Įkraunama...
Įkraunama...

Nelietuviškos rašybos vardai

man atrodo, jei pavardė itališka, gal tegul lieka popieriuose nekeistas. o vadinti žodžiu taigi galima ir Antanu, Antanuku smile.gif
Atsakyti
Antonio 4u.gif kažkas taip pažįstamo blush2.gif

pagalvokim..tarkim jis yra Antonio Cezare (tarkim, paėmiau tokią itališką pavardę). Grįžta, mama duoda atgal mergautinę pavardę- tarkim Antonio Pavardenis g.gif grįžta atgal duoda ir naują vardą ir atgal duoda pavardę (rašau taip, nes Ramunita rašo, kad ,,pakolkas" turi itališką pavardę)- Antanas Pavardenis g.gif bet ar taip nepakeičiame visko, kas vaikui suprantama ir artimo...

3 metų vaikas jau individualybė, jis girdėjo n kartų savo vardą, neabejoju ir pavardę, ir staiga viskas pasikeičia- aplinka, žmonės, negana to, kažkas jį net vadina nauju vardu....Nekeisčiau schmoll.gif dabar LT ne seni laikai, yra visokių vardų, pavardžių, tautybių, rasių bigsmile.gif Antonio tikrai gražus vardas. Be to, reiktų pasidomėti, ar išvis LR įstatymai leidžia keisti vardus, juos lietuvinti, kokias svarbias priežastis nurodytų mama g.gif

p.s gal kam svarbu, kad duodami vardą nulemiame ir vaiko likimą (taip parapsichologai sako, ne aš rolleyes.gif biggrin.gif ), o jei pakeisi vardą, pakeisi jam duotą likimą....
Atsakyti
Tiktai palikčiau. Negalima taip keitinėti. O jei vėl susiklostys gyvenimas taip, kad teks išvykt, tai ir dar keist? blink.gif Ne, jokiu budu... schmoll.gif kokį vardą davė, toks ir turi likti.
Atsakyti
geriau būtų palikt. juolab jei pavadę turės itališką.
nors visai nieko skambėtų Antonijus
Atsakyti
Gal ir keisčiau į Antonijų, bet tik ne į Antaną.
Atsakyti
Nekeisciau visai geras vardelis ......
Atsakyti
Antonijus jai labai negražu ax.gif Va,gal kažkurios pasiūlytas Antonis nieko būtų...tiesiog ji nori lietuviškos galūnės,vis dėl to jauna,graži (na,man tai tikrai graži), protinga ir mana,ras tų vyrų ax.gif ne visi gi išmirė biggrin.gif ir aišku vaikutis būtų įsūnytas...nes tas italas yra atsisakęs teisių į vaiką ir pavardę kaip ir norėtų atimt (nu,žodžiu,istorija ten...,bet čia ne ta tema) mes svarstėm ar nieko Antonio prie lietuviškos pavardės,jei nekeist...kaip bus darže, mokykloj ir t.t. g.gif
Atsakyti
Nekeisciau. Vaiko kilmes tai nepakeisi tai kam keisti varda.
Atsakyti
QUOTE(Ramunita @ 2007 03 17, 18:59)
Svarstėm kurią dieną-reiktų lietuvinti sūnaus vardą ar ne-vaiko vardas Antonio,tai kiek supratom liet. būtų Antanas  smile.gif  Draugei variantas primtinas,o sunaus paklausti nelabai galima,nes jam tik 3ji metukai...

Sakyčiau, galima ir palikti, ir pakeisti. Aš asmeniškai tokį vardą keisčiau į Antonis, o ne į Antanas. Vis kažkokia užuomina į itališką kilmę.
O ką sako lietuvių metrikacijos biuras? Man atrodo, lietuviukas neturi teisės turėti vardo su itališka galūne. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Lapyna @ 2007 03 18, 00:40)
Sakyčiau, galima ir palikti, ir pakeisti. Aš asmeniškai tokį vardą keisčiau į Antonis, o ne į Antanas. Vis kažkokia užuomina į itališką kilmę.
O ką sako lietuvių metrikacijos biuras? Man atrodo, lietuviukas neturi teisės turėti vardo su itališka galūne. unsure.gif

Jei pavarė liks itališka,tai nemanau,kad kabinėsis,bet neaišku kaip ten bus...kita vertus,net jei pavardė ne itališka- o kodėl gali būti pvz Aleksandr, Viktor? manau nieko nesakytų,nes visgi tas berniukas - Italijos pilietis,na,kolkas
Atsakyti
toks jausmas, kad to vaiko mamyte nori istrint viska, kas italiska ax.gif
planavo ji gyvenima ten, nepavyko, tai dabar keicia viska doh.gif negalima sitaip. visgi 3 metai tai ne 3 menesiai. be to, visai geras tas vardas. ir ka reiskia "mama nori vardo su lietuviska galune" blink.gif gal po keliu menesiu ji vel pakeis nuomone ax.gif
tikrai nekeisciau schmoll.gif
Atsakyti
palikčiau vardą tokį patį mirksiukas.gif
Atsakyti