Įkraunama...
Įkraunama...

Agurkai, agurkėliai

QUOTE(padraika22 @ 2013 05 31, 12:23)
pas mane agurkiukų daigai kokių 5cm aukščio ir lapai apatiniai tokie geltoni. ir dar, visi lapiukai su mažom skylutėm tarsi su kokia adata prabadyti. kas ten juos graužia? g.gif bet žiūrėjau tai nieko nemačiau jokių gyvių ar pan.  gal kuo nupurkšti?

Megsta baltasparniai juos. Pernai nuo ju gelbejausi siltnamyje actu skiestu su vandeniu purksdama. Bet reikia atsakingai ir lapu apatine puse nupurksti, o del gelsvejimo-gal azoto jiems truksta? g.gif
Atsakyti
ot su agurkais siltnaminiais vienos bedos blush2.gif . agurku siltnamyje turejau tik tada, kai nemulciuotas buvo. sekanciais metais po siaudu mulciu kurmiai agurku saknis isjudino ir nieko nebuvo, o siemet siaudus apdengiau juoda agro, tai vistiek lapus panarine tupi, matyt valgo saknis kazkas, nes kurmiu landu neradau, o palaiscius su kalio permanganatu, dalis agurku atsigavo. tik ar ilgam? blush2.gif gal dar kas galetu jiems buti? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(padraika22 @ 2013 05 31, 12:23)
pas mane agurkiukų daigai kokių 5cm aukščio ir lapai apatiniai tokie geltoni. ir dar, visi lapiukai su mažom skylutėm tarsi su kokia adata prabadyti. kas ten juos graužia? g.gif bet žiūrėjau tai nieko nemačiau jokių gyvių ar pan.  gal kuo nupurkšti?


manau, kad voratinklinės erkės jiems kenkia... rolleyes.gif
Atsakyti
O pas mane siltnamy vieno agurko skilcialapiai pabalo, visu normalus, o to keistai balzgani, nors nei susisuke, nei nugrauzti, siaip stori, tvirti, bet spalva pakeite, kas tam nabagui gali buti? Tikra lapeli isleido normalios spalvos. Na nemoku as agurku auginti, pernai nesiseke, symet stradalinu labiau, nei del pomidoru. Namie bandziau auginti, ismeciau, nieko nesigavo, nebesusigaudau, kaip daznai juos laistyti, kad nepermirkyciau as ju. Pabandysiu nufotkinti
Papildyta:
Ieinu i siltnamy, ant tikrojo lapo sraige sau sildosi, dabar ir tas nebegrazus doh.gif Zodziu, va taip jis atrodo
user posted image

Kiti normalus, taip atrodantys
user posted image

Radau dar viena, skilcialapis kaip papiestas baltai
user posted image
Atsakyti
Zikas, tie kur pabale tai greicausiai nudeginti, gal slapi buvo sauleta diena, jei tikri lapukai geri, nekreipciau demesio. Paskutinis "papiestas" tai kazkokio vabaliuko kirmeliuko pagrauztas viduje.as nuskinciau ir ismesciau uz siltnamio ribu, profilaktiskai nupilk juos kalio
Permanganato skiediniu
Atsakyti
QUOTE(matuke @ 2013 05 31, 17:34)
Zikas, tie kur pabale tai greicausiai nudeginti, gal slapi buvo sauleta diena, jei tikri lapukai geri, nekreipciau demesio. Paskutinis "papiestas" tai kazkokio vabaliuko kirmeliuko pagrauztas viduje.as nuskinciau ir ismesciau uz siltnamio ribu, profilaktiskai nupilk juos kalio
Permanganato skiediniu

Tas kur nuvagotas su takeliu baltu, tai:

Minamusis
Požymiai.
Suaugusio vabalo dydis nuo 2,3 iki 3,2 milimetrų. Kenkėjas parazituoja
lapo viduje, palikdamas kreivus koridorius. Lapai ţūsta, vyksta augalo gniuţdimas.
Vaisiai auga smulkesni ir lėčiau.
Prevencija:
Naudoti cheminius preparatus.

Insekticido reiktu kokio g.gif
Atsakyti
Minamusę suvaldyt tikrai jokių insekticidų nereikia. Kur tas kirmeliukas yra ir plika akimi matosi, tereikia jį mechaniškai sunaikint.
Atsakyti
Gal profesionales patars ka... Ar balti mazi viksriukai grauzia agurku saknis??? Siandien pastebejau, kad mano visi agurkai nugalabyti aggressive.gif
Atsakyti
Parvaziavusi namo radau pora kg agurku priskinta. ax.gif B vienas ne kaip neįstenge suvirskint,tai mes su dukra pasistengsim bigsmile.gif
Del cia keltu klausimu nieko negaliu pasakyti. I atskiro lapo broka nekreipiu demesio,vabalu minetu nesu sutikusi,tik pasakyt galiu,kad agurkams vandens per daug nebus,jei jis tik kur susigeria,o nestovi kaip puode,o juk taip nelabai gali buti,ar ne? Žemes gumulas istisai gali-turi buti dregnas,tada erkutes neuzpuls taip greitai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo amarrile: 31 gegužės 2013 - 21:18
QUOTE(ausra.ryte @ 2013 05 31, 12:17)
ot su agurkais siltnaminiais vienos bedos  blush2.gif . agurku siltnamyje turejau tik tada, kai nemulciuotas buvo. sekanciais metais po siaudu mulciu kurmiai agurku saknis isjudino ir nieko nebuvo, o siemet siaudus apdengiau juoda agro, tai vistiek lapus panarine tupi, matyt valgo saknis kazkas, nes kurmiu landu neradau, o palaiscius su kalio permanganatu, dalis agurku atsigavo. tik ar ilgam?  blush2.gif  gal dar kas galetu jiems buti?  4u.gif

o kodel negalit be visokiu mandrumu auginti? va, puses metro jau,uzbarstysiu vejos zole,jei prigriebsiu,tam,kad maziau laistyt reiktu per karsčius. Gal vargses saknys visai oro negauna per tuos patalus,patalai,sausi ,manau,erkem rojus daigus griauzti agurku doh.gif Tai mano pasvarstymai,gal klystu kur.Sena mulca aš pasalinau is siltnamio vis delto,nenorejau taupyti pernyksciu ligu ir gyvunu.
Atsakyti
QUOTE(amarrile @ 2013 05 31, 23:29)
o kodel negalit be visokiu mandrumu auginti? va, puses metro jau,uzbarstysiu vejos zole,jei prigriebsiu,tam,kad maziau laistyt reiktu per karsčius. Gal vargses saknys visai oro negauna per tuos patalus,patalai,sausi ,manau,erkem rojus daigus griauzti agurku  doh.gif Tai mano pasvarstymai,gal klystu kur.Sena mulca aš pasalinau is siltnamio vis delto,nenorejau taupyti pernyksciu ligu ir gyvunu.

gal teisingai ir sakot, pabandysiu viska nuimti ir bus matyt. aciu 4u.gif
Atsakyti
Amarile, pasidalink patirtim, kaip geguzes gale tureti agurku jau savu ax.gif
Atsakyti