvailiau, kai ta mažybinė forma ne lietyviška -ytė, o ispaniška -ita. O Emanuelis serialais "nekvepia" - tiesiog Lietuvoje anksčiau nebuvo gilios tradicijos katalikams duoti Senojo Testamento vardus.

Brigita,Sigita,Jurgita,Ligita ir daugelis kitų,kaip siūlote be -ita,Briga,Liga g.gif rolleyes.gif

Papildyta:
[quote=*Gutte,2010 12 12, 19:54]man kažko su serialais neasocijuoja  unsure.gif  Pažįstu vieną Izabelę. apie 30metų

Labai gražus vardas smile.gif
Kažkaip keistai skamba,jeigu jau serialuose tam tikrus vardus išgirsta,tai jau nusprendžiama,kad serialinis rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dincek2006: 09 vasario 2011 - 23:10
QUOTE(dincek2006 @ 2011 02 09, 23:41)
Brigita,Sigita,Jurgita,Ligita ir daugelis kitų,kaip siūlote be -ita,Briga,Liga  g.gif  rolleyes.gif


Pati sau ir atsakėte biggrin.gif Reikia skirti žodžio šaknį, kurioje yra raidės "it" nuo mažybinės priesagos varduose Laurita, Evita, Anita - tokios priesagos lietuvių kalboje nėra (juk nesakome mamita, katita, mergita, a nia?)
Atsakyti
QUOTE(Ašaka @ 2011 02 10, 00:28)
Pati sau ir atsakėte biggrin.gif  Reikia skirti žodžio šaknį, kurioje yra raidės "it" nuo mažybinės priesagos varduose Laurita, Evita, Anita - tokios priesagos lietuvių kalboje nėra (juk nesakome mamita, katita, mergita, a nia?)


Kalba yra apie vardus smile.gif
Juk nevadiname vaikų daiktais smile.gif
Čia tema vaikų vardai pagal meksikietiškus serialus,tai užtat ir parašiau pavyzdžius su -ita,tai pagal Jus,jau prieš 30 -40 metų mamos prisižiūrėjusios serialų vadino šitais vardais su -ita,dar pvz.Margarita,Rosita,Jovita,Jolita,Judita,Jurita.
Nematau tame nieko negražaus ar kvailo,kaip kažkam atrodo,vardai kaip vardai smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dincek2006: 10 vasario 2011 - 08:59