Įkraunama...
Įkraunama...

Vyresnio vaiko žindymas

Anglija didesnė nei LT tai visokių žmonių irgi daugiau. Manot pas mus į darželius neina su soskėm ar pampersais-ir dar kaip eina. Be to vaikas vaikui nelygu, mus mamos neapsikentę palų skalbimo vos nuo pusmečio ant puodukų papratindavo, valgėm irgi tai ką tėvai turėjo, tik prėskiau (turint omeny koks maisto pasirinkimas pardėse buvo tada, jei nebuvo kaime giminių, na o prieskonių tai jau irgi niekas neturėjo super-druska ir tiek, pipirai turguj iš po skverno jei gaudavai-aš dar pamenu tuos laikus labai gerai). Nu mano pana irgi soskę naudoja miego metui, arba kartais prireikia jei mašinoj kėdėj užsiklykia-(.) nebeužkimši arba tik tam laikui, nes atsegus jau atgal nebeįmontuosi doh.gif viešumoj man negražu ir aš neduodu soskės, kaip ir sūnui neduodavom. Vaikas turi šypsotis ir dantukus rodyt manau wub.gif žodžiu kažkaip reik rast balansą tarp to kas yra parduodama vaikų ir tėvų poreikiams ir to ko iš tikro gali prireikti, o svarbiausia jausti saiką, nes viskas kas sukelia spaudimą yra sąmoningai ir nesąmoningai atmetama. O tai būna sako va mama-aš tai tų tyrelių neperku, jos labai blogai, gaminu pati, prieskoniai neaštrūs tik vegeta (su gliutamatais), paklausiu o tai kur perki daržoves-va maksimoj doh.gif užtai man ir nesuvokiama ta baimė, gąsdinimas kad buteliukai soskiukai ir viskas yra blogis ir ginkdie nepirkit nes neturėsit pieno... pienas dingsta kai gydytojai nemoka tinkamai išmokyt mamų naudoti tas priemones, o ir pačios mamos ne visada įvardija-turiu ne vieną draugę (beje iš jų 2 medikės) kurios tiesiai pasakė, aš nenorėjau maitinti, bet tik tu supranti tai tau galim pasakyt, kitiems sakom kad neturėjom pieno, ir tai dar būna kad smerkia...
Aš gailėjausi kad neišmokiau mažės gert iš buteliuko-nes buvo keli kartai kai praleidau progas vien dėl to kad negalėjau tėtukui palikti vaiko... arba žiemą parke, kai užsiklykė ir nebuvo kaip traukt lauk (.), prie -12. O kaip mano atveju, 4 mėnesių mažylė gėrė iš puodelio-aišku pusė pro šalį, galima aišku ir taureles kokias naudot ir tt-bet gamtoj, parke buteliukas steriliau ir patogiau. Žodžiu šiai dienai geria iš gertuvės su šiaudeliu, nes tas užsidaro ir to reikia man nes numestą ne visada bus kaip nuplauti (ir taip nuo 8 mėn kažkur), arba tiesiai iš stiklinės, mineralinio butelio su ta sportine soske, tai sakiau durnė būčiau anksčiau žinojus kokią tarą poniai pasiūlyt kad tėtukui vargo nebūtų blush2.gif
Atsakyti
Idomu, kodel kitos mamos nenori maitinti? Bent jau iki 6 men? O jei dar yra medikes..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Amelita: 02 rugpjūčio 2012 - 07:59
SAunuolis Niujorko meras smile.gif
http://www.lrt.lt/na...utimi_kampanija

Pasirodo si savaite zindymo savaite smile.gif
Atsakyti
QUOTE(RSTT @ 2012 08 02, 08:46)
Anglija didesnė nei LT tai visokių žmonių irgi daugiau. Manot pas mus į darželius neina su soskėm ar pampersais-ir dar kaip eina. Be to vaikas vaikui nelygu, mus mamos neapsikentę palų skalbimo vos nuo pusmečio ant puodukų papratindavo, valgėm irgi tai ką tėvai turėjo, tik prėskiau (turint omeny koks maisto pasirinkimas pardėse buvo tada,

Su daug kuom tikrai sutinku, visur reikia sveiko proto ir isminties 4u.gif .
Del to uzsienio,tai paminejau del to ,kad ten butent ir yra mokyklos, ne darzeliai, kur vaikai eina su uniformom, kur mokinasi jau suoluose, nors ir sako,kad zaidimo forma, tai juokingai atrodo tokie "mokinukai" su soskiukais ir t.t.
O del tu bonkuciu ir soskiuku, tai nezinau, mano vaikai vandenuka pradejo gerti virs metuku, tada ir reikejo bonkutes, tai pirkau tokia su kietu antgaliuku, dabar pilna ju. MAn pienuko nusitraukti neidadvo, gal nemokejau, gal ten kazkaip ir butu imanoma, bet labai nesmagi procedura man buvo, tai kazkaip man patogiau buvo paciai buti su vaiku. Soskiuko samoningai nepirkau pirmus menesius del pieno gamybos, o paskui ir del pacio vaiko, del sakandzio ir kitu dalyku apie viska labai gerai aiskina gydytojai, be to maciau kaip atpratinti paskui sunku... doh.gif Siaip su tais dalykais reikia is tikruju labai atsargiai, vieni vaikai tebezinda ir kruti, buteliuko paragave, o va mano sesei buvo taip ,kad sunus dar gimdymo namuose paragaves is buteliuko misinuko, nebezindo kruties, po menesio vargu ir mastitu baige ji visus zindymus, aisku dar ir informacijos mazai turejo, bet sako visai kitas jausmas iki buteliuko sako jauti kaip traukia, o po to pasizioja ,ciulpia ir viskas. O yra vaiku, kurie ne per kur neima nei soskiu,nei buteliuku biggrin.gif doh.gif
O del ziemos ,kur raset ar nebijojot tokioj saltoj is vis su vaiku eiti? As eidavau kai silciau budavo Lauke aisku vis tiek nepazindysi, galima gal kur uzeiti ,jei jau ekstra situacija? Su dukra atradau vaikjuoste,vaikelis joje ir siaip daug ramesnis ilgiau islieka, o ypac ziema patogu nes vaikelis salia siltas, ramus wub.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 08 02, 10:46)
Su daug kuom tikrai sutinku, visur reikia sveiko proto ir isminties 4u.gif .
Del to uzsienio,tai paminejau del to ,kad ten butent ir yra mokyklos, ne darzeliai, kur vaikai eina su uniformom, kur mokinasi jau suoluose, nors ir sako,kad zaidimo forma, tai juokingai atrodo tokie "mokinukai" su soskiukais ir t.t.
O del tu bonkuciu ir soskiuku, tai nezinau, mano vaikai vandenuka pradejo gerti virs metuku, tada ir reikejo bonkutes, tai pirkau tokia su kietu antgaliuku, dabar pilna ju. MAn pienuko nusitraukti neidadvo, gal nemokejau, gal ten kazkaip ir butu imanoma, bet labai nesmagi procedura man buvo, tai kazkaip man patogiau buvo paciai buti su vaiku. Soskiuko samoningai nepirkau pirmus menesius del pieno gamybos, o paskui ir del pacio vaiko, del sakandzio ir kitu dalyku apie viska labai gerai aiskina gydytojai, be to maciau kaip atpratinti paskui sunku... doh.gif Siaip su tais dalykais reikia is tikruju labai atsargiai, vieni vaikai tebezinda ir kruti, buteliuko paragave, o va mano sesei buvo taip ,kad sunus dar gimdymo namuose paragaves is buteliuko misinuko, nebezindo kruties, po menesio vargu ir mastitu baige ji visus zindymus, aisku dar ir informacijos mazai turejo, bet sako visai kitas jausmas iki buteliuko sako jauti kaip traukia, o po to pasizioja ,ciulpia ir viskas. O yra vaiku, kurie ne per kur neima nei soskiu,nei buteliuku  biggrin.gif  doh.gif
O del ziemos ,kur raset ar nebijojot tokioj saltoj is vis su vaiku eiti? As eidavau kai silciau budavo Lauke aisku vis tiek nepazindysi, galima gal kur uzeiti ,jei jau ekstra situacija? Su dukra atradau vaikjuoste,vaikelis joje ir siaip daug ramesnis ilgiau islieka, o ypac ziema patogu nes vaikelis salia siltas, ramus  wub.gif

*Jooo įsivaizduoju- thumbup.gif lotuliukas.gif aišku tiek ir to juoko kai tėvai biškį kukū.
**Su pirmu nieko nežinojau nemokėjau kursų nebuvo ir viskas buvo super ir dar būč maitinus jaučiu iki nežinia kiek bet 2 mėnesių turėjau atjunkyt (skaudi istorija kas žino). Ir nusitraukdavau belekiek su ta stiklinaite tarybine. O su antrąja niekas nesigauna - net su normaliu pientraukiu. Tai per kelis kartus kažkiek košei tekdavo cool.gif
***O tai kur dėsies, per šalčius ir vėjus tai nėjau bet kai ramiai šalo tai nemačiau reikalo tupėt bute, o mūsų važis tanką pervažiuotų thumbup.gif (jau pardaviau ir ėmėm lengvesnį nes pana gerai laksto, bet keliskart pasigailėjau dėl Kauno šaligatvių arimų doh.gif ) tai vaikščiodavom bent po valandikę. Visada labai daug judėjau, po 3-4 valandas lauke, nuo maitinimo iki maitinimo būtinai. Grūdinomės. Beje su vežimu laiptais nuvažiuodavau su visa klecke ir užveždavau, iki 7 mėnesių (po to jau per sunku buvo). DAug kas stebėjosi kaip aš čia taip. O po to prasidėjo tas pavasario šlykštumas ir baigėsi pasivaikščiojimai ir ką turiu + 10 kg suknistų doh.gif kurių daba kratausi vėl vaikščiodama. MAisto riboti netenka nes mazgė vagia viską ką pasiekia lėkštėj biggrin.gif
Tų juostų tai turėjau mei-tai, nerealus dalykėlis, vienintelis tikęs mano sukiužusiai nugarai. Bet vasarąą karšta, žiemą vėjas veiduką pučia, žodžiu tik vėsiu oru naudojau ir dar tebeturiu. O slingai tai šiaip nieko sveiko, yra atvejų kai vaikas užduso nes pastoviai suriestas buvo, JAV atvejis, tai kad ir kaip giriamas man nepatiko. Nu o vaikjuostė man per sudėtinga buvo užsirišta kiek bandžiau nes pirkau pas mamą kuri ir mokymu jų užsiima tai išbandžiau gyvai. Geri tai daikčiukai.
Atsakyti
Sveikos,
noriu prisijungti prie jūsų namučių.
Sūneliui už 12 dienų sueis pusantrų metukų. Dar reikia mamos pieno ir dieną ir naktį. Iki pusės metų valgė tik MP. Tada pradėjom ragauti košes, bandžiau pasiūlyt ir mišinuko ir gyvūnųsmile.gif pieno. Nepatiko:) (gal todėl kad mama nusistačiusi prieš). Tad mišinukais košes balindavau, nes nusitraukinėti didesnio kiekio nepavykdavo.
Dabar valgo beveik viską ką mato mus valgančius, reikia saugotis, kad neprivalgytų rūkytos ar vytintos dešros ar fermentinio sūrio. Bet nuo suvalgyto maisto kiekio nepriklauso mamos pieno norėjimas. Jei esame namie (ar nėra naujų įspūdžių) pieno reikalauja keletą kartų per dieną, pokaičio užmiega irgi dažniausiai žysdamas. Naktimis nebežinau kiek kartų...Užmigdytas, pamiega lovytėj , po poros valandų (kartais 3:) lipa į tėvų lovą, jei bandau neleisti, triukšmą kelia.
Savo istoriją čia dėstau tik tam, kad suprasčiau jog teisingai elgiuosi, nors jau greit 18 mėnesių kaip neišmiegojau visos nakties, ilgiausias nepertraukiamas miegas galėjo būti apie 5 val., gal 2 ar 3 naktis.
Nuo rugsėjo reikia pradėti lankyti lopšelį, tad dar labiau neramu. (Nors jei būtų galimybė norėčiau būti su vaikučiu iki 3 metų kartu, jokiems svetimiems žmonėms nepatikėti. Deja, jau beveik susitaikiau, kad ne viskas yra taip kaip svajoji ar nori:()
Atsakyti
QUOTE(Mylinga @ 2012 08 08, 11:49)
Savo istoriją čia dėstau tik tam, kad suprasčiau jog teisingai elgiuosi, nors jau greit 18 mėnesių kaip neišmiegojau visos nakties, ilgiausias nepertraukiamas miegas galėjo būti apie 5 val., gal 2 ar 3 naktis.
Nuo rugsėjo reikia pradėti lankyti lopšelį, tad dar labiau neramu. (Nors jei būtų galimybė norėčiau būti su vaikučiu iki 3 metų kartu, jokiems svetimiems žmonėms nepatikėti. Deja, jau beveik susitaikiau, kad ne viskas yra taip kaip svajoji ar nori:()


Labas,

Išmiegojimas ar neišmiegojimas naktį visiškai nepriklauso nuo žindymo. 4u.gif
Nemeskit žindymo vaikui pradėjus lankyti lopšelį. Taip jam bus lengviau adaptuotis. Lopšelyje bus kaip ir visi vaikučiai, o grįžęs namo galės nusiraminti žįsdamas.
Atsakyti
QUOTE(Minėja @ 2012 08 08, 14:17)
Labas,

Išmiegojimas ar neišmiegojimas naktį visiškai nepriklauso nuo žindymo.  4u.gif
Nemeskit žindymo vaikui pradėjus lankyti lopšelį. Taip jam bus lengviau adaptuotis. Lopšelyje bus kaip ir visi vaikučiai, o grįžęs namo galės nusiraminti žįsdamas.


Aš kažkur perskaičiau, kad "nustojus mamai žindyti, ji netampa mažiau pavargusi ar geriau miega...Dažniausiai viskas priklauso nuo aplinkinių ir kaip jie supranta pagalbą mažylį auginančiai mamai." O aš pagalbos nebegaliu prašyti, nes pasak žmogaus, kurio vaiką auginu "nuo nieko neveikimo prisigalvoju nesąmonių ir nesidomiu niekuo išskyrus motiniškus "rūpesčius"...
O norėtųsi su vaiku iškeliauti kur nors į kaimo sodybą, toliau nuo TV, interneto, sąskaitų mokėjimo, rūpinimosi "šeimos verslu"... Aš pakankamai vėlai tapau motina, tad norėčiau atsiduoti tam visa siela...Matyt dar turiu užsitarnauti tai:)
Atsakyti
QUOTE(Mylinga @ 2012 08 08, 17:14)
Aš kažkur perskaičiau, kad "nustojus mamai žindyti, ji netampa mažiau pavargusi ar geriau miega...Dažniausiai viskas priklauso nuo aplinkinių ir kaip jie supranta pagalbą mažylį auginančiai mamai." O aš pagalbos nebegaliu prašyti, nes pasak žmogaus, kurio vaiką auginu "nuo nieko neveikimo prisigalvoju nesąmonių ir nesidomiu niekuo išskyrus motiniškus "rūpesčius"...
O norėtųsi su vaiku iškeliauti kur nors į kaimo sodybą, toliau nuo TV, interneto, sąskaitų mokėjimo, rūpinimosi "šeimos verslu"... Aš pakankamai vėlai tapau motina, tad norėčiau atsiduoti tam visa siela...Matyt dar turiu užsitarnauti tai:)


Maniškė pirmagimė, trumpai žindyta, tai ilgai keldavosi naktį. Iki 2,5 metų nebuvau išmiegojus normaliai nei vienos nakties. Prisirišus labai prie manęs buvo, nesavarankiška.
O dar ir dabar žindomas sūnus, beveik nuo gimimo normaliai išmiega naktį, išskyrus tuos atvejus kai serga ar dantukai kalasi. Sūnus auga labai savarankiškas. thumbup.gif
Gali būti, kad nustojus žindyti vaikas vis tiek kelsis naktį mišinuko ar dar kokio gėrimo, ir niekaip jo neišeis apgauti su kokiu vandenuku ar paglostymu. O keltis ir ruošti kažkokį gėrimą į buteliuką, daug daugiau vargo, nei kad pažindyti. smile.gif Taigi ir miego tada trūks dar labiau.
Atsakyti
QUOTE(Mylinga @ 2012 08 08, 17:14)
Aš kažkur perskaičiau, kad "nustojus mamai žindyti, ji netampa mažiau pavargusi ar geriau miega...Dažniausiai viskas priklauso nuo aplinkinių ir kaip jie supranta pagalbą mažylį auginančiai mamai." O aš pagalbos nebegaliu prašyti, nes pasak žmogaus, kurio vaiką auginu "nuo nieko neveikimo prisigalvoju nesąmonių ir nesidomiu niekuo išskyrus motiniškus "rūpesčius"...
O norėtųsi su vaiku iškeliauti kur nors į kaimo sodybą, toliau nuo TV, interneto, sąskaitų mokėjimo, rūpinimosi "šeimos verslu"... Aš pakankamai vėlai tapau motina, tad norėčiau atsiduoti tam visa siela...Matyt dar turiu užsitarnauti tai:)

4u.gif buvau ten kur tu esi. Visa ko tau truksta ,tai mano manymu, pasitikejimo savimi ir savo vertes supratimo. Ir vyrui dar reikia laiko suprasti ,ka tu isgyveni ir ko tau reikia. Suprantu as vyrus, tikrai is sono ziurint, atrodo nuo ko cia pavargti galima. As ir pati kartais galvodavau ir ko as pavargstu, atrodo nieko nepadarai per diena, vos ne istisai guli lovoj ir zindai, cia pirmais men ir issekusi kaip po sunkiausiu darbu...Reikia jiems duoti kazkiek suprasti, paaiskinti, leisti kazkiek pabuti su vaiku ir ne prasyti pagalbos ,o informuoti, ka jis turi padaryti. Su pirmu vaiku prasydavau,kad jis su juo pabutu,kol nueisiu i dusa ar pavalgysiu pvz, tai is to kildavo didziausi konfliktai, sako uzmigdyk ir pavalgysi ar pan. Nors siaip tikrai myli vaikus ir budavo, ir uzsiimdavo, bet uztekdavo paprasyti ir konfliktas... doh.gif iki asaru budavo, galvodavau,kaip jis nesupranta, as tokia pavargusi, ar pan. doh.gif Paskui suvokiau,kad man nera reikalo prasyti, pradejau labaiu vertinti save ir tik informuodavau, as einu i dusa vaikes ten paziurek ir viskas, tai veike kaip magija kokia, viskas aisku jokiu maivymusi ir jokiu konfliktu biggrin.gif Vyrai dazniausia supranta labai konkrecia aiskia informacija, neskaito musu minciu ir nejaucia ,ka jauciam mes.Nes prasant automatiskai duodi galimybe rinktis, o informuojant tik pasakai ka darysi ar ko tau reikia biggrin.gif
Nuo pirmo nestumo pradzios dar neismegojau nei vienos nakties . Geriausiu atveju miegu iki 5,6 ,tada pazindau, arba vis tiek prabundu i tualeta nubegti, nes vis taip ir begioju ,kaip nescia doh.gif biggrin.gif MAtyt cia motinystes kaina.
O as ir iskeliavau i kaimo sodyba ir bent kiek kuriu sau patogia aplinka, bet nuo saves nepabegsi, kaip toj reklamoj :gali zmogu isvesti is miesto, bet miesto is jo - ne(kazkaip pnasiai). Motinyste brandina mane kaip asmenybe ir suteikia labai daug jegu ir supratimo , visai kitoks poziuris atsiranda i viska...
Atsakyti
cia nuotaikai pakelti- mano zindomas dvimetinukas jau pusantros savaites i lopseli kulniuoja...pastarasias dvi dienas jau vien vartus pamates atgal suka...stresas neralus ir jam ir man.....
tai prasibundu as nakti...(buvau prigulus kai sokinejo)- o maniskis kad "tvarko" kad siurbia papuka....atsigere....atsigule ir toliau uzmigo doh.gif ...
nuo tos streso....abu taip isvarge doh.gif
Atsakyti
turiu metinuka, kuris visa para valgo praktiskai vient MP. Kieto maisto tik ragauja, labai retai kada didesni kieki suvalgo. Is pradziu labai jaudinausi kaip cia taip, didelis vaikas, o kosiu visai nevalgo. Reikia jam MP ir viskas. Bet cia paskaiciusi matau, kad maniskis ne vienas toks. biggrin.gif norejau paklausti mamus, kurios susidure su tokia pacia problema. Kiek kartu per diena vaikui siulote rimto maisto?
As dazniausiai 3 kartus per diena verdu jam koses ir dazniausiai viska metu lauk. Jei jau jam labai skanu, tai kartais suvalgo 150 ml.
Kadangi jau tuoj metukai bus, tai pasiulau ir is savo lekstes. Ragauja noriai, bet va taip ir tik pakramto, pazaidzia ir viskas. Kad daugiau valgytu-nei per kur.
Na pas mus kita problema, labai mazai produktu, kuriuos galime valgyti, nes alergiskas maziukas, tai jam galbut neskanu tai ka gali valgyti. Taigi vis svarstau, gal man nevargti ir per prievarta nekisti jam tu kosiu, tegul valgo mp, jei jis taip nori. Juolab, kad ir valgant tik mp, svoris labai gerai auga!
O del visuomenes poziurio, tai labai labai truksta tolerancijos. Susiduriu su aplinkiniu kreivais zvilgsniais ir net smerkimu. Mat kaip as cia taip toooki dideli vaika maitinu tik mp. O visokios bobutes suzinojusios, kad dar ir miegam kartu, turbut iskart pasimirtu.
Atsakyti