Įkraunama...
Įkraunama...

Pietų Korėja arba 3 savaitės svajonės

Lengvas, gundantis pasakojimas 4u.gif
Labai ačiū už tokį šiltą reportažą, traukte traukia pamatyti ir pajusti savo kailiu biggrin.gif
Ar buvo dalykų, su kuriais sunku taikytis ir jie erzino?
Ar žmonės gražūs pačiai? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Suprantama @ 2014 01 26, 00:43)
Labai ačiū už tokį šiltą reportažą, traukte traukia pamatyti ir pajusti savo kailiu  biggrin.gif
Ar buvo dalykų, su kuriais sunku taikytis ir jie erzino?


Ačiū, labai malonu girdėt 4u.gif

Erzinančių dalykų nebuvo, bet galbūt tik todėl, kad aš jau buvau kaip ir pratusi prie jų kultūros ir gyvenimo kažkiek. Bet šeip turistams atvažiavus būtų ne taip ir lengva.

Galbūt kiek erzino Taxi vairuotojai.
Būna eini gatve, o jie sustoja (arba važiuoja šalia) ir lipk lipk sako.
Suprast "Tu blondine, be manęs pasiklysį, lipk nuvešiu" - nors aš puikiai žinau kur einu schmoll.gif

Ir nelabai kas stengiasi su tavim angliškai kalbėt.
Parduotuvėj aptarnaus pardavėja ir korėjietiškai kainą pasakys, maišiuką pasiūlys..
Na, nebent pirmas angliškai užkalbini, tai pasistengia.


Dar prisiminiau tokį linksmą nutikimą, nepamenu pasakojau ar ne, bet berods ne.
Stoviu Busane metro stotyje, laukiu draugo. Prieina prie manęs dvi pagyvenusio amžiaus moterys ir klausia "Panele, kur yra išėjimas toks ir toks?" (nepamenu skaičiaus, bet stotys didelės tad lengva pasiklyst)
Nu žinokit, čiut neišgriuvau. Ar aš jums tokia į vietinę panaši, ar tiesiog norit patikrint ar europiečiai irgi žmonės? doh.gif
Sumurmėjau, kad nežinau, tai pas kitus pasiklausė biggrin.gif

QUOTE(Suprantama @ 2014 01 26, 00:43)
Ar žmonės gražūs pačiai?  smile.gif


Man visi žmonės yra gražūs rolleyes.gif

Bet manau žinau, ką turite omeny.
Ne, flower boys ir princess girls nevaikšto gatvėmis lotuliukas.gif
Į dramą nenusileisit lotuliukas.gif

Kaip ir visur, tiek Korėjoje, tiek Lietuvoje, tiek bet kur kitur pasaulyje
yra gražių, nelabai gražių ir negražių žmonių.
Mačiau ir tokių, ir tokių.

Dar gerai tas, kad esu neaukšta, tai jaukiau jaučiausi.
Beje, didelė dalis merginų nėra kaulų rinkiniai, o yra vidutinio sudėjimo.
Čia irgi nuostabiai pritapus jaučiaus lotuliukas.gif

Teko pavaikščioti ir po Apgujong (plastinių operacijų, turčių ir pan kvartalas), tai ten klesti plastinė chirurgija. Vaikšto tos mergaitės kaip ir reklmanų nušlifuotais smakrais ir dvigubais akių vokais, bet visos man tokios atstumiančios, vienodos...
Daug gražiau man asmeniškai yra natūralūs azijietiški bruožai.

Apibendrinus - žmonės kaip žmonės, kaip ir bet kur pasaulyje. Visokių yra visokių ir reikia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 26 sausio 2014 - 09:33
Perskaiciau viska su didziausiu malonumu thumbup.gif labai idomu ir informatyvu. Aciu mirksiukas.gif
Atsakyti
aš irgi paskaičiau zhmogeliuko keliones wub.gif puikiai aprašyta, gražios nuotraukos, o svarbiausia-gera nuotaika. Labai pozityvi turistė biggrin.gif

man, kaip Korėją įsimylėjusią ir pažinusiai tik iš serialų, labai įdomu buvo skaityti nedekoracinius įspūdžius apie tą kraštą ir buitį.

Labai nustebino tas amžiaus skaičiavimas, dar neįkirtau, kaip ten. Bet tikrai gražu, kai nuo vaisiaus užsimezgimo skaičiuojamas gyvenimas.

Nustebino, kad korėjietės maudosi su rūbais lotuliukas.gif nesitikėjau , kad tokios drovios. Serialuose tai su tokiais ryškiais miniakais, po žvaigždžių nuotraukas pasidairius, tai irgi tokios vos ne erotinės nuotraukos, bet mat drovios lotuliukas.gif kodėl jie su tais pripučiamais maudosi, plaukti nemoka, ar bijo ? g.gif

nustebino tuščios gatvės, ar iš užimtumo, ar dėl karščio taip slapstosi? g.gif


zhmogeliuk, papasakok daugiau apie tą mielumo kultą 4u.gif

kultūrinis miestelis labai įdomus, spalvotas. Ir išvien elektros laidai oro linijomis g.gif

dėkinga už koncertą užrodytą thumbup.gif šaunuolė, kad nuėjai. Aš kaip tik šiomis dienomis intensyviai ieškau youtube korėjietiško šiuoliaikinio atlikėjo koncerto , vis japoniški įpuola, o čia ėmiau ir radau. Būčiau dėkinga, jei padėtum surasti ir kitų. O Tavo aplankytasis neblogas vokalistas. Ar man pasirodė, ar tikrai publika vien sėdinti, ir tik rankomis su tomis švieslazdėmis duoda į taką biggrin.gif vėlgi, iš kuklumo.

iš tabu, kad batai lieka už slenksčio, ir pagal nuotraukas, susidariau įspūdį, kad tvarkinga korėjiečių aplinka, nešiukšlina, nors šiukšliadėžių nėra.

su kainomis labai malonu, kad panašiai kaip pas mus-lengviau perprast, įdomu, koks daugmaž atlyginimas ?

kad plastinės operacijos ten ypač populiarios, jau skaičiau, kad ten apskritai stiprus grožio kultas vyrauja. Studentas vienas prisiminimus iš tos šalies rašė, kad vaikinų tikslas susirasti kuo gražesnę merginą, o merginos tarp studenčių kas antra su plastine operacija. Įdomu, kainos taip prieinamos?

zhmogeliuk, papasakok apie kimči, čia tam tikra prasme legendinis patiekalas biggrin.gif įdomu, kas per skonis.

o jie taip garsiai ištikrųjų valgo, kaip ir per serialus?

vėlgi buvau susidariusi iš serialų stereotipą dėl jų sudėjimo. Tikrai įsivaizdavau juos visus daugmaž kūdus...

jie ir gyvenime, ar tik filmuose miega su rūbais? biggrin.gif

dėl tos anglų kalbos g.gif net įdomu pasidarė, kodėl taip nepopuliari. Kaip pasiskaičiui Wikipedijoj, turizmui nėra populiari, daugiausia lankosi tik kitos Azijos šalys, "Didelis įtakos turistų srautui iš Pietryčių Azijos turėjo „Korėjos banga“ 2005 metais. Šalį išpopuliarino korėjietiški serialai, kino filmai bei muzika, kurios per televiziją buvo rodomos kaimyninėse valstybėse." ir aš reiškia ant tos bangos lotuliukas.gif doh.gif mūsų Vėlyvio filmų banga nušluoti turistus iš Lietuvos turėtų lotuliukas.gif

ar sunku mokytis korėjiečių kalbos? 4u.gif



Atsakyti
QUOTE(deluxe @ 2014 01 26, 13:45)
Perskaiciau viska su didziausiu malonumu  thumbup.gif labai idomu ir informatyvu. Aciu  :mirksiukas


Ačiū labai 4u.gif

mjforever vaje, padavėt klausimukų, labai malonu, pabandysiu viską atsakyt biggrin.gif
Labai džiugu, kad patiko reportažas, tuoj dar pakalbėsiu.
Nesu kažkokia ekspertė, bet kiek žinau pasakysiu smile.gif

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
Labai nustebino tas amžiaus skaičiavimas, dar neįkirtau, kaip ten. Bet tikrai gražu, kai nuo vaisiaus užsimezgimo skaičiuojamas gyvenimas.


Na, nėra labai sunku įkirsti. Tiesiog gimsti vienerių ir po naujųjų metų prisideda dar metai.
O gimtadienis tik šeip proga pašvęst lotuliukas.gif

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
Nustebino, kad korėjietės maudosi su rūbais  lotuliukas.gif  nesitikėjau , kad tokios drovios. Serialuose tai su tokiais ryškiais miniakais, po žvaigždžių nuotraukas pasidairius, tai irgi tokios vos ne erotinės nuotraukos, bet mat drovios  lotuliukas.gif  kodėl jie su tais pripučiamais maudosi, plaukti nemoka, ar bijo?


Ir korėjietės ir korėjiečiai. Mano pažįstamas irgi kaip stovėjo taip ir ėjo biggrin.gif
Beje - dėl miniakų.
Kojas korėjoje galima rodyti tiek, kad svarbu užpakalis iš po sijono nelįstų. Mini sijonukai-šortukai be problemų.
Tik į iškirptę jie kiek konservatyviau žiūri unsure.gif

Kas dėl žvaigždžių - čia yra sceninė apranga, kaip korėjiečiai sako kostiumas, bet kasdien nėra priimtina.
Nors realiai vasarą ir su tank tops merginos yra matomos. Tik pečius pridengti geriau.
Nieko nenutiks jei ne, bet tiesiog jei nenori nekokio įspūdžio palikt.

Bet pavyzdžiui Jeju saloje, kadangi buvome su užsieniečiais, tai ir su maudymosi apranga plaukiojom. Štai dar viena nuotraukėlė.

user posted image

Ai o dėl tų ratų, tai gal kas nors ir plaukt nemoka, bet realiai ten iki tokio gylio leidžiama plaukt, kad sunku būtų paskęst iki gelbėtojui atplaukiant tavęs varyt iš gilumos.
Šeip tiesiog linksma kai tave bangos su tuo ratu nešioja biggrin.gif

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
nustebino tuščios gatvės, ar iš užimtumo, ar dėl karščio taip slapstosi?

Nenoriu sumeluot, bet manau dėl to, kad žmonės dirba biggrin.gif
Dirba dirba dirba dirba...Nors vaikams buvo atostogos mokykloje, tai nežinau kodėl jų nebuvo.

Aišku, nuo rajono taip pat daug kas priklausė.
Kartą atvykome su pažįstamu į Gangamo stotį iš Daegu. Berods penktadienio vakarą jei neklystu ir...Pavelavom į vieną metro traukinį dėl žmonių srauto (jaunimėlis linksmintis atvažiavo lotuliukas.gif), o įlipę į sekantį kaip silkės skardinėj stovėjom. Bet čia taip daug rečiau man pasitaikydavo.
Karštis manau irgi daug ką duoda.

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
zhmogeliuk, papasakok daugiau apie tą mielumo kultą


Nežinau nes ką tiksliai pasakoti...Tiesiog būti mielu yra privalumas.
Labai daug kartų tai girdėjau, o ir pati po Korėjos labiau pamėgau pastelines spalvas, kaspinėlius, gelytes ir panašiai. Gįžkim į vaikystę lotuliukas.gif
Bet nežinau, man tai yra labiau priimtina nei amerikietiškas seksualumo kultas, tad problemos nematau.

Tas pats yra ir su nuotraukomis. V poza, rankos prie veido, širdelės ir rankų ir panašiai.
Dalinai tai yra dėl mielumo, o kitavertus - taip veidas atrodo mažesnis.

Nepamenu ar jau minėjau, bet pas juos yra toks dalykas kaip Aegyo.
*random pavyzdys iš interneto - kažkokia mergaitė su plastine operacija ir/arba didinančiom linzėm*
user posted image
애교 (Aegyo) lengviausia yra paaiškinti kaip vaikišką mielumą.
Iš kinų kalbos išvertus tai būtų meilė ir grožis, tačiau man labiau tinkamas paaiškinimas yra susidedantis iš dviejų korėjiečių kalbos žodžių 아가/애기 (Agi/Aegi) ir 귀여워(kwiyowo). Kas reiškia kūdykis/vaikas ir miela. Taigi sudurtinis žodis gaunasi vaikiškas mielumas.
Kai kurios korėjietės merginos labai mėgstą naudoti šį ginklą prieš savo vaikinus, kai ko nors iš jų nori lotuliukas.gif
Nors..internete yra paplitęs mitas, kad taip elgiasi visos merginos ir, kad tai patinka visiems vaikinams (kalbu apie Korėją), bet iš tiesų tai toligražu.
Dalis mano pažįstamų korėjiečių yra prieš tai nsusitačiusios.

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
kultūrinis miestelis labai įdomus, spalvotas. Ir išvien elektros laidai oro linijomis


Elektros laidai nesuslėpti yra dažnas vaizdas visoje Korėjoje, ne tik kultūriniame miestelyje.
Viena draugė iš vis sakė, jog tai yra tarsi bendras visos azijos bruožas, bet aš su kitomis šalimis sulyginti negaliu.

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
dėkinga už koncertą užrodytą  thumbup.gif  šaunuolė, kad nuėjai. Aš kaip tik šiomis dienomis intensyviai ieškau youtube korėjietiško šiuoliaikinio atlikėjo koncerto , vis japoniški įpuola, o čia ėmiau ir radau. Būčiau dėkinga, jei padėtum surasti ir kitų. O Tavo aplankytasis neblogas vokalistas. Ar man pasirodė, ar tikrai publika vien sėdinti, ir tik rankomis su tomis švieslazdėmis duoda į taką  biggrin.gif  vėlgi, iš kuklumo.

Pašom, džiugu kad patiko.
Šį atlikėją su grupe teko matyti Berlyne prieš kelis metus, o susidomėjau gal 2008-ųjų pradžioje...
Tai tikrai nesigailiu.
Žinokit jei kažkokių rekomendacijų ar ko ta tema reikės, tai jūs į mane kreipkitės, aš atakuosiu nuorodomis lotuliukas.gif
Vokalas tai jo nuostabus wub.gif Neveltui Korėjos balsu kartais vadinamas.
Kas dėl švieslazdžių, tai jos yra būtinos čia.
Nes visų atlikėjų fanai turi savo skiriamasias spalvas.
Bet realiai, yra sėdimos ir stovimos vietos.
Aš buvau stovimose (jos arčiau scenos) tai ir šokinėjom ir kartu šokom.
Bet šeip korėjietės labai garsiai klykia. Be perstojo unsure.gif

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
iš tabu, kad batai lieka už slenksčio, ir pagal nuotraukas, susidariau įspūdį, kad tvarkinga korėjiečių aplinka, nešiukšlina, nors šiukšliadėžių nėra.

Tvarkinga tikrai thumbup.gif
Tik va kokį 6dienio ar 7dienio rytą vakarėlių kvartaluose ne kas..
Ir dėl šiukšlių dežių nebuvimo kelis kartus yra tekę matyti tiesiog dėžes sukrautas pakėlėje prie kiemo. Aišku jos buvo po to išvežtos, bet vistiek...


Siunčiu pranešimą, tuoj atsakymus pratęsiu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 26 sausio 2014 - 19:05
Atsikvėpiam ir atsakom toliau ax.gif

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
su kainomis labai malonu, kad panašiai kaip pas mus-lengviau perprast, įdomu, koks daugmaž atlyginimas?

Nenoriu sumeluot sakydama sumas..Bet vienas pažįstamas skundėsi, kad "gaunu vos 1000dolerių į mėnesį, eisiu iš darbo ir susiraaiu geresnį". Tai na žinot...
Bet tik tiek, kad buto nuoma irgi daug brangesnė nei pas mus.
Nors maistas/rūbai/buities prekės +/- tas pats.
Tik girdėjau ir baldai brangūs g.gif

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
kad plastinės operacijos ten ypač populiarios, jau skaičiau, kad ten apskritai stiprus grožio kultas vyrauja. Studentas vienas prisiminimus iš tos šalies rašė, kad vaikinų tikslas susirasti kuo gražesnę merginą, o merginos tarp studenčių kas antra su plastine operacija. Įdomu, kainos taip prieinamos?

Esi gražus - tau keliai atviri.
Jų net yra prašoma prie CV visada būtinai pridėti nuotrauką.
Ir pavyzdžiui, jei darbdavys rinksis iš diejų lygiaverčių kandidatų, greičiausiai priims tą, kieno nuotrauka jam atrodys gražesnė. (čia kalbu apie tokį atvejį jei išsilavinimas ir patirtis daugmaž vienoda ir sunku apsispręst). Bet pati darbo neieškojau, tai tiesiog sakau, kas man buvo pasakojama.

Na, tikrai ne kas antra su plastine operacija lotuliukas.gif daug bet ne tiek daug dar.
Viena mano draugė (na, gal labiau sakyčiau pažįstama) yra pasidariusi vokų operaciją. Na, atrodo tikrai žaviai, bet man ji ir prieš operaciją gražiai atrodė.
Beje, labai ryškiai matosi, pas ką yra padarytos platinės operacijos. Vieną kartą mus aptarnavo padavėja ir tragiškai išdidintom akim. Ir dar bendravo su mumis (2 merginos ir 2 vaikimai) perdėtai mielai ir saldžiai...Tai net juokinga pasidarė.

Bet kiek girdėjau, nėra labai brangios tos operacijos. Tiksliomis kainomis nesidomėjau, bet manau ir online turėtų būti.

Beje, dėl to išvaizdos kulto, dar norėčiau šiuo tuo pasidalinti.
Vaikštinėjome viena vakarą viena iš Seulo gatvių (ten toks labiau užmiestis, bet tas jų užmiestis už mūsų centrą didesnis biggrin.gif) ir prie mūsų priėjo vaikinas su skrajutėmis ir nemokamom veduoklėm. Kvietė ir Hostų barą. (Hostų baras - tai baras, kur dažniausiai lankose vien moterys ir perka beprotiškai brangius gėrimis, o joms kompaniją palaiko va tokie vaikinai taip ant mano gautos veduoklės. Jokio fizinio kontakto, tik bendravimas, komptimentai ir saldūs žodžiai). Kažkaip nesusigundėm ir ten neėjom, bet veduoklę tai pasiemiau, karšta buvo lotuliukas.gif
user posted image
Jei ką sudomino, tai pavadinimas "Red Model Bar". Yra įsikūręs Anyango rajone.
Bet aš girdėjau, kad jis yra nekokios reputacijos baras.
Tai gerai kad ir nėjom.
Tai va, viso to esmė - dauguma vaikinukų irgi yra neišvengę plastinės chirurgijos, o visi iki vieno naudoja BB kremą ir panašiai biggrin.gif
Kažkaip ne man tai, ne man...

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
zhmogeliuk, papasakok apie kimči, čia tam tikra prasme legendinis patiekalas   biggrin.gif  įdomu, kas per skonis.

Na, nepavadinčiau kimči atskiru patiekalu.
Aštrus raugintas kopūstas ir tiek lotuliukas.gif

user posted image
Jis nėra atskirai užsakomas kaip patiekalas, o yra atnešamas kaip papildomas užkandis (ir galima jei pasibaigia jo paprašyti papildomai). Na, bet jau mano patirty taip buvo.
Skonis...specifinis. Ir aštrus. Bet man labai patinka kaip ir visas korėjietiškas maistas (vabalų ir gyvo aštunkojo neragavau)

Internete mačiau daug receptų kaip pasigaminti ir pati bandžiau, bet man gėdingai nepavyko...
Štai dar vieną nuotrauką internete nepjaustyto radau (ši nuotrauka ne mano o iš interneto)
user posted image
Realiai, net nelabai žinau, ką daugiau apie jį pasakoti, nes atrodo aišku viskas.
Ai, galiu tik pasakyti, kad iš jo taip pat yra verdama sriuba.
Vaizdas ne koks, bet skanu. Kaip mūsų kopūstų sriuba tik tirštesnė, skanesnė ir aaaaššštreeeesnė.

Beje, kimchi turi savo specifinį kvapą, todėl ir jų dantų pasta yra kažkokia...kitokia. Užmuša jo kvapą.

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
o jie taip garsiai ištikrųjų valgo, kaip ir per serialus?

Kažkaip į tai nei per serialus nei gyvai neatreipiau dėmesio...
Normaliai kaip visi žmonės valgo.

Galiu pasakyti tik tai, kd jeigu yra valgymas su šeima, tai dažniausiai pokalbis vyksta minimalus.
Jie valgo, o pasišnekėt spės.
Tik kad kramtyt per daugiausiai nesivargina dauguma lotuliukas.gif

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
jie ir gyvenime, ar tik filmuose miega su rūbais?

Filmuose biggrin.gif
Vistiek prieš miegant žmogus nueini į dušą ir savaime suprantama - persirengi.


QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
dėl tos anglų kalbos  g.gif  net įdomu pasidarė, kodėl taip nepopuliari. Kaip pasiskaičiui Wikipedijoj, turizmui nėra populiari, daugiausia lankosi tik kitos Azijos šalys, "Didelis įtakos turistų srautui iš Pietryčių Azijos turėjo „Korėjos banga“ 2005 metais. Šalį išpopuliarino korėjietiški serialai, kino filmai bei muzika, kurios per televiziją buvo rodomos kaimyninėse valstybėse." ir aš reiškia ant tos bangos  lotuliukas.gif  doh.gif  mūsų Vėlyvio filmų banga nušluoti turistus iš Lietuvos turėtų

Per daug truputį tos įtakos turėjo schmoll.gif
Na, aš dalinai irgi nuo Korėjos bangos tuo visku užsikrėčiau, bet tada tai dar buvo egzotika, nelabai daug kas žinojo ir šeip - kažkas unikalesnio.
Paskutinius kelis metus man per globalu...

Šeip anglų kalbą jie dauguma moka, bet vat kalbėti bijo.
Nors buvo vidurinės mokyklos moksleivių kurie bandė mane kalbinti tam, kad pasipraktikuotų kalbėti angliškai biggrin.gif

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 17:32)
ar sunku mokytis korėjiečių kalbos?

Pasakysiu taip - jeigu nori, tada nesunku.
Bet kadangi aš tinginė tai....

Iš pradžių buvo ganėtinai lengva - pačiame pirmąjame lygmenyje, kai mokaisi pagrindinių frazių ir panašiai, viskas einasi labai lengvai.
Bet kai prasideda n mandagumo formų, prasidėjęs bet nepasibaigęs, prasidėjęs ir pasibaigęs ir visokie kitokie laikai ir pan. tai tada akys raibsta, galva skauda.
Šiuo metu baiginėju 3 knygą, tai sakyčiau gramatiko teko nenaudotinos gan daug pakalt, tai tas buvo labai sunku.
Bet tam, kad galėtum minimaliai susikalbėti, perskaityti ir suprassti apie ką eina kalba, daug tikrai nereikia.
Su dialektais kiek sunkiau.



Na va, atrodo viską atsakiau.
Jei ką tai klauskit dar.
Man vienas malonumas žinot, kad kažkas perskaitė, o ypač kad kažkam patiko/sudomino blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 26 sausio 2014 - 19:03
Vaje, kaip įdomu thumbup.gif

O kuo gyvas jaunimas, kas juos domina? Kaip žiūri į europiečius ar amerikonus?
Gal teko pastebėti, kokia jų pozicija šiaurės Korėjos atžvilgiu? Kaip reaguoja į Japoniją ar Kiniją? Gal ir per sudėtingi klausimai, bet kartais tokie dalykai netyčia pasimato patys.

Beje, nieko nerašėt apie jų saldumynus bigsmile.gif (ledai nesiskaito biggrin.gif ) Ar ragavot ir ar didelis pasirinkimas?
Atsakyti
QUOTE(Suprantama @ 2014 01 26, 20:07)
O kuo gyvas jaunimas, kas juos domina? Kaip žiūri į europiečius ar amerikonus?


Na, tai labai priklauso nuo žmogaus žinoma, visų pomėgiai skirtingi, kaip ir bet kur kitur pasaulyje.

Bet korėjietiška pop kultūra daugumos nedomina. Kalbant apie muzika labiau pogrindinio R&B arba repo klauso, bet jis pas juos toks irgi popsovas.
Arba amerikietiškos muzikos.

Šeip kiek pastebėjau dauguma yra susidomėję humoristinėmis laidomis.
Taip pat labai mėgsta keliauti, o jei nekeliavę, tai apie tai svajoja.


Kalbant apie "baltuosius", tai jiems kiekvienas užsienietis yra amerikonas. Dažniausiai biggrin.gif
Ir ne tik jaunimui, bet ir vyresniems žmonėms.
Kartą manęs taksistas užklausė, ar aš ne iš JAV.

Bet šeip jie labai nori bendrauti, siekia tobulinti anglų kalbą.

QUOTE(Suprantama @ 2014 01 26, 20:07)
Gal teko pastebėti, kokia jų pozicija šiaurės Korėjos atžvilgiu? Kaip reaguoja į Japoniją ar Kiniją? Gal ir per sudėtingi klausimai, bet kartais tokie dalykai netyčia pasimato patys.


O va čia jau ne mano tema biggrin.gif Iš politinės pusės ta prasme.
Bet galiu papasakoti tiek, kiek teko girdėti.

Į Šiaurės Korėja ir jų tariamą situaciją patys korėjiečiai žiūri pasyviai.
Jie jau gal tiesiog yra pavargę nuo tų nuolatinių kalbų ir Š.Korėjos išsišokimų,
todėl bent jau jaunimas, išgirdęs kažką ta tema numoja ranka ir sako "pakalbės ir praeis".
Bet susijungimo poreikio pastebėti neteko. Gal tik iš kelių žmonių girdėjau tokį išsireiškimą, kad visai norėtume susijungti, bet dauguma žiūri skeptiškai ir to nenori.

Beje, viena mano draugė pati buvo apsilankiusi Š.Korėjoje, kai P.Korėjiečiams tai dar buvo leidžiama (tiksliai nepamenu, bet 2008 buvo nušauti ar tai pašauti kažkoks P.Korėjos turistas, todėl čia bendradarbiavimas nutrūko) Nenoriu dezinformuoti, todėl apytiksliai ir rašau. Berods tai buvo vyras, kuris įžengė į draudžiamą turistams teritoriją.

Tai vat, ta draugė sakė, jog įspūdis apsilankius nekoks buvo, giliau nepasakojo, bet grįžt negrįžtų jei dar būtų galimybė.

Tik vat kvailokas žingsnis iš Š.Korėjos, nes pietai gan stipriai ją rėmė finansiškai.


O kalbant apie Japoniją, tai teko girdėti daug prieštaringų nuomonių.
Bet gan didelė dalis žiūri į Japoniją nelabai palankiai (dėl politikos ir ginčitynų salų).
Nors turistauja ir japoniškas prekes perka mielai biggrin.gif
Na, dažniausiai kalba, kad tik kalbėt lotuliukas.gif
Bet bendrai paėmus, tarp jauniko jokių konfliktų neteko matyti.
Ir gan daug japonų turistų Korėjoje taip pat teko matyti, o su keliomis merginomis ir pasikalbėti.


QUOTE(Suprantama @ 2014 01 26, 20:07)
Beje, nieko nerašėt apie jų saldumynus bigsmile.gif (ledai nesiskaito  biggrin.gif ) Ar ragavot ir ar didelis pasirinkimas?

Tai tokie ten ir saldumynai - šokoladas, sausainiai ir panašūs dalykai biggrin.gif

Bet jei apie tai, kas pas mus yra randama rečiau, tai yra keli dalykai.
Čia jau teks pasinaudoti interneto pagalba vaizdams, nes ne viską fotografavau biggrin.gif

Labiausiai įsiminęs tai buvo 엿 (Yot) [kai kur angliškai rašoma Yeot]
Tai toks tradicinis saldumynas atėjęs iš senovės. Jų yra begalės rūšiu, bet man teko ragauti turbūt populiariausio 쌀엿 (Sal-Yot), Gaminto ir ryžių.
Kažkaip specialiai jo fotografuoti nesiruošiau, bet va pas draugą rankoje užfiksavau biggrin.gif
user posted image


Ir į pagalbą nuotrauka iš interneto
Skonis...nežinau su kuo palyginti..
Gal kiek primena irisą..saldžių ryžių irisą..nežinau, bet jei turėsit progą paragaukit - skanu.
Tik bandant atsikąsti dantų nenusiraukit lotuliukas.gif

Taip pat daug kas yra pamišę dėl Brownies.
Jie nėra korėjietiški, bet labai skanūs.
Girdėjau turistės iš Japonijos pilnomis tašėmis jas čia perka atvažiuodamos biggrin.gif
Foto

Kitas dalykas, kas gan populiaru (bet man ragauti neteko) - Saldžios bulvės
Tai nuotraukos nekelsiu, nes nenoriu ne to patiekalo netyčia įkelti.
Jie bus įdomu ko nors su laiku užklausiu kaip korėjietiškai vadinasi ir tada įkelsiu.
Bet kiek supratau čia gatvės maistui priskiriama.


Dalykas kuris korėjiečiams labai patinka, bet man nelabai - kaštonai.
Taip, jie valgo kaštonus ir jiems tai yra užkandis/saldumynas.
Parduodama gatvėje, bet kiek mačiau populiariau yra pirkti parduotuvėse ir atrodo maždaug taip.
(o gatvėje dažniau yra kepami ir ne saldūs [군밤], o jeigu saldūs tai ant pagaliukų)
Nuotrauka(ne mano)

Šeip dar sužavėjo korėjietiškas Paris Baguette.
Ir nė velnio ten ne prancuziškos bandelės.
Niekur neteko tokio Paris Baguette matyt kaip Korėjoj (man atrodo apie jį reportaže kažkiek kalbėjau)
Nežinau, korėjietiški miltai kitokie ar kas..kad kepiniai visiškai kitokie.
Ir sveikiau man atrodo.
Man labai patiko korėjietiško animacinio filmuko Pororo bandukės.
Ir paprastos kitos irgi, bet šitos tokios..mielos wub.gif
Nuotrauka irgi ne mano, tik apkirpau
user posted image

Dar vienas dalykas ko kitur nemačiau - 연양갱 (Yon Yan Kaeng)
Nežinau net kai pjį apibūdinti ar pvadinti. Tokia kaip ir želė ar kas.
Korėjiečiai labai mėgsta jį siūlyt, bet man nelabai schmoll.gif
Čia galite pažiūrėti kaip atrodo

Ir matyt populiariausias visų ką prisiminiau dabar - Pepero.
Lapkričio 11d. Yra Pepero day Korėjoje.
Jeigu 11.11 padovanosi kam nors pepero - parodysi, kad tas žmogus tau patinka.
Tai yra lazdelės-sausainii glaistyti šokoladu.
Jų būna įvairių skonių ir rūšių.
Vėlgi pvz iš interneto.

Taip pat tos pupelės(kurių ledus valgėm) yra naudojamos kitiems saldumynams.
Yra gaminami kažkokie saldūs ryžiai (Yasik jeigu neklystu), bet jų ragauti neteko..
Tai tiek smile.gif
user posted image
Mūsų rankose vėl tie patys smulkinto ledo ledai, tik šį kartą su pupelėmis smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 26 sausio 2014 - 21:34
To Yot teko ragauti, parvežė lauktuvių. Visai nieko smile.gif

O kada prasideda darbo diena? Kiek ji trunka? Kokios specialybės laikomos prestižiškomis? Kokia mokslo ir studijų sistema? Ta prasme, kiek trunka pagrindinis mokslas? Jei ne per daug sudėtingi klausimai biggrin.gif

Ir dar vienas klausimas apie sodžu bigsmile.gif Jei gerai suprantu, tai nestiprus gėrimas, koks maždaug skonis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Suprantama: 26 sausio 2014 - 21:57
zhmogeliuk, thumbup.gif , ačiū labai labai už atsakymus-pasakojimus. Vis aiškiau ir aiškiau apie tą egzotiškąją k-doramų tėvynę. O žinių apie Korėją tikrai labai daug turi thumbup.gif

nuorodų su pilnais atlikėjų koncertais jau norėčiau ax.gif čia gali įkelt ax.gif man be raktinių korėjietiškų heroglifų nerast doh.gif

dėl tos Japonijos, santykiai į ją kaip mūsų į Rusiją- Korėja kurį laiką japonų buvo okupuota. Ir dabar, kiek esu skaičiusi, japonai žiūri į korėjiečius kaip į žemesnę klasę.
Filmas toks yra apie japonų diskriminaciją korėjiečių atžvilgiu. Labai neblogas.
user posted image

zhmogeliuk, dar norėjau paklausti-sako, kad P. Korėja dabar velniškiai ekonomiškai stipri, ar tai jaučiausi dairantis , ar teko būti P. Korėjos karoliniškėse biggrin.gif gal turi nuotraukų.

ir dar klausimas: kada ten prasideda žiema?

Atsakyti
QUOTE(Suprantama @ 2014 01 26, 21:51)
O kada prasideda darbo diena? Kiek ji trunka? Kokios specialybės laikomos prestižiškomis? Kokia mokslo ir studijų sistema? Ta prasme, kiek trunka pagrindinis mokslas? Jei ne per daug sudėtingi klausimai biggrin.gif


Vaje bigsmile.gif
Na, Korėjoje man neteko nei dirbti nei mokytis, tad nuogirdomis, nuožiūromis čia galėčiau tik remtis.
Darbo diena prasideda ganėtinai anksti manau (bet gal nuo profesijos priklauso).
Pamenu draugės tėtis, pas kurią buvau apsistojusi, turėjo apie pusę penkių ryto keltis, kad susiruoštų į darbą...

O dėl darbo pabaigos - čia jau skirtingai.
Bet kiek teko girdėti, tai viskas labai priklauso nuo darbdavio.
Pavyzdžiui, jeigu veiksmas vyksta oficinėje įmonėje, darbuotojams yra nemandagu/negerai išeiti iš darbo anksčiau negu išeina viršininkas. Nesvarbu, kad darbą pabaigei, bet sėdi žmonės. Kiek supratau, tai dauguma viršvalandžius dirba.
Dar teko girdėti apie mokyklas - oficialiai pamokos ir užsiemimai baigiasi 4-5 valandą, bet dauguma mokytojų pasilieka darbe iki 6-7, o kartais net 9 vakaro - kad ištaisytų darbus, paruoštų medžiagą kitoms pamokoms ir panašiai. Bet gal čia ne visose mokyklose.

Girdėjau, jog anksčiau mokytojo profesija buvo labai gerbiama, bet dabar tai keičiasi.
Visi labiausiai svajoje dirbti didžiosiose Korėjos kompanijose - Hyundai ir ypač Samsung.
Gilesnių žinių šia tema pas mane nelabai daug.

Pagrindinis mokslas trunka 12 metų, kaip ir pas mus. Bet mokyklos yra suskirstytos į 3 dalis - pradinė mokykla, vidurinė mokykla ir aukštesnioji mokykla (kaip pas mus gimnazija).
Universitetuose sistema panaši kaip ir pas mus - 4 metai bakalauro yra standartinis periodas.
Merginos stoja pabaigusios mokyklą, o vaikinai dažniausiai iškart po mokyklos eina į kariuomenę, o atitarnavę stoja į universitetus.
Kas man patiko - kad jie yra artimesni su dėstytojais. Ne taip kaip pas mus iš aukšto žiūri.

Atrodo tiek.

QUOTE(Suprantama @ 2014 01 26, 21:51)
Ir dar vienas klausimas apie sodžu bigsmile.gif Jei gerai suprantu, tai nestiprus gėrimas, koks maždaug skonis?

Ne toks jis jau ir nestiprus biggrin.gif Svyruoja nuo 16 iki 45 laipsnių. Tai - stipriausias Sodžiu=silpna degtinė. Bet jo skonis yra toks specifinis. Nors stipriųjų alkoholinių gėrimų nemėgstu, soju man patiko.

Jeigu domina skonis ir šeip pojūtis - Vilniuje, Dariaus ir Girėno gatvėje esančioje krautuvėlėje Asia Food, galite nusipirkti. Tiek kad kad brangu ir sakyčiau neapsimoka :/ Be to jis skirtas importui, tai truputį skiriasi.

Aš dar turiu likučių iš Korėjos atsivežto sodžiu. Jeigu įdomu, štai katik nufotografavau.

user posted image
Ir Supermamos forumas fone biggrin.gif
user posted image

"Alkoholinius gėrimus vartoti galite nuo 19 metų" Manęs dokumento neprašė biggrin.gif
user posted image
Nors bare Seule kartą prašė lotuliukas.gif



QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 22:38)
zhmogeliuk , ačiū labai labai už atsakymus-pasakojimus. Vis aiškiau ir aiškiau apie tą egzotiškąją k-doramų tėvynę. O žinių apie Korėją tikrai labai daug turi  thumbup.gif

Ačiū labai bigsmile.gif
Bet nepasakyčiau, kad mano žinios labai gilios.
Vis sužinai ir sužinai žmogus ką nors naujo..
Be to - visuomenė keičiasi, kasdien atsiranda kažko naujo.

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 22:38)
nuorodų su pilnais atlikėjų koncertais jau norėčiau  ax.gif čia gali įkelt  ax.gif man be raktinių korėjietiškų heroglifų nerast


Tai aš tada į AŽ mestelsiu smile.gif

Bet noriu jūs pataisyti - korėjiečiai nerašo heroglifais.
Hangul yra sisteminga ir ganėtinai paprasta rašto sistema, kuri su hieroglifais neturi nieko bendro.
Taip, kadaise jie rašė kiniškai, todėl dalis pavadinimų iki šiol yra atėję iš kinų kalbos, bet hangul yra atskira abecelė.
Ją 1443 sukūrė Džosono dinastijos valdovas (karalius) Sedžongas. Beje kaip greitai ją sukūrė, taip greitai ją galima ir išmokt. mirksiukas.gif
Spalio 9d. yra nacionalinė šventė, kuomet yra minima Hangul diena.

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 22:38)
dėl tos Japonijos, santykiai į ją kaip mūsų į Rusiją- Korėja kurį laiką japonų buvo okupuota. Ir dabar, kiek esu skaičiusi, japonai žiūri į korėjiečius kaip į žemesnę klasę.
Filmas toks yra apie japonų diskriminaciją korėjiečių atžvilgiu. Labai neblogas.

Dėl to tai tikra tiesa. Tiek istoriškai, tiek dėl salų kartais jaučiama įtaka.
Kažkada žiūrėjau tą filmą, bet tada dar nelabai supratau kas ta Korėja iš viso yra lotuliukas.gif
Dabar manau kitokios akimis jį matyčiau.

Nežinau dėl tos žemesnės rasės nieko, nes kiek mačiau, bet jaunesni žmonės nelabai ką besako.
Be to, pažįstu kelias japones, kurios yra didelės Korėjos gerbėjos.
Bet manau šie pokyčiai įvyko vos per kelerius pastaruosius metus ir vyresnės kartos turi visiškai kitą nuomonę.

Beje, korėjiečiai kažkada privalėjo mokintis japonų kalbos, o dar anksčiau - rašyti kiniškai.
Bet čia būtų jau gilesnis kapstymasis istorijoje.

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 22:38)
zhmogeliuk, dar norėjau paklausti-sako, kad P. Korėja dabar velniškiai ekonomiškai stipri, ar tai jaučiausi dairantis , ar teko būti P. Korėjos karoliniškėse  biggrin.gif  gal turi nuotraukų.

Em..kad tos Korėjietiškos karoliniškės yra sulyg mūsų miesto centru lotuliukas.gif
Kurį laiką buvau apsistojusi Anyange (foto kažkur buvo įkelta). Nuo miesto centro iki ten su metro užtrugdavo nuvažiuoti kažkur 25-30 min. Autobusu - dar ilgiau.
Ir ką gi: ir vietiniai kino teatrais, ir krūvos daugiabučių su 24/7 parduotuvėmis pirmuose aukštuose.. Net tas Red Model Bar apie kurį čia katik pasakojau (veduoklė) yra įsikūręs "karoliniškėse". Nors patys korėjiečiai tai "kaimas kaimas". Aha pamatytumėt jūs kaimą galvoju...

Bet labai norėčiau nuvykti kur nors į vidurio Korėją (Sangdžiu arba Džiondžiu miestams keliu pirmenybę, bet dar mažesni kaimeliai būtų įdomiau).

Štai ši nuotrauka (man atrodo ją čia dėjau. o gal ir nedėjau..) buvo padaryta Anyange, prie draugės namų:

user posted image

Ir ką gi mes matome pritraukę...
user posted image

Nors..na matosi, matosi, kad ne miesto centras..
O jau gatvėse kaip ramu. Centriuke visi lotuliukas.gif
Bet man vitiek viskas buvo "Vaaau".

O taip pat ir nuotrauka su cikada kurią buvau įkėluse temos pradžioje - gyvenamąjame rajone daryta, tai galima truputį pamatyti, koks vaizdas už lango.

Gilesniame kaime pabuvoti neteko, bet susidarė toks vaizdas, kad daug maž visur yra civilizuota.
Svajonė sekančiam kartui Korėjoje - aplankyti tą tikrąjį kaimą, kur nuosavi namai ir fermos, kur ryžių laukuose dirba ūkininkai wub.gif Traukia mane ten kažko..Baisiai noriu.

QUOTE(mjforever @ 2014 01 26, 22:38)
ir dar klausimas: kada ten prasideda žiema?


Gruodžio pradžioje/viduryje.
Bet kiek pastebėjau daugiau -12-15 pas juos nebūna...
Nors šiemet buvo porą dienų, kai pas juos buvo šalčiau, nei pas mus. t.y. -14 naktį, kai mes žiemos nesulaukėm lotuliukas.gif Ir jau skundėsi...

Vat pasižiūrėjau dabar orų prognozę šiai savaitei, tai įkelsiu čia.
Neblogas Sausis...
user posted image

Bet Seule yra šalčiau nei kitur. Pavyzdžiui Daegu, visada bent jau keletu laipsnių šilčiau.
Kam mums kas tokius orus..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zhmogeliukas: 26 sausio 2014 - 23:45
Jei domina faktiniai orai Seule- tai yra toks puslapis, kur yra oro uostų orai, kurie atsinaujina kas pusvalandį: Inčeono oro uostas, Gimpo oro uostas. Pvz. dabar ten 3 laipsniai šilumos. Šalia žemėlapio dešinėj pusėj yra lentelė su visu išaiškinimu. Aš žiūriu po žemėlapiu pačią telegramą, man kažkaip patogiau, kai pati tokias Vilniuj sudarinėju- tai jau įpratimas. Kiek žinau- tai kovo vidury ten prasiseda pavasario sezonas, mes viešbutį jau turim, šiaip viešbučius tam laikotarpiui labai griebia- tai matyt tikrai bus tinkamas laikas kelionei.
Atsakyti