Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvenimas Vokietijoje

QUOTE(rrr? @ 2015 02 13, 13:30)
Gal kas galit pasakyti, kaip su tais minijob? visko prisiskaiciau ir dabar jau nieko nebesuprantu: minijob, jei iki 450eur? ir radau, kad jei tu dirbi tik minijob, be pagrindinio darbo, tu kaip ir neturi soc.draudimo. Tai tarkim pas gyd. turesi uz visas paslaugas pats susimoketi? Ir visa seima nera drausta, jei nei vienas is tevu neturi pagrindinio dabo?
i visus klausimus atsakymas - taip smile.gif viska teisingai supratai 4u.gif
Atsakyti
Aciu, moocho,
O jei 450eur per men. suma virsyji, tuomet automatiskai drausta ir visa tavo seima, be kazkokiu papildomu mokesciu?
O jei turi savo versla, atitinkamai nuo seimos nariu skaiciau, uz kiekviena papildomai moki soc. ar yra nustatyta min suma, kuria turi sumoketi?
Atsakyti
Sveikos mirksiukas.gif
Merginos, ax.gif ar galite man mokslu sistema isaiskinti mirksiukas.gif
Mano mazoji eis i Grund Schule cia aisku, o kaip su 15iu? Vasara baigs 8 klase, tai DE itariu eis vel i 8 , kad lengviau butu, vokieciu k.turi pagrindus yra gabus ir komunikabilus mirksiukas.gif Noriu zinoti, koks yra skirtumas tarp Haupt, Real ir Gymnasium mokyklu?
Girdejau, jei lankys Haupt, tada i universiteta nepriims, o kuo Real nuo Gymnasium skiriasi? Mes noretume, kad i Gimnazija eitu, bet ten man rodos raso nuo 5 klases priima? Ar gal blogai ka supratau, gal galite padeti siuo klausimu?
Ar buna atviru duru dienos?
Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rrr? @ 2015 02 13, 17:26)
Aciu, moocho,
O jei 450eur per men. suma virsyji, tuomet automatiskai drausta ir visa tavo seima, be kazkokiu papildomu mokesciu?
O jei turi savo versla, atitinkamai nuo seimos nariu skaiciau, uz kiekviena papildomai moki soc. ar yra nustatyta min suma, kuria turi sumoketi?



jei dirbat su gewerbwschein(patentas) jusu pasirinkta ligoniu kasa pasakys kiek kainuos draudimas visai seimai. nereik atskirai kiekvieno draust. man tai kainuotu apie 260-350 E/men.
Kitas variantas uzdirbant nuo 451 yra drausta visa tavo seima-vyras , vaikai man atrodo net tavo tevai jei jie cia butu...


QUOTE(Irmama @ 2015 02 13, 19:38)
Sveikos mirksiukas.gif
Merginos,  ax.gif ar galite man mokslu sistema isaiskinti mirksiukas.gif
Mano mazoji eis i Grund Schule cia aisku, o kaip su 15iu? Vasara baigs 8 klase, tai DE itariu eis vel i 8 , kad lengviau butu, vokieciu k.turi pagrindus yra gabus ir komunikabilus mirksiukas.gif Noriu zinoti, koks yra skirtumas tarp Haupt, Real ir Gymnasium mokyklu?
Girdejau, jei lankys Haupt, tada i universiteta nepriims, o kuo Real nuo Gymnasium skiriasi? Mes noretume, kad i Gimnazija eitu, bet ten man rodos raso nuo 5 klases priima? Ar gal blogai ka supratau, gal galite padeti siuo klausimu?
Ar buna atviru duru dienos?
Aciu 4u.gif


labai sunku klausima uzdavet smile.gif nes kai lankiau integration kursus...net viena paskaitu diena buvo tam skirta smile.gif) kiekvienoj zemej vis kitaip. mum aiskino tik apie Niedersachsen. net lentele lektore brauze kad aiskiau butu as ja nusifotkinau galiu atsiust i elaim jei suprasit smile.gif, nes mano klausimas buvo, koks kelias yra iki studiju. noreciau kad vaikas studijutu...bet ramiau man siandien, nes Vokietijoje galima daug specialybiu igyt nestudijuojant...kurias LT gali tik studijuojant igyt.
jei norit kad i gimnazija eitu mano drauges pavyzdziu tik galiu pakomentuot-reikejo atitinkamo vidurkio, jo nebuvo...todel nejo, bet siandien kitaip. galit leist, bet priklausomai kur papuls ir koks vaikas, nes gali labai ji spaust...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo wicked: 14 vasario 2015 - 10:45
Savannaa, dekoju mirksiukas.gif reikes tada pasidomet, jei nuo zemes priklauso mirksiukas.gif
Atsakyti
Irmama, Grundschule gali but tik 4 arba 6 metai, o visa kita mazdaug visur vienodai. Buna Hauptschule kartu su realschule sujungta viename pastate(pas mus tokia 1 yra), kitur yra kazkokiu Schuliu kuriu pas mus isvis nera...bet orientuotis pagal tas kur tu minejai reiktu...
Atsakyti
http://s203.photobuc...zpsebwou7kj.jpg
Va ax.gif ta schema, jei cia kas matosi:)
Atsakyti
pirmiausiai sveikatos draudimas vokietijoje yra privalomas, tai nebus taip, kad galesi pas gydytoja grynais susimoketi.

del mokyklu tai cia suklaidinta biskeli.
Hauptschule yra pati prasciausia mokykla, cia jau tik i paprastus darbininkus gali taikyti
Realschule yra auksinis viduriukas
Gimnazija yra savaime aisku.
pabaiges Realschule berods su vidurkiu 2 gali eiti i gimnazija(turi buti Q Vermerk ant Zeugnis), dazniausiai pakartoji 10 klase(dazniausiai del prisitaikymo, nes viskas kitaip) ir du metai yra skirti abiturai.
studijuoti gali tik su abitura
cia trumpai taip
jeigu vokiskai skaitai gali isivesti i google Schulformen Deutschland arba Regiona kur gyvensit ir pasiziuresi konkreciai.
Mano didzioji baige Realschule su 1,5 vidurkiu, dabar yra gimnazijoj 10 klasej, sake labai gerai yra tie prisitaikymo metai.
beje, niekada nepereisi is vienos mokyklos formos i gimnazija i ta pacia klase, visada bus klase zemiau.
Taciau galima pereiti is vienos mokyklos formos i kita, jeigu pazymiai rodo, kad reikalai pagerejo arba pablogejo. Is Hauptschules niekada nebus galima pereiti i gimnazija, is Hauptschule gali pereiti pirmiausiai i realschule ir tik is Realschules i gimnazija. Nors teoriskai sako, is Hauptschule irgi viskas yra imanoma, bet pabandyk praktiskai. Mano panai net su Realschules tokiais pazymiais sake, pabaigsi realschule su Q Vermerk, tada ateik, nei anksciau nei veliau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Blümchen: 13 vasario 2015 - 22:38
thumbup.gif Blümchen,ACIU 4u.gif jau aiskiau;)
As radau sita Gimnazija:
http://www.whg-garch...e/index.php/en/
Man rodos cia i 5 klase priima g.gif
Atsakyti
QUOTE(Irmama @ 2015 02 13, 22:19)
thumbup.gif Blümchen,ACIU 4u.gif jau aiskiau;)
As radau sita Gimnazija:
http://www.whg-garch...e/index.php/en/
Man rodos cia i 5 klase priima g.gif

pradine mokykla yra iki 4 klases, ketvirtoj klasej sausio menesi yra gaunama rekomendacija sekanciai mokyklai, tai yra sprendziama is vaiko pazymiu ir elgesio.
Atsakyti
QUOTE(Blümchen @ 2015 02 13, 21:11)
studijuoti gali tik su abitura

ne. Studijuoti galima ir baigus Ausbildung (ir neturint Abitur). Aisku kiekvienoje zemeje/univere skirtingos salygos. Bet tik norejau pasakyti, kad pasirinkus Haupt/Realschule ir po to Ausbildung, studijuoti bus imanoma (zinoma ne viska ir ne visur) 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(moocho @ 2015 02 13, 22:39)
ne. Studijuoti galima ir baigus Ausbildung (ir neturint Abitur). Aisku kiekvienoje zemeje/univere skirtingos salygos. Bet tik norejau pasakyti, kad pasirinkus Haupt/Realschule ir po to Ausbildung, studijuoti bus imanoma (zinoma ne viska ir ne visur) 4u.gif

taip, imanoma ir po Ausbildung, bet tik tos specialybes kryptim kuria mokinaisi, kiek zinau.
Atsakyti