Įkraunama...
Įkraunama...

Protiniai dantys

QUOTE(annomis @ 2010 09 17, 19:18)
Na, nežinau. Man tai viskas super buvo. O va, apie vieną ten dirbantį jau patyrusį gydytoją (pavardės neminėsiu) girdėjau ne kokių atsiliepimų. Mano draugas buvo priimamąjame su skausmu - tai viena ranka žiūrėjo, kita - mobiliu kalbėjo, suleido vaistų nuo skausmo - pataikė į liežuvį...  doh.gif  Padarė nuotrauką, į kurią vos greitomis žvilgtelėjęs, pasakė, kad priežastis - protiniai dantys ir pasiūlė pas jį privačiai operuotis - alia pigiau padarytų. (Po to paaiškėjo, kad ne jokie ten ne protiniai buvo, o nervo uždegimas).  Jei taip dirba patyrę gydytojai - tai ko norėt iš dar tik pradedančio? Tas bent jau sąžiningai ir pareigingai savo darbą atlieka. O rankos matyt bet kuriam iš mūsų drebėtų, jei gyvą žmogų pjaut reikėtų. smile.gif Juk įgūdžių viskam reikia.
O dėl diagnozės - net rimti ir patyrę gydytojai konsultuojasi su kolegomis, jei nėra įsitikinę dėl diagnozės, ir tame matau tik pliusus.

Jei reikia dėl menkiausios diagnozės konsultuotis-jam dar būtinai reikia priežiūros,nes paprasčiausią uždegimą jau kaip ir turėtų atpažinti,o jis vienas dirbt negali.Tai drebėt jos gali tik tam,kas nesiruošia mediku tapt.Negalima lygint paprasto žmogaus su mediku.Jam NEGALI drebėt rankos,nes rankų drebėjimai gali gyvybes ar sveikatą žmogaus kainuot.
Atsakyti
QUOTE(Gerutėlė @ 2010 09 13, 10:57)
Na ka, parasysiu ir as savo istorija, nes gal kam pravers ax.gif
Turiu pusiau isdygusi protini dantuka apacioje. Si kart irgi pajauciau augimo skausmus - surakino ir istino taip zandas, kad gyvent sunku buvo su tokiu skausmu biggrin.gif    Kadangi ne pirmas protinis dygsta (turiu visus kitus 3 graziai isdygusius) , tai zinojau kad reikia gert Nimesil, padejo, atleido zanda, bet pasirodo ten pulingas procesas ir komplikavosi man i stipria pulinga angina  verysad.gif .  Na ka, leido vaistus, po to geriau antibiotikus, bet temperatura vis sokinejo, tad supratau, kad ta gulinti protini teks raut unsure.gif  Prisiskaiciau internete visokiu baisybiu, nusprendziau, kad eisiu i KMUK, bet siuntima gali israsyti tik poliklinikoje kur prisirases, tad pirmiausia nupedinau i savo p-klinika. Paziurejus gydytoja patvirtino, kad pulingas tas gulintis dantis - tik raut ir liepe eit pas vietini chirurga dabar pat, kad paziuretu. Siaubas kaip bijojau, o kai nuejau net verkt beveik pradejau blush2.gif .  Chirurge suleido vaistus nuskausminancius - man vaidenosi kad neaptirpo  doh.gif  Chirurge paziurejo, kad dantis baisus, su instrumentu nustume mesas i sonus, kad netrukdytu, su kitu isjudino is vietos ir isrove. Raunant nuluzo viena saknis, bet ir ta iskrapste. Ir idomiausia tai, kad girgzdesius girdejau, bet jokio skausmo tikrai nebuvo nuskausminamu vaistuku deka ax.gif
Puse valandos po to pamaude, va dabar sedziu ir rasau, atitirpe man vaistukai ir skausmas nyksta smile.gif

Nesakau, mano ne  sudetingiausias variantas, bet jei kas paskaitysite kieno panasus - drasiai pirmyn  4u.gif



man kai 16-os pienini danti chirurge trauke tai ir gabalais istrauke, sakni ivare i sinusita, gulde i klinikas ir pjove iseminejo. po kiek laiko sinusite atsirado puliniai, eme is snoses dvokas eit, visi net mane kad as dantu nevalau o is tikro tai man pulinaii sinusite buvo. tai cia kiek liudna ir siek tiek linksma istorija. doh.gif
Atsakyti
JėzusMarija.Tuoj pakratysiu kojas.Šiandien buvau pas tokią profesorę Žalgiry.Paklausė ji kada operuota aš-pasakiau,kad prieš sav.Tai sako O!Galim siūlus ištraukt,o aš galvojau,kad anksti dar.Ir ką jūs manot-ištraukė siūlus ir išsivėpė viskas doh.gif doh.gif Nuėjau pas kažkokią chirurgę burnos,tai sakė stėbėt ir ateit jei kas doh.gif doh.gif Neįsivaizduojat kaip tai atrodo!Skylė dantenose ir dar toliau skylė juodoji kaule doh.gif doh.gif Norėjau,kad tuoj pat užsiūtų,bet sakė palaukt-gal užsitrauks.Spėju,kad penktadienį eisiu kokį ir rašysiu,kad užsiūtų,nes praėjusį kartą skylė kaule užsitraukė po 2mėn.Juolab,kad dabar visos mėsytės į skirtingas puses išsivartė,tai bijau,kad nesuaugs jos doh.gif doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Magnifique @ 2010 09 21, 12:49)
JėzusMarija.Tuoj pakratysiu kojas.Šiandien buvau pas tokią profesorę Žalgiry.Paklausė ji kada operuota aš-pasakiau,kad prieš sav.Tai sako O!Galim siūlus ištraukt,o aš galvojau,kad anksti dar.Ir ką jūs manot-ištraukė siūlus ir išsivėpė viskas  doh.gif  doh.gif  Nuėjau pas kažkokią chirurgę burnos,tai sakė stėbėt ir ateit jei kas doh.gif  doh.gif  Neįsivaizduojat kaip tai atrodo!Skylė dantenose ir dar toliau skylė juodoji kaule  doh.gif  doh.gif  Norėjau,kad tuoj pat užsiūtų,bet sakė palaukt-gal užsitrauks.Spėju,kad penktadienį eisiu kokį ir rašysiu,kad užsiūtų,nes praėjusį kartą skylė kaule užsitraukė po 2mėn.Juolab,kad dabar visos mėsytės į skirtingas puses išsivartė,tai bijau,kad nesuaugs jos  doh.gif  doh.gif


Man niekad nesiuvo po dantų rovimo ir jokių problemų nebuvo.
Atsakyti
QUOTE(Florestina @ 2010 09 21, 13:29)
Man niekad nesiuvo po dantų rovimo ir jokių problemų nebuvo.

Matai,man ne rauna,man pjauna.Nei pirmas protinis,nei šitas,nei likę du nėra išdygę,todėl,kad juos šalina-pirmiausiai išpjausto visas dantenas.Ir esmė,kad jos giliai pjautos ir dabar išsiskyrė,todėl abejoju,kad suaugt galės normaliai.
Atsakyti
Sveikos visos,
as siandien nusiskausminus parejau. Zodziu situacija mano gan idomi, nes skirtingi gydytojai kalbejo skirtingai. Kai buvau nuejusi pas moteri gydytoja privaciai, ji man pasake, kad teks danti protini pjauti, nes dalis jo islinde, dalis augo po 7 dantim, sake, kad po operacijos kelias dienas busiu nedraugiska ir kad reikes antibiotiku pagerti. Pas ja buvau konsultacijai, ryztis kuri laika operuotis nesiryzau. Prispyre reikalas ir nuejau i savo seimos poliklinika, pas viena burnos chhirurga, jis apziurejes pasake, kada ateiti ir kad jauti nepjaus ir antibiotiku nereikes. Siandien man atliko operacija, nzn ar nepjove, kad greze, tai suprantu, kad pjove kazka..skalde, nieko man nepasakoji, maciau, kad siuvo, po visko pasake, kad viskas, galiu eiti. Tk isejus ir jau atsipeikejus po streso supratau, kad nepaklauysiau del siulu. Jei jis nieko nesake, tai man ateiti nereikia del ju?? Ir siaip cia internete skaitau apie vsokius skyscius skalavimu, kuriu man jis net neminejo ir esu pasimetusi, kodel daktaras amne neinformavo. Man tipo nieko daryti nereikia? patarkit, ar pirkti skysciu kokiu ar ne..kaip priziurejot savo burna po operacjos? Valgyt negaliu..prasiziot irgi...skauda.. unsure.gif verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(g_u_c_c_i @ 2010 09 22, 15:40)
Sveikos visos,
as siandien nusiskausminus parejau. Zodziu situacija mano gan idomi, nes skirtingi gydytojai kalbejo skirtingai. Kai buvau nuejusi pas moteri gydytoja privaciai, ji man pasake, kad teks danti protini pjauti, nes dalis jo islinde, dalis augo po 7 dantim, sake, kad po operacijos kelias dienas busiu nedraugiska ir kad reikes antibiotiku pagerti. Pas ja buvau konsultacijai, ryztis kuri laika operuotis nesiryzau. Prispyre reikalas ir nuejau i savo seimos poliklinika, pas viena burnos chhirurga, jis apziurejes pasake, kada ateiti ir kad jauti nepjaus ir antibiotiku nereikes. Siandien man atliko operacija, nzn ar nepjove, kad greze, tai suprantu, kad pjove kazka..skalde, nieko man nepasakoji, maciau, kad siuvo, po visko pasake, kad viskas, galiu eiti. Tk isejus ir jau atsipeikejus po streso supratau, kad nepaklauysiau del siulu. Jei jis nieko nesake, tai man ateiti nereikia del ju?? Ir siaip cia internete skaitau apie vsokius skyscius skalavimu, kuriu man jis net neminejo ir esu pasimetusi, kodel daktaras amne neinformavo. Man tipo nieko daryti nereikia? patarkit, ar pirkti skysciu kokiu ar ne..kaip priziurejot savo burna po operacjos? Valgyt negaliu..prasiziot irgi...skauda.. unsure.gif  verysad.gif

Pirmą parą skalaut negalima,kad neišskalautum krešuliuko.Antrą parą pradėk švelniai skalaut po kiekvieno valgio būtinai.Geriausiai skalavimui tinka Eludril skystis.Tik jį reikia labiau skiest,nei rašo ant buteliuko.Gerk vaistų nuo skausmo,tokių kurie geriausiai padeda tau: ibuprofenas,paracetamolis,ketanovas,nimesilis ir gerk kiek reikės.Kaip man sakė dantistė-niekada nelaukt kol įsiskaudėspajunti,kad pradeda vėl maust ir išgeri.Realiai ibuprofeno galima iki 2000g išgert per dieną.Aš geriu pradžioj apie 3-4 tablete parqacetamolio po 500mg ir apie 2-3 maišelius Nimesilio.Siūlės...patariu neit jų traukt-bus laikas-pačios pradės krist.Nes gal skaitei mano situaciją-per anksti išėmė siūlus-viskas išsivėpė.Šiap reiktų pasirodyt kokiam dantistui.Bet tai keista,kad antibiotikų neskyrė-jie būtini.O Žalgiryje dar uždegimui mažint dexamethasoną leidžia.Ir šiaip,sek temperatūrą,kad nekiltų aukščiau 38.Jei dar kas-klausk 4u.gif
Atsakyti
Kaizn o antibiotikai visi vienodi ar nelabai? Neseniai geriau del kitu dalyku antibiotikus, tai turiu galvoju, gal riektu sugerti, bet jie netikti gali, taip?
Atsakyti
QUOTE(g_u_c_c_i @ 2010 09 22, 21:05)
Kaizn o antibiotikai visi vienodi ar nelabai? Neseniai geriau del kitu dalyku antibiotikus, tai turiu galvoju, gal riektu sugerti, bet jie netikti gali, taip?


Šiaip nėra vienodi. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(g_u_c_c_i @ 2010 09 22, 21:05)
Kaizn o antibiotikai visi vienodi ar nelabai? Neseniai geriau del kitu dalyku antibiotikus, tai turiu galvoju, gal riektu sugerti, bet jie netikti gali, taip?

Gali bandyt nueit į vaistinę kokią mažesnę ir paverkt kokia tau didelė problema ir paprašyt 6tablečių Unasyn antibiotiko.Jie naudojami būtent kitiem dalykam,nei peršalimas.Užtenka sugert tas 6tabletes Po 1 tab. 2 kart per dieną.Ir viskas turėtų būt ok.Šį antibiotiką visad rašo man,tai dar nei karto nepavedė ir jokio uždegimo ar infekcijos nebuvo.
Atsakyti
sveikos merginos:)Noriu pasidalint savo patirtimi del protiniu dantuku rovimo.Praejusia savaite man vienu kartu istrauke visus 4 protinius dantis,visa tai truko apie 40 min ir viskas praejo puikiai smile.gif aisku gal del to,kad visos saknys buvo tiesios o gal del to,kad odontologas puikiai atliko savo darba ax.gif diena prie rovima man paskyre pradet gert amoxicilina (antibiotikus)(juos geriau 5 dienas) bei Nimesili veliau,po dantuku traukimo.Visa laika po to,jauciausi puikiai,maximum ka jauciau tai tik maudima zandikaulyje,bet vos isgerus nimesilio,nemalonus pojutis kaipmat pranykdavo.Siandien 6 diena kai esu be dantuku ir jauciuosi puikiai,viskas ko bijojau - nepasiteisino smile.gif
Sia procedura atliko odontologas Petraukas "Denticia" klinikoje Vilniuje,sumokejau 470 lt uz viska.
dabar belieka palaukt kada istirps siulai apatiniame zandikaulyje wink.gif
Atsakyti
As labai nepatenkinta savo gydytoju, kuris manes neinformavo kaip toliau viskas turi buti. Paprasiau siandien drauges, kad nueitu pas ji ir paklaustu, kadangi dirba toje pacioje poliklinikoje, ar man netrauks siulus, ar jie tripstantys ir ar reikia skalauti, Tai atmestinai pasake, kad reikia skalauti ir kad po 7 dienu ateiciau siulus issiiimti, tai man idomu, jeinetureciau pazinciu ir nebuciau uzklausus, kiek laiko as buciau vaiksciojus su tais siulas tikedamasi, kad jie istirps??? Labai gailiuosi, kad ejau i poiklinika, ne privaciai... Dbr niekas neaisku...kaip taip atmestinai dirbti, neisivazduoju..
Atsakyti