Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 33


Namo aplinka 1
Namo aplinka 2
Namo aplinka 3
Namo aplinka 4
Namo aplinka 5
Namo aplinka 6
Namo aplinka 7
Namo aplinka 8
Namo aplinka 9
Namo aplinka 10
Namo aplinka 11
Namo aplinka 12
Namo aplinka 13
Namo aplinka 14
Namo aplinka 15
Namo aplinka 16
Namo aplinka 17
Namo aplinka 18
Namo aplinka 19
Namo aplinka 20
Namo aplinka 21
Namo aplinka 22
Namo aplinka 23
Namo aplinka 24
Namo aplinka 25
Namp aplinka 26
Namo aplinka 27
Namo aplinka 28
Namo aplinka 29
Namo aplinka 30
Namo aplinka 31
Namo aplinka 32

Iki pirmojo sniego dar toli - dirbame, dalinamės rūpestėliais 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Wolke @ 2008 09 18, 17:23)
kalbat apie prieskoninius augalus  rolleyes.gif o ar teko girdet apie prieskoniniu augalu spirale  mirksiukas.gif cia paveiksliukai,o ir siaip daug informacijos
(nepykit,kad vokiskai ax.gif )

Man irgi sita ideja thumbup.gif Yra sitoj nuorodoj dar ir daugiau idomesniu dalyku paziuret smile.gif
Papildyta:
Tiesa, kada planuojat kardelius iskasinet? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sobieska @ 2008 09 19, 08:55)
Rokoko o kaip tau atrodo, ar ziuretusi ten tas vienaragis prie tos sibirskos puseles  Ji turetu ieiti i mano kompozicija, tik rododendro neprigriebsiu

Dabar, kai pamačiau foto, tai žinok Kasiopėja teisi buvo. Prie pušelės to gražuolio tiesiog nesimatys, susilies.
Rašiau tau dėl derinuko mirksiukas.gif

QUOTE(jolaxus @ 2008 09 19, 11:54)
prisimenu Knifofija sakė jo pavadinimą - vikšris, lot. Juncus effusus 'Spiralis'

Pataisysiu.
Knifofija sakė:
Augaliukas vadinasi Juncus unicorn VIKŠRIS „VIENARAGIS“ žiemoja be problemų, auginu kokį desietka metų ir nebuvo niekada iššalęs, tiesa, kai buvo žiemą virš trisdešimt, visi galiukai apšalo, teko pavasarį apkarpyt.
štai tikslesnė Google nuoroda

QUOTE(apzeldintoja diplomante @ 2008 09 19, 12:28)
nu dar geriau, jis kazkoks vandeninis......tvenkiniu augalas, teks sobieska tau ji i baseiniuka kisti, jei as teisingai perskaiciau

Knifofija sakė, kad galima su vazonu įkišti į vandenį. Galima ir žemėje auginti.

QUOTE(Ingerele @ 2008 09 19, 13:15)
na zinau kad rokoko nusipirko savaitgali toki pati augala. Dar taip stebejausi kai pamaciau. Bet dar minejo kad neziemoja pas mus Lietuvoje jie.

Tai jau patikino mane pardavėja, kad žiemoja.

QUOTE(vida777 @ 2008 09 19, 15:44)
aciu tau, kad uzvedei kalba apie gencijonus - atrodo busiu prisidirbus  .
Gentiana acaulis ir Gentiana Clusii praktiskai nesiskiria (is pirmo zvilgsnio), o stai pirmajam reikalingas rugstus dirvozemis, o antrajam sarminis (kalkingas). As savaji sukisau i rugstu durpzemi  ax.gif , dabar pradedu itart, kad pas mane G.clusii - reik skubiai issiaiskint, kas yra kas :
http://www.enzian-un...- clusii 01.jpg

Ar toje nuorodoj parodyti du skirtingi gencijonai??? g.gif [skirtumas atrodo tik dėl fotografinių subtilybių]
Išsiaiškink 4u.gif , nes turbūt ir aš tokį pat kaip tavasis turiu mirksiukas.gif

mano knygoj apie Clusii nerašo, tik dar apie Dinarica [dinarinį] ir Asclepiadea [klemelinį]. - pastarasis aukštas iki pusmetrio ir ''palyginti nesunkiai auginama''.
Ai, ir prasidėjom su ''katiliukais'' įmantriais lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2008 09 19, 23:06)
Tiesa, kada planuojat kardelius iskasinet?  ax.gif

kiek pamenu iš Kardelių temos - kartu su jurginais, spalį po šalnų.
Išimtis - tripsų pažeisti kardeliai, tada rugsėjo antroj pusėj - dabar. Plius svogūnėlius reik specialiai apdirbt ir laikyt per žiemą vėsiai.
detalės Kardelių temoj. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rokoko: 19 rugsėjo 2008 - 23:16
Aciu rokoko 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 09 19, 21:21)
Dabar, kai pamačiau foto,  tai žinok Kasiopėja teisi buvo. Prie pušelės to gražuolio tiesiog nesimatys, susilies.


aš vienragį iš viso su viksvom, augalais plonais lapais arba tujom derinčiau ax.gif
Atsakyti
Na va as jau is muges. Pirmiausiai tai didelis dekui Knifofijai 4u.gif 4u.gif 4u.gif Labai maloni moteris, ne veltui pas ja tiek grozio. Aisku augaliuku pavadinimu ne vieno neatsimenu doh.gif reiks veliau kada pasiklaust per naujo blush2.gif Tik akanta ir spanguoles atskiriu. Beje, pastarosios nuostabios. Su MB masinoj ju net paragavom, beje, jos valgomos juk? ar daugiau dekoratyvios?
Is pradziu dar maniskis mane tramde, bet paskui pats, kad pradejo rinktis silauoges, paskui dar tresne nusipirko. Pinigeliu paklojom zodziu. Dabar tik pavasari mugej rodysiuos.
O siaip tai pagrinde alpinariumui visko prisipirkau, paskui dar du virzius nuciupau is tokios suktos moteriskes, bet labai jau grazus pas ja jie buvo. Siloka gan dideli.
Mugese (taip pat ir sitoj) dar viena labai faina moteriske pastoviai sutinku, ji dar prie stoties turgely prekiauja. Rekomenduociau jums, ale kontaktu gedijaus prasyti blush2.gif
Ech, zodziu pasiganiau laaaabaaai gerai thumbup.gif
Papildyta:
Tiesa pamacius pas viena prekeive salavija, issikvociau viska apie prieskoninius augalus. Diskutavom anksciau. Taigi - rozmarina, bazilika reikia ziemai parsinest namo. Aisku praeita buvo silta, bet jei spusteletu - tai nusaltu. Salavijas, raudonelis, metos visokios - ziemoja. Ciobrelis lygtais irgi.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2008 09 20, 15:16)
Na va as jau is muges. Pirmiausiai tai didelis dekui Knifofijai  4u.gif  4u.gif  4u.gif Labai maloni moteris, ne veltui pas ja tiek grozio. Aisku augaliuku pavadinimu ne vieno neatsimenu  doh.gif reiks veliau kada pasiklaust per naujo  blush2.gif Tik akanta ir spanguoles atskiriu. Beje, pastarosios nuostabios. Su MB masinoj ju net paragavom, beje, jos valgomos juk? ar daugiau dekoratyvios?
Is pradziu dar maniskis mane tramde, bet paskui pats, kad pradejo rinktis silauoges, paskui dar tresne nusipirko. Pinigeliu paklojom zodziu. Dabar tik pavasari mugej rodysiuos.
O siaip tai pagrinde alpinariumui visko prisipirkau, paskui dar du virzius nuciupau is tokios suktos moteriskes, bet labai jau grazus pas ja jie buvo. Siloka gan dideli.
Mugese (taip pat ir sitoj) dar viena labai faina moteriske pastoviai sutinku, ji dar prie stoties turgely prekiauja. Rekomenduociau jums, ale kontaktu gedijaus prasyti  blush2.gif
Ech, zodziu pasiganiau laaaabaaai gerai  thumbup.gif
Papildyta:
Tiesa pamacius pas viena prekeive salavija, issikvociau viska apie prieskoninius augalus. Diskutavom anksciau. Taigi - rozmarina, bazilika reikia ziemai parsinest namo. Aisku praeita buvo silta, bet jei spusteletu  - tai nusaltu. Salavijas, raudonelis, metos visokios - ziemoja. Ciobrelis lygtais irgi.

Ačiū už pagyras, nesijaučiu verta jų, buvom tiek sušalę, kad net šnekėt buvo sunku, visus rūbus kiek turėjom nusivežę susivilkom, vaikščiojom kaip meškinai.
Spanguolės valgomos, skaniausios po šalnų arba pavasarį (gali drąsiai neskinti sekantį rudenį, o pavasarį pasiskinsi šviežių. Galima skinti žiemą per atlydį arba atsikasus sniegą.


Dabar visoms apie "Vienaragį" Rococo jau parašė pilną pavadinimą, žiemoja be problemų, per vasarą gali augti vandenyje, bus apie 50 cm aukščio, bet tokiu atvėju žiemai jį reikia iškelti į dirvą. Galima auginti kaip alpinariuminį augalą (taip ir darau, nes neturiu vandens telkinio) tada bus apie 20 cm Labai dera su akmenimis ir su pušimis.
Atsakyti
Merginos, kažkuri žadėjot apibendrinti senąsias temas (smth1 lygtais blush2.gif ) - ar kas nors nuveikta? O gal pagalbos reikia?
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2008 09 20, 14:16)
Mugese (taip pat ir sitoj) dar viena labai faina moteriske pastoviai sutinku, ji dar prie stoties turgely prekiauja. Rekomenduociau jums, ale kontaktu gedijaus prasyti  blush2.gif

Jei labai norėsi, parašyk - duosiu jos telefono numerį ir pasakysiu nuo ko gali prisistatyti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2008 09 20, 08:19)
aš vienragį iš viso su viksvom, augalais plonais lapais arba tujom derinčiau  ax.gif

drinks_cheers.gif Tam jį ir pirkau, kad prie ''žolių'', knifofijos ir spygliuočių sodinčiau.
BET. Pasivaideno kitaip blush2.gif Galvoju, susilies jis ten, nesimatys...
Būtinai prireikė labai tą vikšrį paryškinti, todėl jis dabar jau tupi arčiau mėsalapių, t.y. šilokų ir perkūnropių , kur jokių aštrių formų [dar kukmedis, žvynuotasis kadagys ir apvalialapė uolakėlė - jei ji ten liks, plius juka - vienintelė sąšauka].
Vieną fintą padariau - Vienaragį įkišau su vazonu paslėpus kraštus - kai liesiu jį, drėgmė geriau laikysis, pagal paskutinį Knifofijos postą turėtų aukštesnis gal augt g.gif bigsmile.gif



Šiaip, žiūriu, mano ''firminiu'' ženklu blush2.gif tampa kiekvieną augalą išryškinti, būtinai KIEKVIENAS turi matytis. Sodinu ir gerinu DAUG skirtingu augalų [retai grupuoju]. PagrindinĮ privalumą tame matau, kad turiu daugiau, t.y. ilgesnį žydėjimą ir didesnę vaizdų kaitą, įvairesnių spalvų. man to reikia.
Čia subjektyvi mano nuomonė blush2.gif
Man gražu, kai tos pačios rūšies augalų DAUG, ypač efektinga žydėjimo metu, bet...
Žodžiu, dabar esu tokioj stadijoj, penkiametės patirties blush2.gif
lyrinis nukrypimas 4u.gif


QUOTE(kykute @ 2008 09 20, 21:05)
Merginos, kažkuri žadėjot apibendrinti senąsias temas (smth1 lygtais  blush2.gif ) - ar kas nors nuveikta? O gal pagalbos reikia?

tai daro Sraunius 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Knifofija @ 2008 09 20, 19:00)
  Dabar visoms apie "Vienaragį"  dera su akmenimis ir su pušimis.

vadinas, Sobieska pataikę į dešimtuką su savo ketinimais smile.gif


Papildyta:



Reikia patarimo 4u.gif

pavasarį planuoju pertvarkyt gėlyną, taigi ir lelijų dislokacinę vietą pakeisiu.
Kadangi jas nebenoriu auginti krūvoj, o išmėtyti po gėlyną kaip ''taškinius'' akcentus, tai:
gal dabar galiu iškasti svogūniukus su tais trumpais kotukais, ir sukšti ten, kur reik? [jau esu numačiusi, kur jas ''mėtysiu'']
Ar tai geriau daryti pavasarį, kai jau sudygs tos lelijos?
žodžiu, dabar persodinti lelijas, ar pavasarį?

pas mane paprastos kaimiškos rūšys.

ryškios
aukštos
žemos

Atsakyti
QUOTE(rokoko @ 2008 09 20, 19:57)
Vieną fintą padariau - Vienaragį įkišau su vazonu paslėpus kraštus - kai liesiu jį, drėgmė geriau laikysis, pagal paskutinį Knifofijos postą turėtų  aukštesnis gal augt  g.gif  bigsmile.gif


rokoko, tai jau nuotraukas prašome rodyti biggrin.gif
Beje, po apsilankymo pas jus mane pačią įkvėpimas vėl pagavo tvarkys, nes buvo tikrai, kaip Mamcei, rudeninė depresija ir nieko nebesinorėjo...

Tiesa, gal protingesni žmonės mane pataisys, bet aš bijau palikinėti žiemoti augalus įkastus plastikiniuose vazoniukuose. Vis baisu, kad sušals (nebent tas vazonas gerokai didesnis, negu augalui realiai reikia). Dėl molinių vazonų nepergyvenu, bet plastikas pasitikėjimo nekelia ax.gif
Atsakyti
nu ir as mugen nuvaziavau-vel prisipirkau gerybiu-su drauge vos tilpom i masinyte doh.gif Man labiau patiko,nei pavasari,gal,kad dabar geriau matos augaliuku grozis...Merginos,netigekit ir nulekit-nu tikrai visokiu gerybiu rasit.
dar vakar oras koks puikus buvo,tai is vis malonums.Tik susalau vakarop perstatymus baigus.
Beje - kam idomu-nusipirkau nauja zurnaliuka apie svogunines ,ten labai issamiai parodyta,kaip jas sodinant skirtinguose gyliuose toje pacioje vietoje,gauti visa pavasari zydinti kampeli.
Atsakyti