Įkraunama...
Įkraunama...

Kuriame virtuvę - 36


Labai prašome pasiskaityti forumo taisykles ir jų laikytis, pvz nekelti didelio formato nuotraukų (jei norite parodyti būtent tą vaizdą, įkelkite nuorodą), bei necituoti paklodžių, jei norite tik pagirti ar pakomentuoti vieną konkretų aspektą, ar cituojamas postas su keletu nuotraukų yra tiesiai virš Jūsų. Kitaip tariant - palaikykime tvarką temoje 4u.gif 

Keletas patarimų pradedantiesiems:

1. pirmiausia apsižiūrėkite turimoje virtuvėje ir nuspręskite:

    • kas patinka ir norėtumėt naujoje virtuvėje
    • kas nepatinka ir tikrai nenorėtumėte
    • dėl ko nesate tikri.

2. išsimatuokite visus svarbiausius atstumus, pvz pagrindinės darbo zonos ir įvertinkite ar tai jums tinka ar naujoje virtuvėje norėtumėt didinti/mažinti. Plepant apie skirtingus rekomenduojamus atstumus skaičiai gali atrodyti per daug dideli/maži, bet tai tik skaičiai, jie nieko nereiškia jei nežinote kaip tie atstumai atrodo. Be to, kas patogu vienam, gali netikti kitam ir buti visiška oficialių rekomendacijų priešingybė. Todėl BŪTINA atidžiai apžiūrėti ir išmatuoti jau turimą virtuvę.

3. pasidarykite sąrašą jau turimų daiktų, jei tokių yra - šaldytuvai, stalai, kėdės.

4. taip pat pasidarykite sąrašą didesnių virtuvinių prietaisų ar nestandartinių matmenų indų, kuriems reikės rasti vietos naujoje virtuvėje.

5. pasidomėkite virtuvių stiliais ir pasirinkite koks/kokie jums patinka labiausiai, apsvarstykite spalvų gamą.

6. pasidomėkit "pribambasais" ir jų kainomis. Blum lankstai gerai, bet ir kainuoja atitinkamai, pigesni atlieka tą pačia funkciją (gal ne taip maloniai “dirba”, bet jei neturite su kuo lyginti, nenusivilsite).

7. rinkites kokybiškiausius produktus, kokius tik leidžia biudžetas. Susidarykite prioritetų sarašą, kad žinotumėte, ką galite paaukoti visiškai, ką imti pigesnį variantą, o ko neatsisakysite nė už ką.

8. Atsiminkite, kad skaičiuojant biudžetą, reikia skaičiuoti daikto kainą + jo pajungimą + įvairios smulkmenos kaipo rankenėlės, kojelės, kampučiai... Žodžiu, ką bepaskaičiuosit, pridėkite apie 20 procentų viršaus nenumatytiems atvejams.

9. pasikalbėkite su tėvais, draugais, giminaičiais (visais, kas turi virtuvę) ir pasiklauskite ką jie keistų savo virtuvėse. Nepraleiskite progos pasisukioti kitų virtuvėse, baldų salonuose. Semkitės idėjų iš kur tik galite, bet nepamirškite, kad virtuvė jūsų, joje šeimininkausite jūs todėl ji turi atitikti jūsų poreikius ir gyvenimo būdą.

10. pasidarykite patalpos planą (geriausia pradėti popieriaus lape), sužymėkite visus išmatavimus - sienų, langų, durų..., komunikacijas - vandenį, elektrą, ventiliaciją, katilus... Nuspręskite, ar reikia/norite/galite griauti ir perstatyti sienas ar judinti komunikacijas. Paišant lape, svarbiausia atrasti vietas šaldytuvui, plautuvei ir viryklei, baldų vizualizacija ateis vėliau.

11. maksimaliai išnaudokite plotą, apsvarstykite ar Jums tikrai reikia mažo ir brangaus kargiuko ar praktiškiau tą plotą padalinti šalimai esančioms spintelėms/stalčiams? Juk gaminatės baldus pagal užsakymą, todėl jie neturi būti standartinių išmatavimų jei jums tokie netelpa patalpoje.

12. vizualizuotis galima naudojant programėles kaip Ikea kitchen planner, Sketch up ir pan, pasiklauskite Googlo  mirksiukas.gif Taip pat puikiai naudojama Powerpoint ir Paint programos (dvimačiams vaizdeliams).

Dažniausi patarimai:
• Patogiausia apatinėje virtuvės dalyje STALČIAI.
• Patogiausia darbo zona tarp plautuvės ir viryklės
• Virtuvės darbinio trikampio (šaldytuvas-plautuvė-viryklė) kraštinių suma turėtų tilpti nuo 2,7m iki 5,3m. Jei bus mažiau - bus spūstys virtuvėje, jei bus daugiau, bus per daug vaikščiojimo.
• PASISKAITYKITE BENT VIENĄ VIRTUVIŲ TEMĄ.

Dešimtuko patarimai blondinėms:
Apie plokštes: "Yra įprastinė baldinė plokštė LMDP iš kurios mus baldai supa visur: biuruose, parduotuvėse, namuose, mokyklose ir t.t.
Brangesniems baldams fasadams kartais naudojama MDF plokštė. Pačios spintelė ten irgi bus iš LMDP. MDF skiriasi nuo LMDP tuo, kad kiekviena detalė dažoma atskirai kliento pasirinkta spalva. Detalės pirma išpjaunamos iš lapo, tada kiekvienai suapvalinamos briaunos, gali būti išfrezuojami ornamentai fasadinėje pusėje. Tada gręžiamos reikiamos skylės ir vežama pas dažytojus dažyti. Taigi procesas ilgas, darbo daug, todėl ir kaina nemaža.
Į klausimą, kuri iš šių plokščių geresnė, atsakyčiau abi vienodai geros. Čia reiktų kelti kitą klausimą: kuri iš šių plokščių jums gražesnė? O čia jau pagal skonį ir situaciją. Ir paskutinis klausimas: jeigu jums labai gražu dažyta MDF plokštė, tai ar verta už šį grožį mokėti kur kas daugiau negu už LMDP. "
Apie stalčių furnitūrą:"Tandembox - tai tokie stalčių šonai metaliniai, tokie iš dvigubos skardos, stori, gražūs. Na, žodžiu daiktas geras. Važinėjasi labai sklandžia ir užsidaro minkštai. Metabox - eiliniai stalčiai su viengubais metaliniais šonais, nesakau, kad jie blogi, bet čia žemesnis lygis. Dar vienas esminis skirtumas, tai fasadų reguliavimo galimybės: pas Tandembox yra geresnės."
Jei norite gauti patarimų, komentarų apie savo planus - klauskite, bet BŪTINAI pasirodykite ką jau turite, ar papasakokite apie ką kalbate. Nepamirškite paminėti, ką keisti galima, ko ne. Į klausimus iš serijos "nieko nežinau" atsakyti neįmanoma, taip pat, kaip ir komentuoti "standartinių" virtuvių be išmatavimų ir panašių detalių. Klausiant patarimu sutaupysite laiko, jei iskart ikelsite visos patalpos plana (iskaitant svetaine, jei tai bendra erdve) ir nurodysite, kur langai, durys, praėjimai ir t.t. Temos dalyviai galės iškart komentuoti planą, o ne laukti papildomos informacijos  4u.gif

Svarbiausia, nepamirškite, kad virtuvės kūrimas reikalauja laiko ir kantrybės, keleto perbraižymų popieriuje ir daugelio valandų renkantis plokštes, stalviršius, apšvietimą, rankenėles ir dar begales smulkmenų... Tačiau tai bus JŪSŲ virtuvė ir ji to verta

Senesnės virtuvių temos:
Labai sena tema
Kuriame virtuvę 1
Kuriame virtuvę 2
Kuriame virtuvę 3
Kuriame virtuvę 4
Kuriame virtuvę 5
Kuriame virtuvę 6
Kuriame virtuvę 7
Kuriame virtuvę 8
Kuriame virtuvę 9
Kuriame virtuvę 10
Kuriame virtuvę 11
Kuriame virtuvę 12
Kuriame virtuvę 13
Kuriame virtuvę 14
Kuriame virtuvę 15
Kuriame virtuvę 16
Kuriame virtuve 17
Kuriame virtuvę 18
Kuriame virtuvę 18 -čia ta tema, kuri turėjo būti nr. 19...  :oh
Kuriame virtuvę 20
Kuriame virtuvę 21
Kuriame virtuvę 22
Kuriame virtuvę 23
Kuriame virtuvę 24
Kuriame virtuvę 25
Kuriame virtuvę 26
Kuriame virtuvę 27
Kuriame virtuvę 28
Kuriame virtuvę 29
Kuriame virtuvę 30
Kuriame virtuvę 31
Kuriame virtuvę 31 (II)
Kuriame virtuvę 32
Kuriame virtuvę 33
Kuriame virtuvę 34
Primename, kad virtuvinė technika turi atskiras temas. Taip pat atskira tema yra baldų gamintojams 4u.gif.

Mažos virtuvės išplanavimo etalonas SM - Gabby_jz virtuvė  wub.gif (matoma ir jos avatare)
štai čia senasis variantas su tapetu, žinutė nr 395
Ir naujesnis vaizdelis su plytelėm ir šviestuvu:
http://images59.fotk...5_105952-vi.jpg .
Plokštės, gamintojai ir išmatavimai aptarti, netingėkite paieškoti  4u.gif 

Smagių plepėjimų ir sklandžios kūrybos  4u.gif

vartotojo įkelta nuotrauka

Ir kitos svarbios temos.


Atsakyti
QUOTE(knopke* @ 2016 11 24, 20:06)
Parasiau klaidingai, greiciausiai biggrin.gif 90 tai aukstis stalvirsio 4u.gif
Jau vyksta montavimo darbai, esu patenkita puikiu meistro darbu, stalvirsis suleistas idealiai, nesimato visai, viskas puikiai, spalva man labai patinka, nes pasirodo, akd ir baldai svetaines panasus, kedes biggrin.gif ir nesuklydau darydama namus visus panasius, nes ten atejus as labai puikiai jauciuosi, net fasadas su vidumi dera  4u.gif  Sakysit, avizu kose..tebunie, bet man ji superine, vaizda idesiu kai namai bus isvalyti, nuplesytos juosteles melynos biggrin.gif rytoj zada pabaigti, bet kol nesusitvarkysiu apacios, nenuplesiu pleveles biggrin.gif

siek tiek galiu parodyt biggrin.gif
http://www.part.lt/p...414af3a7309.jpg

Kaip smagu, kad patinka 👍 wub.gif, lauksim pilno vaizdo...

Mano ir jau montuoja, bet meistrai po darbo vakarais tik, tai ilgiau užtruks,, pasirodysiu, kai bus baigta rolleyes.gif

Šokoladė, ačiū 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rosenda: 25 lapkričio 2016 - 09:31
QUOTE(rosenda @ 2016 11 25, 11:29)
Kaip smagu, kad patinka 👍  wub.gif,  lauksim pilno vaizdo...

Mano ir jau montuoja,  bet meistrai po darbo vakarais tik, tai ilgiau užtruks,, pasirodysiu, kai bus baigta  rolleyes.gif

Šokoladė,  ačiū  4u.gif

kaip Jums pavydžiu.. bigsmile.gif wub.gif pas mus tai vėluoja meistrai... unsure.gif ninja.gif gun_bandana.gif
Atsakyti
ačiū, Šokoladė už naujus namučius 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rosenda @ 2016 11 25, 10:29)
Kaip smagu, kad patinka 👍  wub.gif,  lauksim pilno vaizdo...

Mano ir jau montuoja,  bet meistrai po darbo vakarais tik, tai ilgiau užtruks,, pasirodysiu, kai bus baigta  rolleyes.gif

Šokoladė,  ačiū  4u.gif

tai gerai, pas mus namuose vakar tik grindis išpylė (išbetonavo)tai kitą savaitę po truputį prasidės apdailos darbai, o kai įpusės tada kviesiuos baldininkus ir rinksiuos rinksiuos kas ka geriau patars ir padarys, o tik tada užsisakinesiu, tai praeis dar kokie 2-3 mėn unsure.gif

nėra už ką mirksiukas.gif kad nelikti be namų greit reikėjo imtis darbų biggrin.gif
Atsakyti
Ačiū už naują vietą klausimams smile.gif Susimąsčiau apie tą mistinį trikampį. Bute sukuosi ~4-5 m trikampyje ir viskas labai valio, namuose nieko kita nesigalvoju, kaip žiaurius atstumus verysad.gif viryklė-kriauklė 2-2,5 m, kriauklė-šaldytuvas 2 m, o šaldytuvas orkaitė bus ir visi 5 m. Čia taip grubiai. Dabar laikinoj virtuvėj viryklė- kriauklė apie 1-1,5, atitinkamai ir šaldytuvas arčiau, kažkaip nesijaučia, kad per daug vaikščiojimo, bet ir gaminimas labiau būtinasis.
Atsakyti
QUOTE(Šokoladė @ 2016 11 25, 10:02)
tai gerai, pas mus namuose vakar tik grindis išpylė (išbetonavo)tai kitą savaitę po truputį prasidės apdailos darbai, o kai įpusės tada kviesiuos baldininkus ir rinksiuos rinksiuos kas ka geriau patars ir padarys, o tik tada užsisakinesiu, tai praeis dar kokie 2-3 mėn unsure.gif

nėra už ką  mirksiukas.gif  kad nelikti be namų greit reikėjo imtis darbų biggrin.gif

tttttttaaaaaaip greit? nesuklydai? čia ne metai, tikrai mėnesiai? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(longger @ 2016 11 25, 11:21)
tttttttaaaaaaip greit? nesuklydai? čia ne metai, tikrai mėnesiai?  biggrin.gif

nesuklydau nesuklydau biggrin.gif aišku jei nesibaigs pinigai anksčiau laiko, tai tiek užteks tikrai biggrin.gif unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(longger @ 2016 11 25, 11:21)
tttttttaaaaaaip greit? nesuklydai? čia ne metai, tikrai mėnesiai?  biggrin.gif


Ačiū už naujus namus 4u.gif

Mums virtuvinis pagal sutartį turi būti pagamintas iki Kalėdų, o meistras nusiteikęs jau gruodžio viduryje, kad turėsiu virtuvę, nors viską galutinai dėl virtuvės susitarėme lapkričio viduryje biggrin.gif va čia tai yra greit biggrin.gif
Atsakyti
Šokolade, ačiū už naują temą 4u.gif

QUOTE(slepiuosi @ 2016 11 25, 11:05)
Ačiū už naują vietą klausimams smile.gif Susimąsčiau apie tą mistinį trikampį. Bute sukuosi ~4-5 m trikampyje ir viskas labai valio, namuose nieko kita nesigalvoju, kaip žiaurius atstumus verysad.gif viryklė-kriauklė 2-2,5 m, kriauklė-šaldytuvas 2 m, o šaldytuvas orkaitė bus ir visi 5 m. Čia taip grubiai. Dabar laikinoj virtuvėj viryklė- kriauklė apie 1-1,5, atitinkamai ir šaldytuvas arčiau, kažkaip nesijaučia, kad per daug vaikščiojimo, bet ir gaminimas labiau būtinasis.

Orkaitė neįeina į trikampio skaičiavimą smile.gif. Darbinis trikampis yra šaldytuvas-plautuvė-kaitlentė ir jo kraštinių suma neturėtų būti didesnė nei 5,3m, kitaip bus tikrai per daug vaikščiojimo bedirbant.
Atsakyti
QUOTE(Juodai @ 2016 11 25, 11:55)
Šokolade, ačiū už naują temą  4u.gif
Orkaitė neįeina į trikampio skaičiavimą smile.gif. Darbinis trikampis yra šaldytuvas-plautuvė-kaitlentė ir jo kraštinių suma neturėtų būti didesnė nei 5,3m, kitaip bus tikrai per daug vaikščiojimo bedirbant.

orkaitė pas mane prie kaitlentės, bet šaldytuvui ten vietos niekaip verysad.gif na, pabraižysiu planelį ir įdėsiu
Atsakyti
QUOTE(saulyteee @ 2016 11 25, 09:42)
kaip Jums pavydžiu.. bigsmile.gif  wub.gif pas mus tai vėluoja meistrai... unsure.gif    ninja.gif  gun_bandana.gif

Stipriai vėluoja? unsure.gif

QUOTE(longger @ 2016 11 25, 10:21)
tttttttaaaaaaip greit? nesuklydai? čia ne metai, tikrai mėnesiai?  biggrin.gif

biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Jonete @ 2016 11 25, 11:35)
Ačiū už naujus namus  4u.gif

Mums virtuvinis pagal sutartį turi būti pagamintas iki Kalėdų, o meistras nusiteikęs jau gruodžio viduryje, kad turėsiu virtuvę, nors viską galutinai dėl virtuvės susitarėme lapkričio viduryje  biggrin.gif va čia tai yra greit  biggrin.gif


Labas,

Iškarto klausimas, o kodėl taip greit? biggrin.gif
Atsakyti