QUOTE(darvina @ 2013 04 02, 07:39)
O kaip be sarkazmo
, jeigu Jus zalio supratimo apie chemija neturite ir dar taip kategoriskai teigiate ir rasote kazkokias nesamones, kad alkoholis atlieka kosmetikoje tik pigaus konservanto funkcijas
Pasikartosiu , alkoholis kosmetikoje - ne degtine 



Aciu, kad ivertinote mano zinias apie chemija


Apie alkoholi kosmetikoje:
Kosmetikoje neturi būti jokių alkoholio pavidalų!
Alkoholis naudojamas kaip pigus konservantas arba kaip pigaus emulsiklio (medžiagos, jungiančios aliejų ir vandenį) atmaina, šiuo atveju "cerearyl alcohol"
arba "cetyl alcohol".
Kosmetikoje, ypač produktuose, kurie skirti būti ant odos ilgą laiką (pvz. kremuose) alkoholis yra itin kenksmingas: pažeidžia odos apsauginį sluoksnį, džiovina odą, sukelia įvairias alergines reakcijas - pažeidus apsauginį hidrolipidinį sluoksnį, oda tampa labai pažeidžiama įvairių infekcijų, daug greičiau sensta, o tokio kremo jai reikės vis daugiau ir daugiau.
Negalima naudoti alkoholio turinčių priemonių ir riebiai odai - tokiu atveju oda išsausinama, ji praranda drėgmę (tampa riebia dehidratuota), o štai riebalinės liaukos gauna "signalą" dirbti dar intensyviau.
Kai kurios alkoholio rūšys, pavyzdžiui, denatūruotas alkoholis tyrimais jau pripažintas kaip galintis skatinti vėžinių ląstelių atsiradimą.
Netikėkite pardavėjų pasakomis, kad "alkoholis šiame kreme nepasiekia odos ir išgaruoja".
Jie tiesiog taupo (alkoholis yra pigus) Jūsų sveikatos sąskaita.
Papildyta:
QUOTE(micefee @ 2013 04 02, 01:00)
Ilgos grandinės alkoholiai, tokie kaip cetilo, mirisitilo, lanolino ir pan. veikia kaip drėkikliai ir emulsikliai, sukurdami kreminę veido bei kūno kremų, šampūnų ir kondicionierių konsistenciją. Taip kad jie ne tik kad nesausina, bet atvirkščiai - atlieka drėkinamąją funkciją. Derėtų pasiskaityti plačiau. 

Apie lanolina:
Kosmetikoje neturi būti lanolino!
Lanolinas - riebalas, gaunamas iš avių vilnos apdorojimo.
Apie jos išgavimo etiškumą nekalbėsime (turbūt teko girdėti, kad kuo arčiau odos yra nukerpama vilna, kas gyvūnui suteikia didelį skausmą, tuo daugiau iš jos išgaunama lanolino).
Kaip lanolinas veikia odą?
Lanolinas kosmetikoje naudojamas kaip minkštiklis. Kodėl? Nes jis yra daug pigesnis už kokybiškus ekologiškus aliejus.
Gali sukelti alergijas, yra kamedogeniškas (kemša poras, sukelia spuogus), bet svarbiausia - lanoline ištirpsta visi chemikalai, kuriais purškiamos avys, pavyzdžiui, chemija, skirta apsaugoti avis nuo blusų ar kitų vabzdžių.
Ši chemija (o tai tikrai nėra žolelės!) ištirpsta riebaluose (lanoline) ir sėkmingai "pereina" į kosmetikos gaminį.
Gamintojai, naudojantys lanoliną savo produktuose, taupo Jūsų sveikatos sąskaita.