Įkraunama...
Įkraunama...

Žalias maistas / Raw food

QUOTE(mergiike @ 2010 08 25, 12:27)
o kur ir kokį migdolų pieną perkate?  rolleyes.gif



darau pati, dabar nerandu filmuko tai aprasysiu 4u.gif

puodukas per naktį mirkytu migdolu
1/5 puoduko vandens,
pasaldinimui vienas iš šių: agavos sirupas, klevu sirupas arba mirkytos datules
viskas i blenderi ir iki tyreles, gauta tyre suversti i merliuka ir nukosti, kas nubega vadinasi Migdolu pienu, kas lieka naudojama sausainiu (jei turite dziovintuva) arba saldainiu ( http://www.eguru.lt/...istas/video/446 ) gamybai 4u.gif
Papildyta:
Skaitalai ax.gif

Žalias ir virtas
Turim dvi šviežias morkas. Vieną jų išverdame. Įkasame abi jas po žeme. Koks bus rezultatas? Šviežia morka išleis daigus, o virta – po žeme tiesiog supus.

Taigi, žalia morka turi kažką daugiau nei virta – ji turi gyvybę. Daug šaltinių teigia, jog verdant maistą prarandama apie 70% maistingumo. Vadinasi, norint gauti vienodą maistingų medžiagų kiekį, termiškai apdoroto maisto reikės suvalgyti žymiai daugiau nei žalio.

Enzimai
Kitas svarbus aspektas – enzimai. Galbūt esate apie juos girdėję, gal daktarai yra rekomendavę gerti jų papildus esant virškinimo problemoms, tačiau niekas detaliai nepaaiškino – kas tie enzimai, kam jie reikalingi, ir kokia jų funkcija organizme.

Šį kartą į visas detales apie enzimus nesigilinsim, tačiau, trumpai tariant, be enzimų gyvas organizmas negyvena, ir tie patys enzimai reikalingi savęs susinaikinimui numirus (kaip matot, gamta pasirūpino apsivalymu). Svarbus momentas – temperatūroje aukštesnėje nei 42°C enzimai žūsta. Prisiminkite žmogų, kuris karščiuoja ir jo temperatūra pakyla iki 40-41°C. Kaip jis jaučiasi? Kritiškai. Atrodo lyg tuoj mirs. Juk tereikia dar poros laipsnių ir gyvybę palaikantys enzimai žus.

Į mūsų virškinimo sistemą patekęs žalias maistas turi enzimus ir, grubiai tariant, pats save susinaikina. Mūsų organizmui daug energijos tam skirti nereikia. Tuo tarpu virtas-negyvas maistas, kuriame visi enzimai jau yra mirę, savęs susinaikinti nebegali. Į pagalbą siunčiami mūsų organizmo enzimai, kurie tą maistą ir sufermentuoja. Deja, bet enzimų turime ribotą kiekį. Tad kuo intensyviau juos naudosime, tuo intensyviau mūsų gyvybingumas mažės.

Gyvas jausmas
Kai kurie žmonės tapę vegetarais teigia, kad pagerėjo jų savijauta, įgavo daugiau energijos ir pradėjo jaustis žvalesni. Kai aš atsisakiau mėsos – tokių pokyčių nepastebėjau, apart to, kad kelių metų bėgyje tapau jautresnis gyvūnų atžvilgiu. Tuo tarpu, kai pradėjau maitintis žaliu gyvu maistu, jau pirmosiomis dienomis apėmė nenusakomas jausmas. Tiesiogine prasme ėmiau šokinėti iš laimės ir džiaugsmo. Šypsena veide ir širdyje yra kiekvieną akimirką. Tai – labai specialus, žodžiais sunkiai nusakomas jausmas.
Papildyta:
Lino Kesmino interviu wub.gif

http://www.moteris.l...ata/#komentarai
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Rūta*: 25 rugpjūčio 2010 - 12:52
aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mergiike @ 2010 08 25, 13:20)


nėr už ka lauksim atsiliepimu mirksiukas.gif
Atsakyti
reikės ir man pasigaminti migdolų pieno.. smile.gif O kaip jūs migdolų pieną vartojat? Šiaip geriat, ar pilat į gamindamus patiekalus?
Atsakyti
QUOTE(rytorasa @ 2010 08 25, 14:21)
reikės ir man pasigaminti migdolų pieno..  smile.gif  O kaip jūs migdolų pieną vartojat? Šiaip geriat, ar pilat į gamindamus patiekalus?



as pilu i rytinius kokteilius, vaikui duodu gerti siap jis gerimas skaitosi 4u.gif dar ji pila i ivairius vaisinius ar riešutinius ledus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Rūta*: 25 rugpjūčio 2010 - 14:33

Keletą receptų radau Natūralio medicinos žurnala:
PUSRYČIAI
Kokteilis
į kokteilinę įdėt obuolį, bananą, šaldytų uogų, šaukštelį medaus, įpilus vandens išplakti.
Košė
Iš vakaro vandeny užmerkti avižinius dribsnius, ryte supilti į kokteilinę, įdėti figų be kauliukų arba mirkytų razinų, šlakelis alyvuogių aliejaus, druskos ir suplakt. Paskaninti galima šviežiomis ar šaldytomis ogomis.
Kalcio bomba
kavamale sumalti sezamų sėklas, pilti į kokteilinę, vandens, mirkytų razinų, medaus ir suplakti.
Atsakyti
QUOTE(*Rūta* @ 2010 08 24, 21:51)
man kaskaip norisi kraustytis is ekologisko gyvenimo budo skyriaus, mazai pas mus cia ekologijos  blush2.gif


o man atrodo, kad tema ten, kur ir turi būti.. rolleyes.gif Kai žmogus pradeda nebeteršti savęs netinkamu maistu, natūraliai ateina noras nebenaudoti kenkiančių kosmetikos priemonių. kai pradeda mastyti, o ne daryti, taip kaip daro visi, tada ateina suvokimas, kad negalima teršti ne tik savęs, bet ir aplinkos... Va ir ekologija.. biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(*Rūta* @ 2010 08 25, 15:24)
gal bedraujam per tu  mirksiukas.gif  jei i manes klausei, jei visu tai persiprasau  ax.gif


klausiu visų, naudojančių migdolų pieną.. biggrin.gif kuo daugiau nuomonių, tuo geriau.. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rutulux @ 2010 08 25, 14:28)
Kalcio bomba
kavamale sumalti sezamų sėklas, pilti į kokteilinę, vandens, mirkytų razinų, medaus ir suplakti.


sitas superinis thumbup.gif

QUOTE(rytorasa @ 2010 08 25, 14:30)
o man atrodo, kad tema ten, kur ir turi būti..  rolleyes.gif Kai žmogus pradeda nebeteršti savęs netinkamu maistu, natūraliai ateina noras nebenaudoti kenkiančių kosmetikos priemonių. kai pradeda mastyti, o ne daryti, taip kaip daro visi, tada ateina suvokimas, kad negalima teršti ne tik savęs, bet ir aplinkos... Va ir ekologija..  biggrin.gif


man atrodo jei ekologija, tai spec "turgeliai" savo darzo darzovės... ax.gif kitu atveju tik sveikas gyvenimo budas
Atsakyti
QUOTE(*Rūta* @ 2010 08 25, 15:35)
man atrodo jei ekologija, tai spec "turgeliai" savo darzo darzovės... ax.gif  kitu atveju tik sveikas gyvenimo budas


natūralu, kad norint maitintis sveikai, renkamės ekologiškus produktus... rolleyes.gif Žinoma, gal ne visada tai pavyksta.. Tą patį galima pasakyti ir apie kūno priežiūros priemones..
Atsakyti
QUOTE(rytorasa @ 2010 08 25, 14:41)
natūralu, kad norint maitintis sveikai, renkamės ekologiškus produktus... rolleyes.gif Žinoma, gal ne visada tai pavyksta.. Tą patį galima pasakyti ir apie kūno priežiūros priemones..



mano atveju beveik niekada eko nebuna, nes iki musu kaimo niekas nedavaziuoja, o maxsimei pirkti nu nekyla ranka ir viskas ax.gif

o darzas siemet per mazas buvo, kad ilgam uztektu, va kitais metais jei isgyvensiu bus didziulis ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Rūta*: 25 rugpjūčio 2010 - 14:50
Uzsimerkiau sulegrazu seklu, maliugu. Per nakti brinks. Ai, dar dziovintas slyvas uzpyliau nakciai. Tik galvoju: o kodel reikia tas seklas brinkyt? Lengviau susiplaks?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo faustluk: 25 rugpjūčio 2010 - 17:04
Skaitau šią temą jau kuri diena ir sugalvojau prisijungti, nors pati dar nesimatitinu raw food, bet labai norėčiau bent 50 % taip maitintis, nes kažin, ar pavyktų maitintis 100 % raw, žinoma, jei būčiau viena, didelių sunkumų tai nesukeltų, bet kai yra šeima, sunkiau atsilaikyti. Nors neturiu jokių sveikatos sutrikimų, bet pavalgiusi įprastų lietuviškų valgių tampu tingi, vangi ir norisi miego. Pastarosiomis dienomis pradėjau valgyti daug vaisių. Vakarienei pasidariau vaisių kokteiliuką: bananai, melionai, kivis, nektarinas, arbūzas. Labai skanu!

user posted image

Būtų įdomu, jei papasakotumėte savo dienos meniu.
Atsakyti