Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę 8

Naujoji virtuvių tema 4u.gif

Pirmiausia paburbėjimas:
labai prašau pasiskaityti forumo taisykles ir jų laikytis, pvz nekelti didelio formato nuotraukų (jei norite parodyti būtent tą vaizdą, įkelkite nuorodą), bei necituoti paklodžių jei norite tik pagirti ar pakomentuoti vieną konkretų aspektą. Kitaip tariant - palaikykime tvarką temoje
4u.gif

Keletas patarimų prededantiesiems:

1. pirmiausia apsižiūrėkite turimoje virtuvėje ir nuspręskite:

• kas patinka ir norėtumėt naujoje virtuvėje
• kas nepatinka ir tikrai nenorėtumėte
• dėl ko neesate tikri.

2. išsimatuokite visus svarbiausius atstumus, pvz pagrindinės darbo zonos ir įvertinkite ar tai jums tinka ar naujoje virtuvėje norėtumėt didinti/mažinti. Plepant apie skirtingus rekomenduojamus atstumus skaičiai gali atrodyti per daug dideli/maži, bet tai tik skaičiai, jie nieko nereiškia jei nežinote kaip tie atstumai atrodo. Be to, kas patogu vienam gali netikti kitam ir buti visiska oficialiu rekomendaciju priesingybe. Todėl BŪTINA atidžiai apžiūrėti ir išmatuoti jau turimą virtuvę.

3. pasidarykite sarašą jau turimų daiktų, jei tokių yra - šaldytuvai, stalai, kėdės.

4. taip pat pasidarykite sarašą didesnių virtuvinių prietaisų ar nestandartinių matmenų indų, kuriems reikės rasti vietos naujoje virtuvėje.

5. pasidomėkite virtuvių stiliais ir pasirinkite koks/kokie jums patinka labiausiai, apsvarstykite spalvų gamą.

6. pasidomėkit "pribambasais" ir jų kainomis. Blum lankstai gerai, bet ir kainuoja atitinkamai, pigesni atlieka tą pačia funkciją (gal ne taip maloniai “dirba”, bet jei neturite su kuo lyginti, nenusivilsite).

7. rinkites kokybiškiausius produktus kokius tik leidžia biudžetas. Susidarykite prioritetų sarašą, kad žinotumėte ką galite paaukoti visiškai, ką imti pigesnį variant, o ko neatsisakysite nė už ką.

8. Atsiminkite, kad skaičiuojant biudžetą, reikia skaičiuoti daikto kainą + jo pajungimą + įvairios smulkmenos kaipo rankenėlės, kojelės, kampučiai... Žodžiu ką bepaskaičiuosit, pridėkite apie 20 procentų viršaus nenumatytiems atvejams.

9. pasikalbėkite su tėvais, draugais, giminaičiais (visais kas turi virtuvę) ir pasiklauskite ką jie keistų savo virtuvėse. Nepraleiskite progos pasisukioti kitų virtuvėse, baldų salonuose. Semkitės idėjų iš kur tik galite, bet nepamirškite, kad virtuvė jūsų, joje šeimininkausite jūs todėl ji turi atitikti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

10. pasidarykite patalpos planą (geriausia pradėti popieriaus lape), sužymėkite visus išmatavimus - sienų, langų, durų..., komunikacijas - vandenį, elektrą, ventiliaciją, katilus... Nuspręskita ar reikia/norite/galite griauti ir perstatyti sienas ar judinti komunikacijas. Paišant lape, svarbiausia atrasti vietas šaldytuvui, plautuvei ir viryklei, baldų visualizacija ateis vėliau.

11. maksimaliai išnaudokite plotą, apsvarstykite ar Jums tikrai reikia mažo ir brangaus kargiuko ar praktiškiau tą plotą padalinti šalimai esančioms spintelėms? Juk gaminatės baldus pagal užsakymą, todėl jie neturi būti standartinių išmatavimų jei jums tokie netelpa patalpoje.

12. vizualizuotis galima naudjant programėles kaip Ikea kitchen planner, Sketch up ir pan, pasiklauskite Googlo mirksiukas.gif Taip pat puikiai naudojama Powerpoint ir Paint programos (dvimačiams vaizdeliams).

Dažniausi patarimai:
• Patogiausia apatinėje virtuvės dalyje STALČIAI.
• Patogiausia darbo zona tarp plautuvės ir viryklės
• virtuvės trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinės, t.y. atstumai tarp šių zonų turėtų būti minimum 1,2 metro ir maksimum 2,7 metro.
• PASISKAITYKITE BENT VIENĄ VIRTUVIŲ TEMĄ.

Jei norite gauti patarimų, komentarų apie savo planus - klauskite, bet BŪTINAI pasirodykite ką jau turite ar papasakokite apie ką kalbate. Nepamirškite paminėti ką keisti galima, ko ne. Į klausimus iš serijos "nieko nežinau" atsakyti neįmanoma, taip pat kaip ir komentuoti "standartinių" virtuvių be išmatavimų ir panašių detalių. Klausiant patarimu sutaupysite laiko jei iskart ikelsite visos patalpos plana (iskaitant svetaine, jei tai bendra erdve) ir nurodysite kur langai, durys, praejimai ir t.t. Temos dalyviai gales iskart komentuoti plana, o ne laukti papildomos informacijos 4u.gif

Svarbiausia nepamirškite, kad virtuvės kūrimas reikalauja laiko ir kantrybės, keleto perbraižymų popieriuje ir daugelio valandų renkantis plokštes, stalviršius, apšvietimą, rankenėles ir dar beagles smulkmenų... Tačiau tai bus JŪSŲ virtuvė ir ji to verta

Senesnės virtuvių temos:
Labai sena tema
Tema numeris 1
Tema numeris 2
Tema numeris 3
Tema numeris 4
Tema numeris 5
Tema numeris 6
Primenu, kad virtuvinė technika turi atskiras temas. Taip pat atskiros temos yra baldų gamintojams ir virtuvės stiliams 4u.gif

Mažos virtuvės išplanavimo etalonas SM - Gabby_jz virtuvė wub.gif (matoma ir jos avatare)
štai čia senasis variantas su tapetu, žinutė nr 395
Ir naujesnis vaizdelis su plytelėm ir šviestuvu user posted image. Plokštės, gamintojai ir išmatavimai aptarti, netingėkite paieškoti 4u.gif

Smagių plepėjimų ir sklandžios kūrybos 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kvaksytė @ 2014 01 06, 12:04)
Ai ir dar noriu patarimo. Pas mus va numatyta virtuve tokie nei bendra nei atskira. Ir vis mastau ar daryti iš karto sienele virtuves atskyrimui nuo valgomojo zonos ar kol kas nedaryti? Šiaip mąstau apie kokią nors dekoratyvią sienelę, lengvą kokią. O gal kaip nors kitaip galima dar pagalvoti atskirti zonas? O gal iš viso neskirti?
user posted image




Turite sitiek vietos.. du valgomieji stalai! Tikrai ta mazaji ismesciau ir daryciau virtuve su sala prie kurios galima prisesti pavalgyti.. gerai pagalvokit! Pabandykit pasideliot.
Atsakyti
Sveikutės.

Ojėj, laikas atėjo rimčiau planuoti virtuvę.
Ir taip dėlioju ir taip, ir gavau optimaliausią variantą štai tokį.

user posted image

user posted image


Ten kamputyje yra ventiliacinės angos, todėl tas išsikišimas.
Buitinę techniką jau turiu visą, išskyrus indaplovę(įsigysim pusmečio bėgy), vis technika bus balto grūdinto stiklo(dujinė, orkaitė, gartraukio juostelė ir šaldytuvas).
Grindys tamsiai pilkos, dėl sienų net nežinau dar. ax.gif
Todėl virtuvinio noriu balto, su tokiais nežinau kaip vadinasi tie įpjovimai tokie doh.gif
Va tokių
user posted image
Nuo kairės pusės, nuo lango būtų taip: spintelė dujų balionui ir valymo reikmenims. Po to šaldytuvas. Toliau indaplovei vieta, toliau kriauklė. Neradau tokios plonos spintelės sujungti kampui su kita eile spintelių, tai dabar ten tarpukas. Palei kitą sieną: spintelė su dviem stalčiais, toliau orkaitė su dujine ir paskutinė spintelė su trimis stalčiais. Dėl pakabinamų spintelių dar nesu apsisprendusi, uždėjau du pavyzdžius pamėginti..

Ką manot? Kaip išdėstymas?

Aš LAAABAI norėjau dėti kaip čia yra pirmojoj žinutėj temos parodyta idėja - kriauklė, darbastalis ir dujinė vienoj eilėj, o prie kitos sienos statyti šaldytuvą su dviem aukštom spintelėm šaldytuvo aukščio, tačiau nebebūtų vietos stalčiams, nes po kriaukle šiukšlinė - poto indaplovė, ir po virykle būtų orkaitė.. O aš taip mėgstu stalčius, mėgstu laikyti lėkštes ne viršutinėj spintelėj o stalčiuose, puodus, keptuves..


Laukiu komentarų ir patarimų.
Išmatavimai tikiuosi matosi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(kristinka_2010 @ 2014 01 06, 21:23)
Turite sitiek vietos.. du valgomieji stalai! Tikrai ta mazaji ismesciau ir daryciau virtuve su sala prie kurios galima prisesti pavalgyti.. gerai pagalvokit! Pabandykit pasideliot.


Nu žinokit kuo daugiau man sako apie tą salą tuo labiau aš jos nenoriu biggrin.gif noriu matyti visą šeimyną prie stalo, o mūsų kol kas keturi, bet bus daugiau manau smile.gif Nu neįsivaizduoju kaip būtų patogu prie salos su šeimyna valgyti. nei pasidengsi gražiai nei ką biggrin.gif nu nenoriu. Ir patinka man ta erdvė virtuvės.

Chill!, aš tai vyrykle traukčiauį dešinę, kad stalviršis nebūtų suskaidytas, nes dabar tai man labai mažai vietos gaminimui atrodo ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kvaksytė: 06 sausio 2014 - 22:01
QUOTE(Wiktoo @ 2014 01 04, 21:43)
AČIŪ labai už išsamų atsakymą ir skirtą laiką 4u.gif  4u.gif  4u.gif

šiandien buvo baldžius,maniau, kad viską jau žinau, bet po pokalbio su juo, manau, reikia pradėti viską iš naujo:)

norėjau, kad virtuvės baldų apačia būtų tamsi, viršus šviesus - tačiau mano virtuvė nedidelė 5,76 - pastatytas neįmontuojamas normalaus aukščio šaldytuvas, orkaitė bus, tai baldžius sake, kad tamsi spalva neatsvers šviesios. todėl siūlė daryti viską viena spalva. tačiau dabar dilema kokia?smile.gif baltos šiek tiek prisibijau, visa įranga nerūdijančio plieno, norisi bent kažkiek artimiau skandinaviško stiliaus būti:)

kažkur skaičiau,kad blizgus paviršius didina erdvę, bet man tokio tipo baldai asocijuojasi su moderniu interjeru - o manasis bus tolokai nuo jo:)

pagalvojau apie tokias spalvas:
Gelsva dramblio kaulo blizgi
user posted image

Šviesi dramblio kauno blizgi
user posted image

"Malaga" blizgi
user posted image

prie šių spalvų siūlė finų medžio Egger stalviršį. ar patikimi/geri šie stalrviršiai?

user posted image

user posted image

user posted image

o mano norima spalva ale buvo populiari pries 7 m.
user posted image
man mada nelabai rūpi:)

bet žiūriu ir kažkas man čia nesižiūri ir nedere su nerūdijančių plienu:(

ketinu tarp spintelių dėti ir laminuotą stiklą - gal kas atskirai nuo baldžių užsisakinėjote ir galite kažką rekomenduoti? nes šis baldžius sake, su šiuo stiklu nedirba ir reiktų atskirai samdytis žmones:)

ačiū 4u.gif


gal kas pakonsultuotų? patartų?smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Chill! @ 2014 01 06, 22:40)
Todėl virtuvinio noriu balto, su tokiais nežinau kaip vadinasi tie įpjovimai tokie  doh.gif


Filingai, jei apie juos.
Man irgi tokia vizijai, kaip jusu, siai dienai. Tik grindys sviesios.

O man kaitlente per vidury patiktu, o ne sone ax.gif

O kaitlente ir orkaite sviesios? bigsmile.gif Ir stalvirsis? bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Žalia Rūta: 06 sausio 2014 - 22:15
QUOTE(Kvaksytė @ 2014 01 06, 22:59)
Nu žinokit kuo daugiau man sako apie tą salą tuo labiau aš jos nenoriu biggrin.gif noriu matyti visą šeimyną prie stalo, o mūsų kol kas keturi, bet bus daugiau manau smile.gif Nu neįsivaizduoju kaip būtų patogu prie salos su šeimyna valgyti. nei pasidengsi gražiai nei ką biggrin.gif nu nenoriu. Ir patinka man ta erdvė virtuvės.

Visu 100proc. pritariu jusu nuomonei. Tikrai darykite taip, kaip jums atrodo. As savo situacijoj darysiu lygiai kaip jus ir negalvoju kas ka pasakys. Pas mane virtuvej irgi bus tik stalas su kedem, nedarysiu jokio baro, nes su vaikais nesamone. Tik isejus is virtuves velgi stoves atskiras valgomojo stalas su kedemis svetaineje smile.gif

Ilgai skaiciau sia tema ir pribrendau savo virtuves planeliui. Nors iki jos dar pakankamai toli, bet vizija turiu, stai ji(tik prasau neziurekite smulkmeniskai, daugmaz sumeciau viska, kaip noreciau, kad butu, o visi stalciu kiekiai, dureliu atsidarymo kryptys ir visa kita bus daug veliau, gal kas tures pastabu del pacio baldu isdestymo):
user posted image
user posted image
Atsakyti
Arizona, Man tai biskiuka baisiai atrodo ta didele spinta kur išsišokus pas jus. Aš pas save virtuvėj irgi labai bijojau kad taip atrodys. Nu tosk griozdas vidury patalpos. O jums ten į tą nišą neišeina jos kišti? čia tiesiog palikti tuščia?
Atsakyti
QUOTE(Kvaksytė @ 2014 01 06, 23:39)
Arizona, Man tai biskiuka baisiai atrodo ta didele spinta kur išsišokus pas jus. Aš pas save virtuvėj irgi labai bijojau kad taip atrodys. Nu tosk griozdas vidury patalpos. O jums ten į tą nišą neišeina jos kišti? čia tiesiog palikti tuščia?

Toje spintoje/ose, butu imontuojamas saldytuvas (arciau lango) ir einant link duru tokia kaip ukine spinta. Noriu tureti daug vietos pasidejimui smile.gif Tos sienos tuscios palikti nenoriu, be to ten vis tiek esu numaciusi, kad stoves saldytuvas, o vienas jis nei sis, nei tas. I nisa kisti nenoriu, nes tada tas kampas man nepatiktu, noriu butent indaploves tam kampe ir virsuj pakabinamu spinteliu. Be to jei ta siena plika, man per daug erdves ir neisnaudoto ploto. Virtuve kazkur apie 20kv.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Arizona: 06 sausio 2014 - 22:47
Labas vakaras,

Atėjau čia ieškodama pagalbos savo naujos virtuvės kūrimui, nes su vyru padiskutuoti šia tema galiu nedaug, o mama rekomenduoja prisidaryti kuo daugiau spintelių smile.gif

Taigi, mūsų virtuvė atskira nuo svetainės patalpa. Dar neišvedžioti nei vamzdynai, nei elektra, vadinas, galima pradėti beveik "nuo balto lapo" smile.gif

Virtuvės matmenys nedideli - 3.3 x 3.1 m. Mąstau apie L formos virtuvę, bet reikia joje patalpinti ir staliuką pusryčiams, gi nebėgsi ryte su kavos puodeliu i kitą kambarį prie valgomojo stalo rolleyes.gif
Dar galvoju apie salą, tokiu atveju nebereiktų ieškoti stalui vietos, bet ar tokių matmenų virtuvė nepermaža salai?
Įkeliu ir planelį, kaip patalpoje išdėstyti durys bei langai. Gal kas nors pames kokią įdėją? Būčiau dėkinga 4u.gif

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Smilla @ 2014 01 06, 14:59)
Oi, tikrai nezinojau, kaip teisingai turi buti, galvojau, čia taip ir turi būt g.gif Mes dar su baldininkais susitiksim, tai prašysiu, kad sutvarkytu iki galo  ax.gif Ačiū už pastabą  mirksiukas.gif

Ačiū už atsakymą 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kvaksytė @ 2014 01 06, 22:59)
Nu žinokit kuo daugiau man sako apie tą salą tuo labiau aš jos nenoriu biggrin.gif noriu matyti visą šeimyną prie stalo, o mūsų kol kas keturi, bet bus daugiau manau smile.gif Nu neįsivaizduoju kaip būtų patogu prie salos su šeimyna valgyti. nei pasidengsi gražiai nei ką biggrin.gif nu nenoriu. Ir patinka man ta erdvė virtuvės.

as tai nedaryciau virtuvej stalo, o kad nenorit salos tai ir nedekit. Neskirciau ir sienele virtuves. Padaryciau jau tada didesni stala ale svetainej prie kurio galima butu susesti ir kasdienai... cia mano nuomone, nes as megstu erdve, todel man stalas ant stalo schmoll.gif
Atsakyti