Įkraunama...
Įkraunama...

Globėjai plepa

pati programa antrokų nėra sudėtinga. Viskas kaip ir nieko. Su šeima jis net nesivargino ką nors prigalvoti- surašė tuos, kas šiuo metu yra jo šeima. aš nežinau ar jis nebepajėgu, ar iš viso yra nepajėgus kaip nors giliau mąstyti apie savo atsiradimą, apie kažkokias istorijas. Jis vis dar painiojasi tarp mano seserų, tarp seserų vaikų ir vaikų vaikų. Ir buvusioj įtėvių šeimoj jis niekaip neatsirenka- kas ten buvo mamos sesė, kas tėvo giminės, kieno ir kokie buvo pusbroliai. Žino tik kas buvo brolis. O ta, jau visiškai tapus abstrakcija, biologinė šeima tai ir iš viso tamsus miškas. Ten tie penki broliai, močiutė, motina ir dar kiekvieno atskiras tėvas(jei taip po teisybei) tai jau visiškai ne jo galvelei.
O šiaip sako- lietuvių kol kas labai tvirtai pagrindinis lygis, matematika patenkinamas. Bet tai kad jie dar tiek mokėsi. Paskui matysim.
Papildyta:
QUOTE(arna @ 2012 09 17, 21:51)
verysad.gif
Va dabar sėdžiu ir galvoju, galėtų būti koks civilinės atsakomybės draudimas nuo tokių neplanuotų vaikų poelgių.


galėtų. Tiesiog privalėtų. Todėl kad yra toks punktas, kad nei globėjas, nei globotinis į turimą turtą pretenduoti negali, bet žalą padengti tai aš turiu savo piniginėm lėšom, pagal mane tai mano turtas. Ir tą žalą tokiu atveju turėtų atlyginti valstybė. Na kas atlygintų, jei jis būtų globos namuose?
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 09 18, 08:26)
padalins, aišku, bet čia jau viskas vyks teismo keliu. O tai ne visi draugiškai norėjo tartis. Labai apmaudu ir liūdna.  Stengsiuosi nebankrutuoti.
Tik viena džiugina, Duksis vakar sakė- gal mes iš jo išauklėsim žmogų.  Ilgai labai gerai tęstis negali.
Bet va viso to nusikaltimo autoriai tai tokia ryški kaukianti nelaimingų vaikų demonstratyvi akcija. Nes ba mano Žiogo ten dar šokinėjo mergaitė, kurios mama yra ją palikus auginti tėčiui ir pati Anglijoj, čia net neatvažiuoja- kelinti metai. Ir berniukas, kurio tėtis alkoholikas,  mama gyvena atskirai- 15 minučių kelio nuo mūsų kiemo, ir to vaiko irgi- neima.
  Geriausia iš veidukų aišku Žiogas atrodo, bet pasakyti, kad per tuos 10 mėnesių aš jį padariau laimingu, kad jis jau visai saugus, kad jam nieko netrūksta- būtų ne tas žodis ir kvaila sakyti ir melas didžiausias.
Bet kaip gerai besuprasčiau įvykio psichologinę kilmę, finansinė to reikalo pusė niekaip nesikeičia.
  Mergytės, labai labai ačiū kad esat wub.gif

Alfija, padarysit jus is jo zmogu, neabejok. Ypac turint palaikymo klmanda- Duksi. Sunkus tas kelias i susitaikyma ir saves priemima, bet manau, kad jus jau visai salia. Tie ivykiai tai tamsa pries pries ausra. Tiesiog tuo tikiu.

Jei reikia kokios pagalbos, sakyk.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jurgaite: 18 rugsėjo 2012 - 10:37
QUOTE(alfija @ 2012 09 18, 09:54)
pati programa antrokų nėra sudėtinga. Viskas kaip ir nieko. Su šeima jis net nesivargino ką nors prigalvoti- surašė tuos, kas šiuo metu yra jo šeima. aš nežinau ar jis nebepajėgu, ar iš viso yra nepajėgus kaip nors giliau mąstyti apie savo atsiradimą, apie kažkokias istorijas. Jis vis dar painiojasi

manoji irgi kartais susimėto, na o bet tačiau ją jaudina jos nuosava istorija. Dabar tik dar neaišku, kiek tos istorijos visa klasė žino. Kartais pagalvoju, kad saugau ją nuo jos pačios veiksmų ir kalbų pasėkmių, bet kitaip neišeina, norisi kad mažiau skaudėtų, kad veiksmas vyktų viduje, o ne kautynėse kieme ar klasėje.
Atsakyti
QUOTE(jurgaite @ 2012 09 18, 11:33)
Alfija, padarysit jus is jo zmogu, neabejok. Ypac turint palaikymo klmanda- Duksi. Sunkus tas kelias i susitaikyma ir saves priemima, bet manau, kad jus jau visai salia. Tie ivykiai tai tamsa pries pries ausra. Tiesiog tuo tikiu.

Jei reikia kokios pagalbos, sakyk.


Ačiū. Pasakysiu smile.gif .
Papildyta:
QUOTE(Karusia @ 2012 09 18, 11:46)
manoji irgi kartais susimėto, na o bet tačiau ją jaudina jos nuosava istorija. Dabar tik dar neaišku, kiek tos istorijos visa klasė žino. Kartais pagalvoju, kad saugau ją nuo jos pačios veiksmų ir kalbų pasėkmių, bet kitaip neišeina, norisi kad mažiau skaudėtų, kad veiksmas vyktų viduje, o ne kautynėse kieme ar klasėje.


gal jai atėjo tas amžius, savos istorijos žinojimo? Mes su Duksiu snukiąknygėj radom jo bio. Tikrai jo. O jei jūs paieškotumėt? Gal kas paaiškėtų tam vaikui?
Norisi kad mažiau skaudėtų, bet skaudės tiek, kiek skaudės. duksis pernai buvo susimušęs su geriausiu draugu- kad šitas tėvo neturi, ir kad mamos neturi. Dabar tas pats geriausias draugas- pasakoja visiems, kad jį irgi iš globos namų paėmė. Ten pas vaiką fantazija beribė. Turi dvynę sesę, ir taip jie skiriasi. Mamai kaip aš sakau ir į kiemą išeiti gėda. Pasakojo visiems, kad mama narkotikus leidžiasi, kad mamai briedis į galvą įspyrė, pas jį tikras marsietis ant palangės gyvena, kad aš tikra jo teta , o Duksis pusbrolis, kad....kiekvieną dieną vis kas nors.
Tas noras pasakotis Duksiui jau praėjęs, pasikalbėdavo dar pavasarį su vaikais o dabar jau nebe. IR Braškė išaugs. Aišku, gal pas jus yra žmonių užimtumas mažesnis, gal tas svetimas gyvenimas kitiems ir įdomesnis, aš nežinau. Bet be šito atvejo bendraamžiams buvo visai neįdomu daugiau, o iš kur ant kiemo atsirado Žiogas jiei ir taip žino, ir būna dalykų dėl ko jie jį drausmina. Pradžioj kai jis mūsų visai taip ir neklausė, ir mokykloj elgėsi kaip galvijas- vaikai jam sakydavo, kad jei jis taip darys jį atiduos atgal. Kad tokių negerai besielgiančių taigi niekas neaugina. Labai nustebau tai pati savom ausim išgirdus. Ir jam sakydavo- tu eik pasiklausk ar tau leidžia, tu eik pasakyk kur tu nori nueiti. Na toks kolektyvinis auklėjimas vyko ir vyksta. Jie pasiklausia iržŽiogą grūda atlikti to pačio.
Atsakyti
Pas mus progresas mano mergina darzelyje susidraugavo su labai protinga ir siek tiek letoka mergaite. Priminsiu kad iki siol maniske draugaudavo tik su berniukais ir kuo didesneis neklauzadomis. Aisku ir jie dar liko jos draugu sarase, bet vaikai auga ir berniukam darosi geda zaisti su mergaitem tai jei teko ieskotis draugiu. O progresas tame kad susirado pagal charakteri visai priesinga zmogu nei ji pati.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 09 18, 11:13)
Ačiū. Pasakysiu smile.gif .
Papildyta:
gal jai atėjo tas amžius, savos istorijos žinojimo? Mes su Duksiu snukiąknygėj radom jo bio. Tikrai jo. O jei jūs paieškotumėt? Gal kas paaiškėtų tam vaikui?

radau dvi tetas. normos ribose. nežinau ar palengvėtų. Kas galėtų paaiškėti? kad nei vienam iš 5-6 suaugusių tetų ir dėdžių nei vienuose namuose neatsirado vietos vienam vaikui? nežinau kas mažesnis smūgis - tėvai gėrė atėmė, ar giminės nepanoro pasiimti?

Zaika2 - Braškės draugė irgi buvo lėtoka. Viena komanduodavo, kita paklusdavo smile.gif Idealus derinys. na o dabartinė draugė swoon.gif tokia pat chuliganė. Nežinau kuri didesnė. ir tie jų tarpuysavio konfliktiški santykiai man kelia nerimą. nes nekonfliktiškų nekuria. Yra klasiokė, kuri norėtų bendrauti, bet.
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2012 09 18, 18:34)
radau dvi tetas. normos ribose.  nežinau ar palengvėtų. Kas galėtų paaiškėti? kad nei vienam iš 5-6 suaugusių tetų ir dėdžių nei vienuose namuose neatsirado vietos vienam vaikui? nežinau kas mažesnis smūgis - tėvai gėrė atėmė, ar giminės nepanoro pasiimti?




Džiugo tetos net nesudomino, visiškai. Kažkaip net nesvarstė tokio varianto. Seneliai domino. Kad gyvi, kad bendrautų gal, gal norėtų. Bet kad jie būtų jį galėję imti ar kas iš giminės- mintis neaplanko. Nors dažnai girdi tokias kalbas, va ant kiemo atsirado globotinis pas tetą. Nežinau, gal todėl jog visko daug turi tų artimųjų aplink. Gal ir Braškei nekiltų tokių klausimų g.gif gi ji turi dėdžių, tetų. Bet kiekviena individualiai, aišku.
Papildyta:
QUOTE(rutikė @ 2012 09 18, 09:38)
Įšoksiu su savo bėdom. Prieš mėnesį rašiau, koks mano bernėkas pasikeitęs po atostogų atėjo į darželį, dabar taip driokstelėjo. Kaip perkūnas iš giedro dangaus darželio grupėj atsirado nauja auklėtoja. Išėjo mylima, nors ne pagrindinė ji buvo. Kalbėjoma, kad gaila, liūdna... Vakar bernužėlis tokią destrukciją grupėje sukėlė: apdraskė vaikui veidą, prismaugė kitą vaiką, kitą su visa kėde apvertė, kitus apdaužė, viską vertė. Auklėtoja už galvos susiėmus... Vakare parsivedu raminu, o jis - linguoja. Pirmą kartą pamačiau stereotipinius judesius, raminau, po kurio laiko sako pilvą skauda, išvėmė. Dieve, dieve duok stiprybės ir jam ir man, o ypač auklėtojai. Kaip jautru jam pasikeitimai, nauji žmonės. Ir šiaip jaučiuosi bejėgiškai įtakoti gyvenimą grupėje, nemoka vaikis bendrauti, į bet kokį vaikų ne, įsiaudrina, reaguoja impulsyviai. Namie - gerai, visai kitas vaikas, pasikalbam, nors jau girdžiu, kad jaučiasi jis kitoks, nei visi vaikai. Tiek skausmo jo viduje, ar nurims, ar išmoks  neskaudinti kitų...


mažas dar, dar daug galima suspėti sutvarkyti. Va aš manau jog nepavėlavau dar, ir kad dar viskas bus gerai. Ir pas tave viskas bus gerai.
Bet yra tas momentas, kad kai jau nurimsta, tai atrodo jog visko, na ne visko tiesiog poilsio pasiekei, ir paskui kai drioksteli tai ir vidui labai nemalonu. Bet ta audra praeina, aprimsta ir pradedi matyti, kad tas įdarbis visas, arba daug jo vis tik liko.
Atsakyti
QUOTE(Karusia @ 2012 09 18, 18:34)
radau dvi tetas. normos ribose.  nežinau ar palengvėtų. Kas galėtų paaiškėti? kad nei vienam iš 5-6 suaugusių tetų ir dėdžių nei vienuose namuose neatsirado vietos vienam vaikui? nežinau kas mažesnis smūgis - tėvai gėrė atėmė, ar giminės nepanoro pasiimti?

Zaika2 - Braškės draugė irgi buvo lėtoka. Viena komanduodavo, kita paklusdavo smile.gif Idealus derinys. na o dabartinė draugė swoon.gif tokia pat chuliganė. Nežinau kuri didesnė. ir tie jų tarpuysavio konfliktiški santykiai man kelia nerimą. nes nekonfliktiškų nekuria. Yra klasiokė, kuri norėtų bendrauti, bet.

Karusia, dėl tetų, dėdžių- manau, kad tai labiau mūsų, suaugusių baimės. Kai vaikui esi labai labai mama, tai ta praeitis jiems tampa labiau efemerinė. O susitikus su biologiniais giminėmis ji atleis jiems tiek, kiek su tavimi bus išsrėbusi, iškalbėjusi tą palikimo skausmą.

Papildyta:
QUOTE(alfija @ 2012 09 18, 19:19)
Bet yra tas momentas, kad kai jau nurimsta, tai atrodo jog visko, na ne visko tiesiog poilsio pasiekei, ir paskui kai drioksteli tai ir vidui labai nemalonu.

Alfija, kiek tas įvykis paveikė tavo pasitikėjimą savim kaip mama?
Atsakyti
QUOTE(jurgaite @ 2012 09 18, 20:40)
Alfija, kiek tas įvykis paveikė tavo pasitikėjimą savim kaip mama?


iš viso nė kiek, dėl to kad jis yra mano vaikas ir tiek. Pikta ir tiek, kad nu kvailas gi...bet yra va tokios aplinkybės ir tiek, tai ką aš dabar galiu pakeisti- tik tiek, kad tas žmogus manim pasitikės tiek, kad aš jam sumokėsiu ir manęs teisman nevilktų. Iš vienos pusės kaip ir naudinga būtų auklėjimo tikslais, iš kitos pusės VTAT ir kitos nesąmonės- kam man tai.
Aš manau, kad man seksis susitarti- vienam kieme gyvenam 15 metų, niekada nesipykom. Sveikinomės ir sveikinamės su tuo žmogum. apie kažką kieme pasikalbėdavom.
Žodžiu taip atsipalaiduoti kaip norisi- nereikia. Ne kaip ant vulkano sėdėt, bet ir ...Bet suma bus, tai net saldu. 2008 7BMW.
Atsakyti
QUOTE(alfija @ 2012 09 18, 20:23)
Žodžiu taip atsipalaiduoti kaip norisi- nereikia.
console.gif Amerikietiški kalneliai.Pas vienas retesni,pas kitas tankūs group.gif O ką Žiogas sako,kodėl?Iš piktumo,keršto tam žmogui?Dėl kompanijos?Juk darant vis tiek kažkokie motyvai būna.Kaip jis jaučiasi po įvykio?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Germinė: 19 rugsėjo 2012 - 07:00
QUOTE(Germinė @ 2012 09 19, 07:59)
console.gif Amerikietiški kalneliai.Pas vienas retesni,pas kitas tankūs  group.gif O ką Žiogas sako,kodėl?Iš piktumo,keršto tam žmogui?Dėl kompanijos?Juk darant vis tiek kažkokie motyvai būna.Kaip jis jaučiasi po įvykio?


ką jis sako- jis sako ne aš vienas. Ir tas ir anas. Kas pasiūlė ir nežino, atrodo jog kažkokie paaugliai va iš ano ar ano ir iš to kur už gatvė kiemo. Žodžiu ir jie nustatė kad linksma.
Po įvykio niekaip nesijaučia. Jam labai pikta, kaip dabar taip- jis toks mažiukas, toks vaikas turės dirbti, padėti dirbti kad nuostolius atlyginti. Ir ne šiaip ten kokį darbą- o šluot. Jis ką bomžas koks, benamis- kad jam darbą va tokį kas pasiūlė. Čia ką, visi aplink jo mirties trokšta, žodžiu- ilgai dar aiškinsimės kas jis, kodėl reik už malonumą ir durnumą brangiai susimokėti.
Na svarbu mokykloj rėkauti vis dar gėda. Ir per pamokas vis dar dirba ir net diktantus rašo. Visus kitus įmanomus jo mirties atvejus įveiksim auklėjimu.
Vedu jau aš jį pas dėdę atsiprašyt, dar namuose kaukia- nenoriu, nenoriu kad mane auklėtų, nenoriu kad man sakytų kaip man elgtis.
Atsakyti
Aš pirmiausia tai pasijutau kalta. Nu žinau, blogai, kvaila, bet tokia dažniausiai mano pirmoji reakcija į problemą. Asmenybė mano tokia. Bet ir auklėtoja man viską pateikė taip, kad mano vaikis kalčiausias. Vakar buvau darželyje valandą ir supratau, kad mano vaikis sureagavo kaip indikatoriaus lemputė į situaciją. Nauja auklėtoja absoliučiai nekompetetinga - grupėje chaosas, visi vaikai dieną nemiegojo, šokinėjo ant lovų ir rėkė, tas pats po to - jokios tvarkos, visi laksto pliki, mėto žaislus. Nu siutas paėmė, garbės žodis. Neginu savo vaiko,žinau, kaip jis reaguoja, kas jį trikdo ir kaip jis reaguoja į permainas, į netvarką, ribų nebuvimą, bet matau visą situaciją realiai. Manęs paprašė būti su vaiku darželyje. Ryt dar nueisiu, bet kodėl turėčiau dirbti aukėtojos darbą?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rutikė: 19 rugsėjo 2012 - 08:20