Įkraunama...
Įkraunama...

Vyresnio vaiko žindymas

O aš kol kas jokių replikų iš niekieno nesu sulaukusi, bet pas mane gi ir dukrytė maža dar - 14mėn.
Šiaip aš tik UŽ kuo ilgesnį žindymą, bet maitinimas MP perkopus jau ketvirtuosius metus man jau nebe priimtinas - stengčiausi kažkaip gražiai užbaigti maitinimą, bet žinoma, kiekviena elgiasi savaip ir žino, kas jai ir jos vaikui geriausia. 4u.gif

O aš dar su klausimu - mano dukrelė dienos metu visada pasiprašo ant puoduko, sauskelnę dedu tik nakčiai. Tai man dabar kažkaip įdomu pasidarė - ar suderinimas MP maitinimas su sauskelnių atsisakymu...? g.gif unsure.gif Gal kas pasidalins patirtimi, nes mano įsivaizdavimu, jei MP žindomas vaikas ir naktį, tuomet ir sauskelnių neįmanoma atsisakyti, t.y. vaikas sausas neišmiega?
Vat šitas dalykas man šiek tiek prieštaravimų kelia...
Atsakyti
QUOTE(emely @ 2012 07 30, 21:41)
Ir kamgi tie 3 klaustukai? Juk skaitote temą "Vyresnio vaiko žindymas". Kažin ar 4 mėnesių kūdikį galėtume pavadinti "vyresniu vaiku". Kadangi "Pasauline Sveikatos Organizacija"  rekomenduoja žindyti bent iki 2 metų, tai šioje galėtų diskutuoti vien mamos tebežindančios savo dvimečius ir vyresnius. Bet Lietuvoje turime tokią situaciją, kad viešai pasakyti, jog tebežindai savo vos vienerių sulaukusią atžalą lygir nepatogu, nekalbant jau apie vyresnius vaikus.  schmoll.gif


tai čiajau ne vyresnio, o didelio vaiko maitinimas. Tikiuosi Lietuvoje gyvena?tai dar darželinukė, kitu atvėju mokinė su...ne čia jau negerai. Įdomu ką vyras sako? Mano tai pakraupo.
Atsakyti
Geras straipsnis http://www.rawfoodex...st-feeding.html
ypac gale iki kiek reiktu maitinti tik motinos pienu.. Pagal Gamta, iki 2 metu! Ir labai logiskai paaiskinta.
o musu pediatriu patarimai ivedineti nuo 9men varskytes ir pan tiesiog juokingas... jau dbr juk mediku straipsniai yra jog isvis vaikams iki 2 metu nerekomenduojama ir isvis geriau vengti ju.. o ka jau kalbeti apie tai, jog 1 metu vaikas jau turetu vos ne toki pati maistas valgyt kaip suauge.
Atsakyti
QUOTE(Knowing @ 2012 07 30, 23:49)
Geras straipsnis http://www.rawfoodex...st-feeding.html
ypac gale iki kiek reiktu maitinti tik motinos pienu.. Pagal Gamta, iki 2 metu! Ir labai logiskai paaiskinta.
o musu pediatriu patarimai ivedineti nuo 9men varskytes ir pan tiesiog juokingas... jau dbr juk mediku straipsniai yra jog isvis vaikams iki 2 metu nerekomenduojama ir isvis geriau vengti ju.. o ka jau kalbeti apie tai, jog 1 metu vaikas jau turetu vos ne toki pati maistas valgyt kaip suauge.

Kas čia per straipsnis doh.gif nemaitinti vaikelio naktį, maitinti kas 4 valandas, naujagimio išvis net nežadinti ir normalu kai tas keliasi vos tris keturis kartus per parą? iki 5 paros? iš kur ir ištraukiat tokius niekus... būtų kas pasakęs mano naujagimei kad tu gal vaike nevalgyk kas 2-3 valandas... o 6-7 val išmiegoti pradėjo apie 4 mėnesių amžiaus. Pusė straipsnio visiški vėjai.
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 07 24, 10:15)
4u.gif dekui,pagaliau, galvoju, kur visos prapuole  biggrin.gif
Mes vis dar megaujames zindymu wub.gif



Kiek kartu per para maitinat MP? Po kiek min mazdaug?

Maniske paskutiniu metu rytais isisiurbia maziausiai 20 min. Anksciau megaudavosi trumpiau.

Mano abu vaikai nuo metuku jau valge maisteli toki kaip ir mes. Aisku neastriai, nesuriai, neriebiai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amelita: 31 liepos 2012 - 10:48
QUOTE(Amelita @ 2012 07 31, 11:45)
Kiek kartu per para maitinat MP? Po kiek min  mazdaug?

.

Mano abu vaikai nuo metuku jau valge maisteli toki kaip ir mes. Aisku neastriai, nesuriai, neriebiai.


Urtei metukai +3mėnesiai, valgo ryte ir vakare MP. Manau taip tęsti kol jai reikės.
O dieną tai apart grūdinių košių (jai verdu atskirai ir dedu šiek tiek mišinuko nes su karvės pienu buvom apsipykę tai vis dar pabijau) viską iš mūsų lėkščių šluoja. Tiesa mėsa draugas tik nuo metukų kažkur kai jau sukramtydavo kepsniuko ar kitokios mėsos plonai atpjautos, o pastarąsias tris savaites atostogavom ne namie tai nebuvo jokių ten gaminimų atskirai o viskas bendrai (tiesa mes patys valgom nesūriai neriebiai ir kiek tas įmanoma sveikai). Žodžiu sėdam visi kartu ir valgom.
Atsakyti
QUOTE(RSTT @ 2012 07 31, 13:56)
Urtei metukai +3mėnesiai, valgo ryte ir vakare MP. Manau taip tęsti kol jai reikės.
O dieną tai apart grūdinių košių (jai verdu atskirai ir dedu šiek tiek mišinuko nes su karvės pienu buvom apsipykę tai vis dar pabijau) viską iš mūsų lėkščių šluoja. Tiesa mėsa draugas tik nuo metukų kažkur kai jau sukramtydavo kepsniuko ar kitokios mėsos plonai atpjautos, o pastarąsias tris savaites atostogavom ne namie tai nebuvo jokių ten gaminimų atskirai o viskas bendrai (tiesa mes patys valgom nesūriai neriebiai ir kiek tas įmanoma sveikai). Žodžiu sėdam visi kartu ir valgom.



Mano mažoji nuo 11 mėn valgė MP tik 3 kartus per parą. Na aišku būdavo išimčių. Paskui sumažėjo iki 2 kartų maždaug apie 1,6 metus. Dabar liko 1. Rytinis pasimėgavimas. Maniškiai vaikai nuo metukų amžiaus valgė visą sveikesnį maistą nuo mūsų stalo. Patys stengiamės maitintis kiek įmanoma sveikiau.
Atsakyti
QUOTE(drugelis. @ 2012 07 30, 23:30)
ar suderinimas MP maitinimas su sauskelnių atsisakymu...?  g.gif  unsure.gif  Gal kas pasidalins patirtimi, nes mano įsivaizdavimu, jei MP žindomas vaikas ir naktį, tuomet ir sauskelnių neįmanoma atsisakyti, t.y. vaikas sausas neišmiega?
Vat šitas dalykas man šiek tiek prieštaravimų kelia...

Suderinama 4u.gif Išmiega ir išimtinai žindomi, ir nuo kelių mėnesių.
Kiekviena situacija ir vaikas- individualu.
Naktį žinda trupai (dažniausia)
"avarijos" kaip pasėkmės g.b.dėl : pasikeitimai (įvairūs), patirtas stresas, nuovargis.

Atsakyti
QUOTE(nora15 @ 2012 07 30, 20:43)
čia aš gerai supratau???penktus metus žygiuojantį vaiką maitina, ar ten keturi mėnesiai?

TAip wub.gif
Papildyta:
QUOTE(emely @ 2012 07 30, 22:04)
Pilnai Jums pritariu. Aš irgi nė kiek nesigėdiju to, jog dar žindau. Deja iš kai kurių savo aplinkos žmonių kartais jau sulaukiu replikų ar "nepatogių pauzių" užsiminus apie tai jog dar žindau savo dvimetę. Todėl esant galimybei dabar jau stengiuosi tos temos išvengti smile.gif
Beje, gal kuri galite pasidalinti patirtimi, kokio amžiaus būdami Jūsų mažyliai patys atsisakė krūties?  smile.gif

ada21lt, kiek laiko žindėte savo vyresnėlį?  smile.gif

Nu jo as irgi niekam nesigiriu, o kas zino zino biggrin.gif
Beveik iki 2,kaip matote tarp vaiku 2 m skirtumas, tai kazkur pries menesi pries gimdyma ir nustojom. jis pats po truputi vis maziau zindo, tai kazkaip gana naturaliai gavosi, nebeprase as nebesiuliau, nes nebuciau istverusi kazkokiu staigiu nutraukimu asaru ar pan. Aisku as irgi labiau skatinau baigti, nes dar neturejau ziniu, kad abu galima po gimdymo zindyti, galvojau kaip cia bus juk busiu kelias dienas isvaziavusi ir t.t. Dabar gal rinkciaus abu zindyti, nors is tikruju gana jau sunku buvo paskutini menesi, nes ir taip pavargsti ir tas zindymas toks erzinantis pasidaro, tai gal ir buvo viskas kaip turejo buti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Amelita @ 2012 07 31, 11:45)
Kiek kartu per para maitinat MP? Po kiek min  mazdaug?

Maniske paskutiniu metu rytais isisiurbia maziausiai 20 min. Anksciau megaudavosi trumpiau.

Mano abu vaikai nuo metuku jau valge maisteli toki kaip ir mes. Aisku neastriai, nesuriai, neriebiai.

Zinokit labai ivairiai gali buti vos keli kartai, gali buti vos ne kas kelias valandas. Priklauso, kaaip jauciasi, ka veikiam ir t.t.
GAna ilgai zinda ji nuo gimimo nuo 30 min iki val butinai is abieju krutu, labai retai trumpai is vienos.
Nu mes irgi valgem, pratinomes prie kieto maisto kaip ir visi tik iki 1 is vis mazai suvalgydavo paskui vis daugiau ir daugiau. Pati stengiuosi kuo sveikiau valgyti, tai ir vaikam kazko ipatingo atskirai nereikejo daryti biggrin.gif Pirmiausia stengiausi duoti kuo daugiau svieziu vaisiu, uogu, darzoviu, kad pajustu tikrus skonius. KOsyciu tu maisytu, tai niekada nemego, atskirai tik virtas darzoves jau veliau pradejo valgyti. wub.gif
Papildyta:
QUOTE(nora15 @ 2012 07 30, 23:37)
tai čiajau ne vyresnio, o didelio vaiko maitinimas. Tikiuosi Lietuvoje gyvena?tai dar darželinukė, kitu atvėju mokinė su...ne čia jau negerai. Įdomu ką vyras sako? Mano tai pakraupo.

Kodel butinai vaikas turi buti valdiskoje istaigoje?Namie jie auga biggrin.gif O kuom jums skiriasi zodziai vyresnis ir didelis ? Jei darzeli tai gerai, jei nuo rugsejo mokykla eitu, kur Anglijoje tai negerai ? lotuliukas.gif O kad ten su soskemis ir buteliukais susirenka i tas vadinamas "mokyklas" tie mazi vaikiukai tai gerai? GAlu gale jei tokie dalykai kraupina, tai ko cia skaitot? cia dauguma tokios, netokios kaip dauguma biggrin.gif 4u.gif
O mano vyras ka gali sakyti? Jei jus noretumet zindyti savo vaika ,tai ka uzdraustu jusu vyras? bigsmile.gif MAnau mamu reikalas nuspresti gimdyti, zindyti ar ne, juk tai musu kunas, niekas negali versti zindyti, kaip ir versti nezindyti savo vaiko, juo labiau kai visi mokslininku tyrimai ir irodymai rodo,kad vaikui MP reikia bent iki 2 metu ir tiek kiek mamai ir vaikui gerai dazniausiai iki 3-6 metu, pagal asmeninius poreikius mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Košė-Malošė @ 2012 08 01, 01:39)
Suderinama  4u.gif Išmiega ir išimtinai žindomi, ir nuo kelių mėnesių.
Kiekviena situacija ir vaikas- individualu.
Naktį žinda trupai (dažniausia)
"avarijos" kaip pasėkmės g.b.dėl : pasikeitimai (įvairūs), patirtas stresas, nuovargis.

Tikrai cia individualu, nuo vaiko priklauso ir visiskai nepriklauso nuo zindymo. JAu pilnai ant puoduko abu dare apie 2 metuku, o naktim labai anksti nepadarydavo ir i sauskelnes.
Atsakyti
[quote=ada21lt,2012 08 01, 12:34]
TAip wub.gif
Papildyta:




Kodel butinai vaikas turi buti valdiskoje istaigoje?Namie jie auga biggrin.gif O kuom jums skiriasi zodziai vyresnis ir didelis ? Jei darzeli tai gerai, jei nuo rugsejo mokykla eitu, kur Anglijoje tai negerai ? lotuliukas.gif O kad ten su soskemis ir buteliukais susirenka i tas vadinamas "mokyklas" tie mazi vaikiukai tai gerai? GAlu gale jei tokie dalykai kraupina, tai ko cia skaitot? cia dauguma tokios, netokios kaip dauguma biggrin.gif 4u.gif
O mano vyras ka gali sakyti? Jei jus noretumet zindyti savo vaika ,tai ka uzdraustu jusu vyras? bigsmile.gif MAnau mamu reikalas nuspresti gimdyti, zindyti ar ne, juk tai musu kunas, niekas negali versti zindyti, kaip ir versti nezindyti savo vaiko, juo labiau kai visi mokslininku tyrimai ir irodymai rodo,kad vaikui MP reikia bent iki 2 metu ir tiek kiek mamai ir vaikui gerai dazniausiai iki 3-6 metu, pagal asmeninius poreikius mirksiukas.gif
Papildyta:

Na Anglojoj jau turi toje valdiškoje įstaigoje lankytis. Už tai ir skaitau ir negaliu patikėt. Ne apie uždraudimą kalba kai žmogus nori ir yra kategoriškas kito nuomonei ką čia drausi. Man tik įdomu ką sako ir kaip reaguoja ir tiek. Na jau atsakymo kaip ir nereikia. o vaiko kūnas ir gi Jūsų reikalas nes tai jūsų kūnas buvo prieš 5 metus. o kokie tie mokslininkai




























































Atsakyti
QUOTE(nora15 @ 2012 08 01, 17:58)
Na Anglojoj jau turi toje valdiškoje įstaigoje lankytis. Už tai ir skaitau ir negaliu patikėt. Ne apie uždraudimą kalba kai žmogus nori ir yra kategoriškas kito nuomonei ką čia drausi. Man tik įdomu ką sako ir kaip reaguoja ir tiek. Na jau atsakymo kaip ir nereikia. o vaiko kūnas ir gi Jūsų reikalas nes tai jūsų kūnas buvo prieš 5 metus. o kokie tie mokslininkai

O tai koks skirtumas Lietuvoj darzelyje ar Anglijoje? Is vis tai su zindymu nieko bendra, pareina is kazkur ir pazindai, kaip ir mamos, kurios dirba ir zindo pareina is darbo ir pazindo bigsmile.gif Man liudna budavo Airijoj i tokius mazuliukus ziureti, eina i mokykla su soskiukais,verkia, kiti net su pampersiukais, dievuliau mokinukai doh.gif As tik saip parasiau,kad namie, nes kaip ir nebuvo tokio pasirinkimo biggrin.gif O ir toje pacioje Angliijoje pradeti reikia nuo 4m, mano dukrytei dar tik suejo 4,taigi galetu eiti nuo rugsejo, o iki to laiko ,gal jai ir uzteks, kas zino biggrin.gif Be to yra kita alternatyva, nevesti vaiko i mokykla pasiimti homeschooling iki tam tikro amziaus pvzdziui ,gyvenime labai daug pasirinkimu...
Nu jus klausiat kaip vyras reguoja? nu kaip jusu nuomone gali reguoti, jei jau kartu zmones gyvena, tai gal kazkaip susiderina nuomones? nu normaliai, neznau kur jus cia problema matot? ypac vyrui, nu ne jam zindyti, is pradziu truputi pergyveno, kad as pavargstu, galvojo, kad cia nuo zindymo, bet issiaiskinom, kad ne nuo to biggrin.gif DAr kazkiek neramu, kad kol vaikai visai mazi buvo, negalejo jis vienas ju kazkur veztis ar ilgiau pabuti ir pan, bet cia juk smulkmenos ir nesusije su dabartiniu zindymu...
TAip vaikas yra atskira asmenybe, mes tevai atsakingi uz ju dvasini ir fizini tobulejima, kol jie auga, tai ir stengiesi duoti kas geriausia, tiek kiek reikia ir kiek gali.
Visi mokslininkai , kurie apie tai kalba, kurie tyrineja zindyma, dar nemaciau kitokios nuomones, pagristos tyrimais, pvz PSO. Cia yra tema, kuria pradejo gyd Vitkauskas, parases knyga apie zindyma, tai jis labai issamiai i tai kaip tik atrase.
Papildyta:
QUOTE(drugelis. @ 2012 07 30, 22:30)
O aš kol kas jokių replikų iš niekieno nesu sulaukusi, bet pas mane gi ir dukrytė maža dar - 14mėn.
Šiaip aš tik UŽ kuo ilgesnį žindymą, bet maitinimas MP perkopus jau ketvirtuosius metus man jau nebe priimtinas - stengčiausi kažkaip gražiai užbaigti maitinimą, bet žinoma, kiekviena elgiasi savaip ir žino, kas jai ir jos vaikui geriausia.  4u.gif

Zinokit as irgi neplanavau niekad,kad tiek zindysiu biggrin.gif Is vis kazkada apie zindyma nezinojau nieko, tik ,kad kruti reikia iduoti vaikui doh.gif Pamenu drauge kazkada klause iki kada reikia zindyti(as tada dar nei vaiku neturejau) sakau net nezinau, jai pasake kazkas ,kad iki metu, tai abi svarstem,kodel butent iki metu unsure.gif tada kazkaip mane, nelabai domino, nes neaktualu buvo,tai per daug ir nebesigilinau.
Kai buvau nescia svarbiausia ko norejau ,kad is vis galeciau zindyti, paskui ,kai jau viskas prasidejo man kaip stebuklas atrode, nieko vaikui neduodu tik savo pienuka ir jis auga bigsmile.gif paskui vis daugiau informacijos gavau, vis labiau domejausi ir esu, kur esu. Negaliu per jega nutraukti zindymo, nes kol kas dukrytei jis labai reikalingas, o jokie grazus variantai neveikia biggrin.gif . Turiu patirties su sunum ir galiu palyginti, kad tikrai kiekvienam labai skirtingai to pienuko reikia ir labai skirtingai gali susitarti. O man tai irgi niekaip netrukdo, aisku, kartais nakti buna pagalvoju, kaip butu gerai issimiegoti ar diena kai dirbi ir nori kazka pasibaigti, o prieina ir reikia pienuko ir viskas, dabar aisku kazkiek islaukia, bet tikriausiai jei ne tas tai tas butu, juk vaikai yra vaikai, o be to diena gaunu ramybes valandeliu, kai galiu paguleti wub.gif ai, labai ilgai galeciau sneketi apie zindymo privalumus, bet dauguma cia apsilankanciu ir taip viska zino 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ada21lt: 01 rugpjūčio 2012 - 21:54
QUOTE(ada21lt @ 2012 08 01, 22:51)
Zinokit as irgi neplanavau niekad,kad tiek zindysiu  biggrin.gif Is vis kazkada apie zindyma nezinojau nieko, tik ,kad kruti reikia iduoti vaikui  doh.gif

Aš irgi kai laukiausi neplanavau ilgai žindyti, galvojau ilgiausiai iki pusės metų lotuliukas.gif na galbūt iki metų, bet ilgiau tikrai neisivaizdavau doh.gif o kai draugė paklausė ar neplanuoju pagal PSO rekomendaciją iki 2-jų maitinti, tai vos ne pirštą prie smilkinio sukiojau, neįsivaizdavau kaip galima žindyti vaikštantį ir kalbantį vaiką. Bet viskas klostosi taip, kad mano dvimetė visdar sėkmingai mėgaujasi MP cool.gif O ir mano vyras visiškai pritaria ilgalaikiam žindymui ir tiesa sakant neisivaizduoju koks tėvas galėtų į tai reaguoti neigiamai. Juk kiekvienam tėvui lygiai kaip ir mamai turėtų rūpėti jo atžalos sveikata ir gerovė smile.gif

QUOTE(Amelita @ 2012 07 31, 11:45)
Kiek kartu per para maitinat MP? Po kiek min  mazdaug?

Manoji tai pienuką valgo prieš kievieną miegą ir tik nubudusi. Į laikrodį nežiūriu, bet manau užtrunkam apie 10 min. Taip gaunasi mažiausiai 4 kartai per parą. Papildomai gauna pienuko jei prabundą naktį arba jei patiria stipresnį stresą dieną.
pas mus tai daugiau nusiraminimas nei maistas.
Atsakyti